Feinwerkbau 300s и universal

6tangata

Редовен Потребител
Кой има най-запазената може да поспорим :) Моята е с оригинални пружини и дава около 205 м/с с RWS 0,45 gr. На 10 метра изстрелите са 5-6 милиметра група като стрелям с диоптрични. Такава разлика в скоростите никога не е давала, камо ли изстрел в страни от групата. По скоро такъв изстрел може да е от некачествена оптика. Това което ме учудва е, че зареждането е много мазно и без никакво усилие а дава 205 м/с. Всички пружинки дето съм имал или имам за тази скорост искат два пъти повече усилие за зареждане.
P.S Цената и размера винаги имат значение.....
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Готово, събрах я, стрелях с Hobby 0.45 в хроното.
От 162 до 171 м/с ... кошмар ... около 6.3 Дж средно. Както се очакваше - уморена оригинална пружина.
Но защо пак огромна флуктоация на скоростта ?!?!?
Ще й дам още един шанс .. все пак сега е прясно събрана, разни масла тук и там ..
Ще пострелям 50 - 100 пъти и ще видим ...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не видях нищо за оптиката? Каква е, с какво увеличение стреляш и най-важното има ли корекция на паралакса?
Щото от прикладването и тя може да ти дава сериозна паралаксна грешка.
Относно скоростите, пита ли Пламен? Имам спомен, че има някакви проблеми при пренатягане на болта на приклада, други с противооткатния....
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе не зная за вашите, ама на Архитекта неговата като дойде, сякаш сега излизаше от завода... Като нова..

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Готово, събрах я, стрелях с Hobby 0.45 в хроното.
От 162 до 171 м/с ... кошмар ... около 6.3 Дж средно. Както се очакваше - уморена оригинална пружина.
Но защо пак огромна флуктоация на скоростта ?!?!?
Ще й дам още един шанс .. все пак сега е прясно събрана, разни масла тук и там ..
Ще пострелям 50 - 100 пъти и ще видим ...
Вземи ако имаш възможност провери скоростта на друго хроно нещо ме съмнява твоето дали е вярно, между другото какво хроно използваш ?
Сега тези стойности с коя пружина са ?
Не ми се вярва също така пружина на Макари да дават толкова голяма разлика за малко време, та това са около 30 м/с .........просто не вярвам. Отделно вземи наистина напиши с каква оптика и монтажи си може и от там да е проблема с флаерите знам ли.
Относно липсващата зегерка на онзи щифт дето изкача наистина е необходимо да се сложи зегерката, така не е редно да се стреля и също може да влияе на точността ако е търкал щифта някъде.
 
Последна промяна:

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Sundmax, не четеш внимателно :)
Разбира се че съм сложил зегерка. Всичко съм пипнал както трябва.
Колкото до хроното - аз съм си го правил(има тема за моето хроно):
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-sooting-chrono-jetchrono-2-1.7379/
Има хора във форума, които го имат и ползват. Хроното е без забележки !
Писах, че ще върна старата уморена оригинална пружина преди да сглобя. За Maccari забравяме тотално.
Оптиката ми е КонусПро 3-9х32 с АО (нова от магазина) и макар че не скъпа - отлична е.
Доказала се е на други пушки, включително Crosman Nitro Venom (газово бутало) в 5.5, 27 Дж.
Разбира се, че в отчаянието си монтирах и друга оптика - същата работа.
Новите стойности (не таблица - само макс и мин) са със старата оригинална пружина, а първите са с Maccari 11 Дж. (както дойде пушката при мен).
Двете таблици със скорост и мощности са: първата с пелети от кутията, втората с прецизно сортирани на везна пелети ... и двете са с Maccari пружината - преди да разглобя пушката.
Едва ли някой знае колко е стара и Maccari пружината.

Както и да е, сагата продължава :)
... to be continue :)
 

go_panch

Потребител
Sundmax, не четеш внимателно :)

Едва ли някой знае колко е стара и Maccari пружината.
Монтирана е на 06.Август.2011г.
Виж си паралакса на оптиката. Ако е 3-9, най-вероятно е с паралакс поне от 25м нагоре (ако не е от 50 или 100). С такава оптика на 10м. няма да имаш невероятни резултати.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
go_panch :)
И ти четеш през ред май :)
Дори не си видял, че и с друга оптика съм пробвал (беше 4-12х 42 или 44, това не помня, но също с АО) :)
Говорим за отриви от 1см и нагоре на 10м дистанция в къщи.
Положението е: 5-6 последователни дупка в дупка, отрив, после пак няколко в старата дупка ... за какъв паралакс става дума ?
Вярно е, че оптиката има минимална паралактична грешка, въпреки че си има АО, но нали трябва да си оставя някаква закачка все пак.
Ако няма закачка, ще е съвсем скука - като клик с мишката и ... винаги в дупката.
С нарочно провокиран паралкс - имам предвид главата примерно наляво, докато почти се изгуби образа, мишената е в края на окуляра и ... грешката е под 2мм.
Казвам това, за да не се търси в грешната посока.
За 5 години си е нормално да се скапе пружината, дори и да не е стреляно супер много, та ако ще и на Macaari да е.
Така предполагам, а фактите го потвъждават, защото спадане от 11 на 8 Джаула ... това си е не край на живота на пружината, а доста след погребението й :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ти иимаш ли нещо ма края на цевта, компенсатор, отсекател, каквото и да било или е гола цев? Направи някоя снимка на фаските..

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

6tangata

Редовен Потребител
За нормалното скапване на пружината ако е оригинална не съм съгласен....Моето ''Фани'' съм го взел преди повече от 6 години ...стрелям рядко...много рядко, но пружината или пружините са ''ОГИН'' ..........
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
@Самурай - гола цев, има нещо монтирано на края, но то е за да се монтира в/у него мушката. Снимките - сега не мога.
@6tangata - сигурно е така, казваш оригинална все пак. Излежда за Maccari пружината не е вярно или е стреляно здраво с нея.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Имам добри новини !
Днес поработих сериозно по противооткатната система. Намерих доста, но дребни и отстраними проблеми.
Фиксирах всичко, което смятах че не е наред.
Реших по усет да сменя една пружинка с по-слаба, заради по-слабата основна пружина. Мисля, че това беше решаващия ход за правилната работа на системата.
Сега няма отриви, но стрелям с леки пелети заради слабата стара основна пружина.
Поръчал съм ремонтен комплект оригинални пружини.
Когато пристигне, пушката ще бъде в перфектна форма !

Благодаря на всички за помощта, съветите и съчувствието!
Проблемите са отстранени !

Един щастлив Дени (Jethro) :)
 

roko

Новодошъл
Имам проблем ! Закупех пушка Feinwerkbau 300 и се оказа че има счупена част. Някои може ли да ми помогне? Трябва ми механизма който е със спусъка,понеже канали те са наранени. Или тази час която е счупена. Ето и снимки.
 

Attachments

  • IMG_20160408_163851.jpg
    IMG_20160408_163851.jpg
    260.9 KB · Прегледи: 100
  • IMG_20160408_163907.jpg
    IMG_20160408_163907.jpg
    101.2 KB · Прегледи: 98
  • IMG_20160408_163917.jpg
    IMG_20160408_163917.jpg
    144 KB · Прегледи: 94
  • IMG_20160408_163929.jpg
    IMG_20160408_163929.jpg
    288 KB · Прегледи: 94
  • IMG_20160408_164016.jpg
    IMG_20160408_164016.jpg
    292.9 KB · Прегледи: 94

6tangata

Редовен Потребител
От къде ги намирате тези пушки? Такава част не ще намериш в България според мен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз от както я имам пушката стрелям без тая част, не казвам, че е правилно, но просто казвам, че може да се стреля без нея. Иначе наистина в България няма от къде да се намери тази част трябва да се поръча от чужбина в темата има посочени сайтове ;)
 

roko

Новодошъл
Пушката я закупих от пазара от един мургав човек.
Ако може да се стреля без нея тогава за какво служи тя?
Някой може ли да ми каже от коя годи на е? Номера и е 64979
 

njatanasow

Редовен Потребител
Тази част ,служи да законтря зареждащия механизъм.
 
Последна промяна:

asen_manolov

Новодошъл
Здравейте всички, нов съм във форума.
Наскоро ми попадна ми една доста изстрадала 300S която имам желание да възстановя.
Проблема е че е без пружина, а имам съмнения че цевта е крива, но не мога да го проверя със сигурност без да пострелям с нея.
Ако съмненията ми се потвърдят - ясно няма да се занимавам, но ако е ОК не е проблем да си поръчам оригинална пружина и ремонтен комплект.
Молбата ми е ако на някой му се намира подобна пружина, може и уморена, да ми я продаде за да си направя тестовете.
 
Нагоре