ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

anibis

Редовен Потребител
Така е Рачо,аз като ходя да пълня на метан станцията другата бутилка от 100-110бр до 190+ бутилката се загрява яко.
Сигурен съм че ако е оставя да изстене ще побере още метан,но това никога не съм го правил.
А когато ти пълнят въздух примерно,120-130бр до 300бр бутилката става огън,и задължително трябва да изстине
за да се допълни.
 

veliko69

Новодошъл
Здравейте някой знае ли от къде мога да намеря пластмасова подложка за китайска 6 литрова бутилка?Става въпрос за тези на дъното за да може да стои бутилката права.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Васко, като ходиш следващия път до Сотис запиши gps координатите, ако не ти представлява трудност.
Ще е добре да ги има тук, защото не са много местата в София с 300 барови компресори.
Таман ще кажеш и дали си играят да допълват бутилките.
Или ти я натряскат на 310 бара и като се прибереш в къщи и бутилката се охлади, вече налягането е 280 бара :D

Значи напълних си бутилката в Сотис. Доволен съм !
По принцип може да изчакаш да ти я напълнят веднага, но тогава няма да се охлади и да я допълнят.
Аз моята вечерта в четвъртък я оставих и си я взех в петък. (знаех , че ще загрее защото беше паднала преди пълненето до 120 бара)
Та бутилката се напълва веднъж до 310 бара, оставя се да изстине и пада до 290 бара и после са ми я допълнили отново до 305-310 бара.
 

krasiml

Потребител
Ами , това е мечта на почти всеки от нас , но пустите пари .....
За лично ползване има други варианти , за много по-малко пари , но за мен пак си скъпо.
 

praetorian

Редовен Потребител
Някой може ли да си снима крана на бутилка за метан?По принц може ли на метанова бутилка за кола да се навие кран от бутилка Мева да речем...Аз имам 3-пътен кран със зареждачка за метан с една червена врътка,но не мога да ги полвам без кран на самата бутилка.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е що да не можеш? В едното положение червената врътка затваря а в другото отваря бутилката.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
На крана за метан има 2 изхода с реба 12*1 женски. Дано съм ти полезен, утре мога и да ри го снимам ако искаш.
 

sspd

Потребител
Някой има ли информация къде правят ВОДНА ПРОБА
Моята проба е изтекла миналата година, а бутилката ми е нова, купена от цикония
и не съм се гмуркал с нея, не съм водолаз :)
но както казват римляните - Tempus fugit/времето лети
и сега не искат да ми я зареждат.
 

lynx

Редовен Потребител
Някой се беше похвалил наскоро за магазин (някъде из Централна България беше), че приемали по куриер бутилки за водна проба и после ти я пращат обратно?
Самурая Оги ли беше или някой друг ? ??? Да си признае сам, ако пожелае :)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Вистамар Бургас правят тая работа с куриерите.Много учтиви хора и с едно телефонно обаждане ще се разберете как и къде да пратиш бутилката след два три дена ти я връщат натряскана и с валидна водна проба.Надявам се съм бил полезен.:cheers:
 

mobilen

Редовен Потребител
В Пловдив също правят проби-до митницата на Кукленско шосе(40лв)
 

mobilen

Редовен Потребител
Подминаваш митницата(посока Пловдив) и прелеза за който не съм сигурен дали още го има,и първата наляво.След около 50м вдясно има широк портал и голямо хале за ГТП.Вътре ще ти приемат бутилката ....Говорих с младежите които работят там-шефа
им мислел за компресор, ама му се видяла вятър работа.Ако проявим интерес няколко човека може и да се реши да вземе.
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, каъв е размера на о пръстена който лежи вътре във фостера?
images.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Оказа се, че за подмяната на о-пръстена не е нужно разглобяване.
Изкарах го с игла и новия го напъхах лесно в канала.
Размерът на о-пръстена е 6х1.9
Такъв по магазините не се намира, но му сложих 6х1.8 и работи идеално.
:cheers:
 
Нагоре