Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

okooko

Потребител
То проблема е че гамото прави по-добра група от х&н. Май и идват тежички. Те са 0.67. Доколкото схванах след малко четене из западни форуми славията се чувства най-добре с 0.55 гр.
 

methaa

Редовен Потребител
На мен ми препоручаха JSB 0.547, обаче още не съм ги пробвал. Пушката има голям потенциал.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Славията на 10м с мачови чашки 0,52 грама е дупка в дупка.
С мачови със стрелял и до 35м, както с .177, така и с 0,87 в .22.
Екзакта само увеличават дистанцията на която можеш да се пробваш, но също с добра точност.
 

di4o

Новодошъл
Днес добавих още две три доработки които бях замислил за Славията.Идеята е обезшумяване и още по мека работа.По принцип Славията си е завършена и прецизна пушка,но човек като го сърбят ръцете, защо да не опита.Мисля ,че се получи много добър резултат,поне за мен.Ето и малко снимки.
 

Attachments

  • 100_5600.JPG
    100_5600.JPG
    377.4 KB · Прегледи: 278
  • 100_5606.JPG
    100_5606.JPG
    243.7 KB · Прегледи: 277
  • 100_5611.JPG
    100_5611.JPG
    370.3 KB · Прегледи: 278
  • 100_5612.JPG
    100_5612.JPG
    339.1 KB · Прегледи: 277
  • 100_5614.JPG
    100_5614.JPG
    272.9 KB · Прегледи: 279
  • 100_5617.JPG
    100_5617.JPG
    361.3 KB · Прегледи: 273
  • 100_5620.JPG
    100_5620.JPG
    272.3 KB · Прегледи: 280

okooko

Потребител
ако може малко да ми разясниш-с буталото какво се е случило? питам за черната лента в задната му част. за пружината май разбирам какво си направил-нов водач с дебела шайба. и на трета и четвърта снимка онова малко черно нещо какво и за къде е? срам не срам аз да питам:cheers:
 

di4o

Новодошъл
В задния край на буталото съм направил канал в който съм сложил пластмасов пръстен (в момента не се сещам точно за името на материалът).Този пръстен надхвърля размерът на буталото и в последствие не позволява триене метал с метал.А тази малката втулка е за предния край на пружината .
 

anibis

Редовен Потребител
(в момента не се сещам точно за името на материалът)
Полиамид,полиецитал,и др.
Моя ударник на самоделката, ще го направя с такъв О/пръстени от полиамид.
С такъв О/пръстен,се туширва триенето метал в метал,има по-безшумен ход на ударника/посредством изстрел/и позволява винаги да има еднакъв удар
на ударника към щока.
 

di4o

Новодошъл
Да колега материалът е полиамид.Само да поясня,че моят пръстен не успях да го разпъна за да влезе в буталото какво ли не правих,нагрявах го но не се разпъва и накрая взех ,че го прерязах по диагонал после малко лепило и го стегнах с една скоба за водни съединения да залепне и взе ,че стана. Днес изпробвах Славейката ,работи като часовник,и е по тиха или поне на мен така ми се иска .
 
Последна промяна:

okooko

Потребител
имам следният въпрос-какъв размер се води релсата за монтаж на оптиката? мислех че е 11мм но след малко ровене насам-натам разбрах че май не е стандартна. като я меря я изкарвам 13.5мм но това е горният край. не мога да вкарам шублера вътре в лястовицата да хвана най-малкият размер. не знам кой размер се гледа:( видях че темата започва с този проблем ама не схванах много точно. доколкото разбрах се ползват от най-обикновените скоби май
 

aroni

Новодошъл
Провери малката пружинка която е в горния край на спусъка....
 

puxli

Потребител
Колеги има ли маншет за някой модел славия с диаметър 26 мм?
 

Dimityr Mitev

Новодошъл
Здравейте!Да попитам...ако някой знае каде се продават части за Славия 631 77 лукс,...по-точно ми трябва мерника че е счупен,имам и оптичен мерник,но автентичния вид е по-хубава???
 
Ето от тук можеш да си поръчаш всякакви оригинални части.
Пружини, о пръстени, маншети... абе цяла пушка ако щеш ;)
http://www.shop-cz.com/main-spring-for- ... 1/d-70409/
Извинявай , но какъв начин на доставка е препоръчителен ? Защото като гледам цените на самите части не са големи , но за доставка сумата не е малка ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Доставката... Ами каквото ти предлагат от сайта.

Sent from my Lenovo A850 using Tapatalk
 

vp357

Новодошъл
Здравейте,колеги.Имам Slavia 615 !!!.Някой има ли информация каква е дължината на оригиналната пружина.Взех пружина за 625 - 182мм, но е къса.Благодаря предварително
 

ORHi

Потребител
Какъв е диаметъра на тази къса пружина? Ако е 17мм. и ти е излишна, бих я купил за моята Славия 618. Или сподели от къде мога да си купя такава. Може да ми пишеш и на ЛС.
 

vp357

Новодошъл
Много съжалявам за грешната информация.Славията е 618.Пружината е купена от
CZ.Нова D=17mm.L=182mm.На Славия 618 дължината вероятно е 220мм.ORHi, ако
искаш обади се на ЛС или 0887 308666 Владо.
 
Нагоре