Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

ToHKa

Редовен Потребител
Тъй като имам вече 5-то Гамо ще потвърдя думите на Петко (peko) за загубения имидж на марката заради качеството наа изработка.
Но и те като хатсаните си искат бутане и стават доста по приятни заа употреба, не става въпрос за силов тунинг, а за дребни благинки по почти всички части от конструкцията,ако ти се човърк,пиши на ЛС и ще я направил "Испанска" пушка.

Колкото до 1250 - тва е ебати гигандския пушляк.... и добре,че е с дървен приклад да падне тежест и отзад... Ето този модел вече неможе без ГП, или с по слаба пружина или ще те откажи от пружинните пушки ;)
 
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Някой да има резервни маншети за големите цилиндри на Гамо ( 30мм ) ,или пък във вашия град нещо.....а у ? Немога да намеря по онлайн магазините и оръжейните в Стз :(
На снимките е разликата с тези от серията на Hunter 440 , Big Cat , Whisper и тнт.
 

Attachments

  • IMAG5799.jpg
    IMAG5799.jpg
    177.6 KB · Прегледи: 64
  • IMAG5800.jpg
    IMAG5800.jpg
    186.3 KB · Прегледи: 62
  • IMAG5801.jpg
    IMAG5801.jpg
    195.1 KB · Прегледи: 60

ToHKa

Редовен Потребител
Видях го отдавна но не е същия,1250-то е с болт при маншета ,и ако снимките са реални значи въобще няма да стане. Благодаряя.
 

ORHi

Потребител
IMG_20160210_133156.jpg Имам такъв маншет. Със сигурност е за Гамо и е оригинален Гамовски. С моя любителски шублер излиза диам. 29,2мм. Всъщност качвам снимки-прецени си. Бях го взел по грешка с други маншети. Струваше 15лв. Ако ти върши работа прати адрес, утре пътува по Еконт към теб.
 

Attachments

  • IMG_20160210_133254.jpg
    IMG_20160210_133254.jpg
    333.1 KB · Прегледи: 33
  • IMG_20160210_133354.jpg
    IMG_20160210_133354.jpg
    231.1 KB · Прегледи: 30
  • IMG_20160210_134758.jpg
    IMG_20160210_134758.jpg
    246.2 KB · Прегледи: 30
  • IMG_20160210_133419.jpg
    IMG_20160210_133419.jpg
    432.1 KB · Прегледи: 31
  • IMG_20160210_133434.jpg
    IMG_20160210_133434.jpg
    344.9 KB · Прегледи: 31
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Оживя колега,оправих стария,полирах го и му намалих размера понеже убиствено трудно се движи в цилиндъра :(
Новия си го запазвам , невъзможно е да се монтира с голи ръце...иска преса или нещо такова....не съм виждал такъв размер на входния отвор до сега,14 мм обратен конус трябва да мине през 8 мм отвор при този адски полимер дето немога да го стисна с клещи...
 

streliamto4no

Потребител
Здрасти, на пружинен блек найт как се избива втория щифт, с много бой или има някакъв чалъм? На него има и две малки дупичици, каква функция изпълняват? И след като го избия какви изненади ме чакат?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
как се избива втория щифт, с много бой или има някакъв чалъм? На него има и две малки дупичици
Кой щифт?
На кое викаш щифт?
Къде се намира?
Какви дупчици?
Пусни снимки.
Обясни по-добре или да хвърлим един боб.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Втория щифт държи пружината(гп) , първия е за спусъка и там няма напрежение.
Този които се опитваш да избиеш не го прави просто с чук и секач защото ще стане опасно в помещението.Трябва ти някакво стендче или поне да натиснеш тапата която подпира той.
Вътре щивта не е цилиндричен, едната му страна е плоска,там където ляга тапата(задната част на пружината;ГП-то) , дупчиците служат със специални клещи (зегерки как се наричаха) да го завъртиш на правилната посока,с леглото му към тапата когато го монтираш отново.
Внимавай с избиването на щифта !!!
 

ssn

Потребител
Здравейте колеги!
Конверсирах едно Гамо Екстрийм СО2 на въздух. Цилиндър от Хатсан АТ 44 и преходник към бойния клапан на Гамото. Друго нищо не съм правил освен един дистанционер между цилиндъра и цевта отпред. В оргинал бойния клапан на Гамото се надява във цевната кутия и се застоппорява само с един винт М4 напречно и цилиндъра си идва доста тежък. Това налага да се изработи и осмица отпред, но засега е с дистанционер обвит със електричарски скоч, колкото да не се свие при захват. Идеята беше да пострелям за да видя дали въобще ще върши работа. Като я направя ще има завършен вид и ще я снимам.
Вчера изстрелях 5 барабана по 10 чашки. Дистанция 15 метра, от 140 до 100 бара, без редуктор, скорости не знам.
Мушката не е добра, пластмаса и се мести при пренасяне в калъф. Отпред пушката стана доста тежка и от ръка се стреля трудно.
Една мишенка от вчера, накрая седнах на столче и подпрях ръката си на коляното, 10 изстрела..
Калпав стрелец съм, давам я само за онагледяване. Кефа от бърза стрелба си е пълен.
Живи и здрави!
mishena1.JPG
 

lynx

Редовен Потребител
Колега, с какви чашки си стрелял?
15 метра е малка дистанция, дори и за механични, мишената не е добра.
Особено този флайер между 6 и 7 е много далеч от групата.
Сложи някаква пробна оптика и би трябвало да се изяснят някои неща.
 

ssn

Потребител
Знам, че не е добра. Чашките са Гамо матч 0.9 гр. Аз не съм въобще стрелец, стрелям малко.Флаерите са си от мен, а и това играене в групата също. Ако я подпра на опора отпред ще е много по-добре.
Мога да опитам по-нататък оптика, но тя философията на пушката е за механични според мен, все пак е пъмп-екшън.
Важното е, че пушката стреля, за мен харчи добре и не е СО2, което е най-хубавото.
 

lynx

Редовен Потребител
Със сигурност ще стане добре.
Вече има няколко пушки Гамо СО2 във форума, които успешно са се преродили в ПЦП.
С оптиката ще може да се видят истинските възможности на пушката.
Последните години чашките Гамо Мач за доста трагични.
Аз бих пробвал с JSB, със сигурност пушката ще ги хареса повече от моделите на Гамо.
 

ssn

Потребител
Знам за чашките Гамо. Просто имам две кутии и ги използвам за опити. Пушката ще стане, но баланса й е много нарушен от тежкия цилиндър и без упора е кофти. Оптиката, ще върне част от баланса и може би ще се пооправят нещата.
Всяко нещо с времето си!:cheers:
 

★stardust★

Новодошъл
Случайно намерих чисто нов гамо хънтър от старото английско производство стояла години в магазин - смених пружина чисто нова оригинална от хънтър екстрим, маншон, почистване, смазване и пушкалото стана зверско - с чашка 1 грам от три изстрела даде колкото си го дават на сайта на гамо - 480 м/с.:
 

Attachments

  • 9baa5b2a27f1b6d0a8cc0caa7c89e97d8c61d4f94ff211f72b3fda445b861e5a_full.jpg
    9baa5b2a27f1b6d0a8cc0caa7c89e97d8c61d4f94ff211f72b3fda445b861e5a_full.jpg
    82.3 KB · Прегледи: 85

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Случайно намерих чисто нов гамо хънтър от старото английско производство стояла години в магазин - смених пружина чисто нова оригинална от хънтър екстрим, маншон, почистване, смазване и пушкалото стана зверско - с чашка 1 грам от три изстрела даде колкото си го дават на сайта на гамо - 480 м/с.:
Сега сложи лист хартия на 50-60 метра и провери дали и колко пъти от 10 изстрела ще го уцели. Не се шегувам при тази скорост и откат ми е интересно дали има точност.
 
Нагоре