Добричка група

Propar

Потребител
......
 

Attachments

  • IMG_0896.JPG
    IMG_0896.JPG
    517.4 KB · Прегледи: 67
  • IMG_0897.JPG
    IMG_0897.JPG
    596.2 KB · Прегледи: 64
  • IMG_0898.JPG
    IMG_0898.JPG
    290.5 KB · Прегледи: 64
  • IMG_0899.JPG
    IMG_0899.JPG
    398 KB · Прегледи: 68
  • IMG_0900.JPG
    IMG_0900.JPG
    302.3 KB · Прегледи: 64

dberov

Редовен Потребител
Здравейте колеги.

За утре ако има желаещи за сбирка пишете в темата за да зная колко да взимам за скарата. Не мога преди всяко събиране да звъня на всички да питам кой ще идва.
Ако не влизате редовно във форума инсталирайте на смартфоните си приложението tapatalk за Android или за за iPhone, абонирайте се за нашата темата и ще получавате съобщение когато има писано в нея.

Отправям към всички едно запитване и ще помоля да напишете вашето мнение тук в темата а не да го изговорим на сбирка и думите да останат само приказки.
Често правим замервания на скорости а хронографи имаме само Аз и Светльо. Не съм отказал на никой моето Хроно но това ми е вече четвърто понеже предните бяха простреляни при тестове и станалото - станало а аз си купувам ново.
Всяка по сериозна група събират пари и си купуват един хронограф който се ползва от всички затова предлагам и ние да закупим едно хроно за групата а ако някой го гръмне да си го плаща. Парите които ще трябва да съберем са около 7-10лв на човек - според модела.

Спрял съм се на два модела като съм се съобразил с цена-качество и доказана добра и прецизна работа.

Едното е Хроното на M_I_T_A_K_A чийто цена е 60лв ако има налични или 70лв ако го поръчаме.

Второто Хроно е на Jethro чийто цена е 120лв.

Кой от двата модела да купим ще решим ако достигнем до единошушно съгласие. Ако един човек не иска аз ще поема дяла му или ще пръснем сумата.

Към новите Колеги в групата (и не само...): моля ви направете си една раничка или кашонче в което да сложите и носете със себе си най необходимите неща които са нужни за вашите оръжия (няколко шестограма, отверки - обикновена и кръстата, клещи, гаечни ключове или поне един френски ключ с тесни челюсти, кутия О-рингове - струва 2лв. на битака, силиконова смазка, тефлонова лента....) и консумативи които използваме при стрелбите (пинчета/кабъри, шведска лента, химикал или маркер, разпечатвайте си и мишени....) Всичко това би ви струвало не повече от 10лв ако инструментите са от най евтините. Не винаги ще има до вас човек с нужните инструменти и консумативи, един О-ринг да се скъса или изплюе (както многократно се е случвало) и деня за стрелба ще е провален.


Мишени - ако нямате или не знаете от къде да си изтеглите можете да си изберете от ТУК. Ако не си харесате използвайте Гугъл.


Не взимайте горенаписаното като забележка а го приемете градивно защото ще ви бъде само от полза.


Поздрави на всички, Митко
 
Последна промяна:

Иван Димов

Потребител
Съгласен с всичко Митак,но аз няма да участвам с вноска за хроно,понеже си имам рогато такова и друго не смятам да ползвам.Не че рогатото не го гръмнаха на два пъти.:D
 

Ctan4o

Потребител
Другият петък най- вероятно ще се прибера в Добрич, така че в неделя съм навит да дойда ако има сбирка и ще се включа с някой лев.
 

dberov

Редовен Потребител
аз няма да участвам с вноска за хроно,понеже си имам рогато такова и друго не смятам да ползвам
И аз си имам хроно и друго не смятам да ползвам но идеята е друга.
Не че рогатото не го гръмнаха на два пъти.
Ей за това иде реч. Точно притежателите на Хроно трябва да са по амбицирани да дадат няколко левчета за общо хроно, така вече няма да ти гърмят твоето или моето а ще се стреля с това на групата и ако някой го простреля ще трябва да го плати, дори и да не го плати ще съм изгорял с 7 лв а не с 150 - 200лв.
 

staif

Редовен Потребител
между другото Владо ми даде 5 лв за определен вид мишени..мишените са откопирани и са в мен 50 бр
 

Иван Димов

Потребител
Тогава Митко, с риск да засегна някого,ще бъда по-конкретен.Нещата са принципни.
Въпроса с хроното стои, както и въпроса с всичко друго лично необходимо за хобито.
Който иска е в"играта",си купува пушка,хроно,чашки,бутилки,помпи,оптики,инструменти,маси
и още каквото си поиска и за колкото поиска,за да му е удобно,комфортно и т.н.
Който не е пожелал,той не си е купил хроно.
Сега,ако някой не иска да си купува,защото не смята че му е необходимо или не му се дават пари,
това си е лично негов избор и аз несмятам да се намесвам.
Не съм отказвал на колеги да ползват моето,но нито смятам да го правя общо,нито ще участвам финансово в такава покупка.
Надявам се да няма обидени,а да има разбрали.
Виж,скарата и бирата са друга работа. :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Аз направих само предложение, от тук на сетне каквото стане а за останалото съм съгласен, затова и писах за инструментите и консумативите. Не може да се идва на стрелби само с една гола пушка и да се разчита някой да е разпечатал мишени, друг да е купил кабъри а ако трябва да се прави нещо по оръжието да се пита НАКОЙ ИМА ЛИ.....
Поне елементарните неща трябва да ги има всеки. Разбирам да услужа ако някой си е забравил оборудването, и на мен ми се е случвало да го забравя но системно да ми се бърка в раницата а после да допълвам липсите и да подреждам не ми е приятно.
Има една приказка" Който има брадичка, си купува и гребенче"
Имах случай когато на мен ми подухна от О-ринга на цевта и нямах да го сменя щото съм го дал на някой....
 
Последна промяна:

Иван Димов

Потребител
Това е друга приказка.Знам за неволите ти и те разбирам.Не е приятно да ти ровят в багажа,защото така е по-лесно.И не смятай,че си длъжен да обслужваш някого.Аз,по принцип не обичам да досаждам.Затова си нося всичко,дори и два вида кабарчета. :lol: ;)
 

Пламен ss

Потребител
Ще имали утре сбирка или не . Ако има в колко чеса да сме там . Ако има сбирка мен не ме бройте за хапването .:rambo:
 

dberov

Редовен Потребител
Утре ми излезе ангажимент и няма да съм в града, така че ако има среща и се прибера по с време ще дойда.
 

staif

Редовен Потребител
Явно сбирката ще е другата седмица, утре и аз съм зает с посрещане на мото братята от Силистра ..че отдавна не сме се виждали а сезона започна..
 

dberov

Редовен Потребител
Ако някой има нужда от чашки - поръчката се събира до края на седмицата.
Който ще иска да поръчва да ми пише на ЛС какви чашки и колко кутии.
Поръчката я правя обща за да преведа парите за всички на веднъж, така и ще бъдат доставени.
Умувайте и си поръчвайте повечко щото другата заявка може да е есента.
 
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
да...писах ти ..най много да да увелича с една +още, но след като утре прегледам какво ми е останало..
забелязах че възможноста за поръчки е два пъти годишно..пролет -есен
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, поръчката за чашки е с краен срок ДНЕС - ще чакам до следобеда и ако никой не ми пише нова заявка или корекции по старата ще изпратя на Петко тия заявки които съм получил до момента.
Не съм вързан за компа, в движение съм затова ако имате въпроси не ми пишете а ми звънете на телефона.

ВЕЧЕ ДАДОХ ПОРЪЧКАТА, СЪЖАЛЯВАМ АКО НЯКОЙ НЕ Е УСПЯЛ !
 
Последна промяна:
Нагоре