Тема за домашните любимци

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Никоя котка покрай мен не се плаши като стрелям. Явно тез тука са някви непукисти. Един път рязах дърва и като приключих, видях че един котак на 3 метра от мен се е излегнал и си спи :D
 

qtex

Потребител
Някой може ли да ми даде съвет за машинка за подстригване на куче на приемлива цена?
Кокерче с доста гъста и дебела козина по цялото тяло. Отсега се е запенил от жега, а лятото направо се мъчи. Миналото лято го/се морихме на ръка да му я скъсяваме с ножици и т.н., но освен мъка за нас е и за животното.
Пробвахме с една стара обикновена машинка за подстригване на хора, но не лови козината, трябва си специален нож.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
след 3 счупени след много мъка и без особен ефект машинки от 30 до 100 лв с моя кокер прецених че 40лв. всяка пролет за фризура при ветеринаря са напълно приемлива цена. иначе машинката за подстригване на животни си е цифра.

поздрави :)
 

papata

Новодошъл
http://www.moser.bg/pokupka/машинка-за-подстригване-на-животни-moser-adjustable-1233-0061-73
Това е машинката, но да подстригваш кокер си е цяло приключение. Не знам как ще му бръмчиш в ушите с машинката и ще стои. Ветеринарите го правят под упойка. Както каза колегата преди мен май е по-добре веднъж годишно на ветеринар. На кокерите в ушите се набиват осили и всякакви боклуци, и ги боли като ги пипаш, да не говорим за машинка, но ако ти е кротко кучето можеш да рискуваш едни 160 лева. :)
 

qtex

Потребител
Проблемът е, че кучето го гледат нашите и сме от малък град. Предполагам, че най-близко, където има ветеринар извършващ подобни услуги ще е в Плевен, 100 км път отиване и връщане и самата процедура няма да е по-малко приключение :D. За сега само сондирам мнения. Надявах се да има нещо подходящо под 100 лв
 

rifle

Потребител
Нашия котарак го водехме почти всеки месец на ,,фризьор". После се заинтересувах и се оказа,че човешките машинки не стават за кучета и котки. По едно време пуснаха в Лидъл машинки за домашни любимци (мисля,че беше около 40лв. Сега аз съм му коафьора.... Та услушвай се в Лидъл,принципно там стоките ги повтарят периодично
 

jookker

Потребител
03000184.jpg 20160606_224309.jpg 20160609_104654.jpg image-0-02-01-c4733a2ee12844169397c26d579bf2c97a76aef932ac7f02ba56f2cf992a4bd9-V.jpg Да се похваля и аз с домашните си любимци. Майкъл-11,5г и Бъкстър на почти 7 месеца
 

оги-пз

Редовен Потребител
Канекорсо момиче на 7месеца.
Нова и е усмивката докато спи.
 

Attachments

  • 20170311_233856.jpg
    20170311_233856.jpg
    477.3 KB · Прегледи: 89
  • 20170311_233850.jpg
    20170311_233850.jpg
    383.2 KB · Прегледи: 87

Niki

Редовен Потребител
Преди малко се наложи да спасявам това малко косче,беше паднало от гнездото.Хванах ескалатора и го върнах...
 

Attachments

  • CAM00267-1.jpg
    CAM00267-1.jpg
    57.1 KB · Прегледи: 65

оги-пз

Редовен Потребител
Жал жал, извинявам се за радикалното ми мислене, но това не е домашен любимец, а вредител по-голям от мишките и хлебарките.
 

lynx

Редовен Потребител
Косът може да се превърне във вредител по селата и земеделските райони, ако се размножи прекалено много, става страшно за близките овощни дървета и др.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Почва се с черниката и черешата и всякакъв плод, а когато узрее гроздето вече са се разможили, като хлебарки.
Като минат през някое лозе и му разказват играта за няколко минути.
 

Niki

Редовен Потребител
Не бъркайте коса със скореца,г-да стрелци!Коса е от семейство дроздови,храни се със червей ,скакалци и растителна храна.Но не движи на ята ,като скорците,правете разлика.Слагайте оптиката на Х24!
 

Niki

Редовен Потребител
Бич Божи за насажденията са ятата скорци,не косовете.Вредители от птиците са признати в България-Сврака,сива врана,чавка,скорец,посевна врана.Това е регламентирано в ловният закон.Тези са за които аз много се,,грижа,,Който ме познава знае за какво говоря!
 
Нагоре