HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

svetlix

Потребител
Здравейте! Днес ми дойде една идея, та искам да ви питам, някой пробвал ли е? На моя Хатсан 125, стана толкова време не мога да му свикна, успеваемостта ми е 50 %. Свалих оптиката, и ми дойде идеята. Ако преместя мерника от цевната кутия, назад по планката за монтаж, какви ще са последиците за точността на механични прибори. Наложих го отгоре, получи се по голям просвет между зелените и червената точка. Вярно и планката е по висока от нивото на цевната кутия. Според вас как ще се отрази евентуалното преместване на мерника? Благодаря предварително!
 

sts1969

Редовен Потребител
Не очаквай чудеса, според мен е най-добре мерника и мушката да са на една равнина, и да са неподвижни по между си. Дано си ме разбрал какво искам да кажа ???Съвсем друг е въпроса ако пушката е с неподвижна цев, и се зарежда с допълнителен лост. :cheers:
 
Последна промяна:

svetlix

Потребител
Разбирам те напълно, просто ми хрумна, и се чудех някой пробвал ли е? Е, има и субективна страна на нещата, но просто идея, благодаря!
 

Б.Богданов

Потребител
Здравейте! Днес ми дойде една идея, та искам да ви питам, някой пробвал ли е? На моя Хатсан 125, стана толкова време не мога да му свикна, успеваемостта ми е 50 %. Свалих оптиката, и ми дойде идеята. Ако преместя мерника от цевната кутия, назад по планката за монтаж, какви ще са последиците за точността на механични прибори. Наложих го отгоре, получи се по голям просвет между зелените и червената точка. Вярно и планката е по висока от нивото на цевната кутия. Според вас как ще се отрази евентуалното преместване на мерника? Благодаря предварително!
Според мен, идеята да се мести мерникът по-близо до окото с което се прицелваш не е добра идея. Все пак конструкторите на пушката са преценили къде да бъде монтиран.
Ако си монтираш диоптрични мерни прибори, нещата стоят по различен начин.

http://forum.airguns.bg/index.php?t...-мерници-видове-и-начини-на-работа-с-тях.358/
В тази тема се обсъждат мех. мерни прибори, диоптрични мерници и т.н.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте дадоха ми една пушка да я ремонтирам ама с неочакван проблем пружината която е очертана на снимката е счупена.
Някой ако има такава пружинка или се сеща от къде мога да намеря подобна моля да сподели, Благодаря предварително :cheers:
Спусъка е Куатро.
 

Attachments

  • spusak.jpg
    spusak.jpg
    131 KB · Прегледи: 95

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Обикновено се чупи ухото/куката в края на пружината. Завърти последната витка перпендикулярно и си имаш нова пружинка
Именно и в случая е така, помислих си за тоя вариант за момент, но си помислих че мога да я счупя пружината още :D ( все едно не е вече счупена :D ) ако не се намери друга утре ще се позанимавам да я огъна и да и направя едно ухо, ама на работата, че вкъщи нямам условия за тая работа, Благодаря ти :cheers:
 

Rumpelstiltskin

Потребител
...да вметна като идея:
откали я малко със запалка например, като държиш с тънки клещи или пинсета последната витка, зада се ограничи загряването до там.
 

ssn

Потребител
И аз търся пружина за бойния зъб на обикновен спусък на Хатсан, но засега никой няма:(
 

Marto.

Потребител
Здравейте.Притежавам hatsan 125 vortex quatro trigger.Направил съм му повечето тунинг от това което съм чел във форума,но не мога да събера кураж да отворя спусъка за да го полирам,а имам огромно желание сигурен съм че точността ми ще се подобри много.Намерих информация относно полирането,но на по стария модел спусък.До колкото виждам има разлика с моя и не съм сигурен дали въобще може да се полира,и ако изобщо става някой може ли да ми каже по кои точно повърхности се прави тази интервенция.Смятам че това е единствения вариянт да го омекотя и не виждам смисъл от регулировката с 2та болта отдолу,понеже от там може да се настрои много меко и удобно,но при всяко положение спира да работи прдпазителя.Ще съм благодарен на всеки който е компетентен и може да помогне
 

тината

Новодошъл
Здравейте.Притежавам hatsan 125 vortex quatro trigger.Направил съм му повечето тунинг от това което съм чел във форума,но не мога да събера кураж да отворя спусъка за да го полирам,а имам огромно желание сигурен съм че точността ми ще се подобри много.Намерих информация относно полирането,но на по стария модел спусък.До колкото виждам има разлика с моя и не съм сигурен дали въобще може да се полира,и ако изобщо става някой може ли да ми каже по кои точно повърхности се прави тази интервенция.Смятам че това е единствения вариянт да го омекотя и не виждам смисъл от регулировката с 2та болта отдолу,понеже от там може да се настрои много меко и удобно,но при всяко положение спира да работи прдпазителя.Ще съм благодарен на всеки който е компетентен и може да помогне
Колега или имате нещо нередно или не съумявате да го нагласите моя е страшно чувствителен и предпазителя работи безотказно !
 

Marto.

Потребител
Възможно е да не уцелвам точното съотношение на 2-та болта,може би границата между това да е чувствителен и предпазителя да работи е много тънка.Още утре ще си поиграя с шестограмите защото тази вечер полирах триещите повърхности и разлика почти няма,да не говорим че преди да го сглобя подсуших всичко много старателно и дори при условие че беше полиран резултата беше още по твърд спусък,поради което разглобих механизма на ново гресирах и чак тогава усетих някаква минимална може би разлика,но определено не достатъчна.За утре съм си поставил за цел да сменя долната пружинка с по мека да видим как ще е тогава.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Този модел не е добре да е с много лек спусък. А и не може. Съветвам те да не пилиш нищо по спусъка и да внимаваш дори с реглажа на шестограмите - случвало се е да изтърват и от там. С куатро спусък ако си не би трябвало да ти е тежък спусъка. Просто свиквай.
 

Marto.

Потребител
В 99 % от изстрелите при дърпане на спусъка виждам в последната секунда как скалата на оптиката се измества леко в дясно,което е много дразнещо та за това се захванах,но явно лек и удобен спусък живот и здраве като взема пцп:sorry:.Благодарско за съвета ще се вслушам в него и спирам с човъркането.
 

тината

Новодошъл
В 99 % от изстрелите при дърпане на спусъка виждам в последната секунда как скалата на оптиката се измества леко в дясно,което е много дразнещо та за това се захванах,но явно лек и удобен спусък живот и здраве като взема пцп:sorry:.Благодарско за съвета ще се вслушам в него и спирам с човъркането.
При мен също преди да го наглася изпусна, но бях подготвен за това и нямах проблеми, но с малко играчка куатрото стана просто съвсем лек на усет колкото да не е без хич и от там никакво мърдане при изстрел !
 

streliamto4no

Потребител
Нещо се разбъзика хасана и изобщо не мога да направя група. Мисля че е от чашките които ползвам. Кой модел е най подходящ за тази пушка.....Лично аз не съм им фен на турските пушки,и по специално на тази, не стреля точно, тежка е и може да ти разбие носа с отката си. Един ден стреля добре, на другия просто не мога да уцеля лист А4...помагайте
 
Нагоре