ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

angelmr

Редовен Потребител
Чак антика не е, от края на 90-те е. Не съм мерил до каква температура се нагрява, нямам навика да пека често. :) Мисля че не е много висока, едва ли надхвърля 70-80 °С, дръжката е от обикновена пластмаса от типа на ПВЦ, но все пак не знам и каква е работната температура на масовите лепила, за това питам.
 

andi

Редовен Потребител
Някой знае ли дали има регулируеми монтажи за 34 мм тубус . Цената е без значение .
 

Kris_p

Потребител
Аз имам bsa contender 6-24x40
Според мен съотношението цена качество е много добро.
Паралакса е в ядове,но работи коректно поне при мен,туретите за хоризонтална и вертикална корекция си вършат работата за прострелка,но не стават за стрелба по кликове (което се отнася и за почти всички евтини оптики).Аз стрелям предимно на 10х,но до 18-20х се вижда добре след това става трудно да намериш правилната позиция окото спрямо окуляра.Теглото на моята е малко над 800 гр.За милдот скалата,някои казват че е много дебела и точките са гъсто разположени,сред мен е ок за стрелба по не хартиени мишени на средни и далечни разстояния.
 

tzocho

Потребител
Kris_p, благодаря за отговора. Съотношението цена/качество го видях в ревютата на Amazon та за това исках преки впечатления. Нормално е като за евтина китайка реалното увеличение да е по-малко или туретите да не работят коректно. Има опция пък да се фиксират. Че "Паралакса е в ядове" не е за яд :) щото може да си го разграфиш с тънък маркер ... виж ако има луфт си е за яд! Другата им скала определено е за предпочитане.
Поздрави!
 

lynx

Редовен Потребител
Някой знае ли дали има регулируеми монтажи за 34 мм тубус . Цената е без значение .
Има Анди, на Спортсмач регулируемите са около 200 лева. (Моделът е АТР34)
Питай Иво Радев/БулАрмс/ за колко време ще ти ги достави, той е представител на марката за БГ.
За хора от форума има разни отстъпки при него.

P.S.
Линк в иБей за ругулируемите на 34мм. :
http://www.ebay.co.uk/itm/SPORTSMAT...610925?hash=item43d719f32d:g:XYcAAOSwm8VUz4yj
 
Последна промяна:

Kris_p

Потребител
Увеличението отговаря,като го сравнявам друга по евтина китайска оптика(при нея не отговаря) .
 

andi

Редовен Потребител
Има Анди, на Спортсмач регулируемите са около 200 лева. (Моделът е АТР34)
Питай Иво Радев/БулАрмс/ за колко време ще ти ги достави, той е представител на марката за БГ.

http://www.ebay.co.uk/itm/SPORTSMAT...610925?hash=item43d719f32d:g:XYcAAOSwm8VUz4yj
Благодаря !
Питах , нямало да правят скоро поръчка . Може да се викнат отвън , не е проблем за човека , Но имат регулиране само по вертикала.
 

Kris_p

Потребител
Благодаря !
Питах , нямало да правят скоро поръчка . Може да се викнат отвън , не е проблем за човека , Но имат регулиране само по вертикала.
Анди,ако знаеш точно какво искаш и има някой технически грамотен,който да направи чертеж,прати ми го и ще видя какво мога да направя.
 

lynx

Редовен Потребител
Благодаря !
Питах , нямало да правят скоро поръчка . Може да се викнат отвън , не е проблем за човека , Но имат регулиране само по вертикала.
В Ибея най-долу си пише, че и в двете посоки се регулират:
"Adjustable for elevation and windage."
Даже на снимките се вижда отвора с винта за хоризонтала. ;)
ATP34.jpg
 
Последна промяна:

go_panch

Потребител
APT 34 може да се прави регулация само по вертикал. Монтажите са пред мен на масата, така че горе-долу съм сигурен какво пиша :)
BTW комплекта, който имам е неразпечатан. Анди, ако ти трябват може да се спазарим за цена.
 

vencibull

Потребител
Ти направо приби рибата с тия монтажи за по 600-1000лв :D Да не монтират адронния колайдер с такива? :confused::confused:
 

andi

Редовен Потребител
Ти направо приби рибата с тия монтажи за по 600-1000лв :D Да не монтират адронния колайдер с такива? :confused::confused:

Ммиии.... Калес 6-24х56 за 2700 евро...
Ама трябва да са за 11мм лястовича опашка .
 
Последна промяна:

vencibull

Потребител
На сточна гара, казва се Изида фирмата, за 1 час ми направи щуцера, взе ми 30лв, за пръв път ползвам стругар, доволен съм. Не знам как вървят цените попринцип?
 

vencibull

Потребител
Ама то е само част, свръзка между маркуча и пущината дето се зарежда пушката. Не знам дали има значение.
 
Нагоре