ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

vencibull

Потребител
Колеги, фо каква сума бяха освободени от ддс и мито пратките от неевропейска държава? Че господата на митницата са ми задържали двуногата от китай и утре да съм подготвен като ида :)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Преди беше до 30$, сега май са го намалили на 20$. Приготви си извлечение от картовата сметка за плащането или копие от пейпал-а. Искат и някакъв документ - фактура, е-мейл или копие от е-бей обявата. Много важно е, който ще ти пише декларацията към коя група стоки(кой код) ще пише че спада. От това зависи мито дали ще има.
 

vencibull

Потребител
Абе те са 23$ ама не искам да ми се качват на главата. Имейла го пазя, подозирах че ще се случи така. Благодаря за информацията
 

Dominus

Редовен Потребител
30лв. е
Закон за пощите и пощенските пратки.

Излъгал съм те щото карах по спомени.
над 30лв. се начислява ДДС, а над 150 евро и мито.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Абе те са 23$ ама не искам да ми се качват на главата. Имейла го пазя, подозирах че ще се случи така. Благодаря за информацията
ДДС-то ти го начисляват върху сбора на: цената на стоката от фактурата+навлото(транспортните разходи)+митото(ако се дължи такова).
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз ползвам вече няколко години такава http://www.pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO-6--24x44-MIL--DOT Има хубава тънка скала и добро изображение според мен. Имам вече и 2-а такава даже и бих казал, че са и здравички издържат на пружинките ми, другия плюс може би е теглото и. Успех в избора.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Имал съм няколко оптики 6-24х50 безименни китайци но над 20х образа става мътен и неизползваем .Въпроса е оптиката която ще купи на 22-24х да вади приличен образ,а не млечно бял.Сега въпроса е дали Конус-а или Липърс... Благодаря ви момчета!
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако искаш евтина оптика която да ти вади прилично изображение на зуум х20, тогава търси оптика със зуум поне до х32. Моята е 8-32х44 и до х22 образа е доста приличен, от там на горе в облачно време започва да губи резкият контраст...но пак става за работа и на х30.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
При всички положния търси оптика със 30 мм. тръба. Има Зос-ове които са със ей такава скала:
brand-new-zos-10-40x60-sfe-y-reticle-extreme.jpg


Ще върши работа, но мисля че трудно ще я намериш за 200 лв.
 

fishermaniac

Потребител
Дали има "лентови пълнители" за ВО?Мисля да пробвам да направя за ат-то,че е еднозарядно,а пък е булпап и барабан не става ,че там прикладвам.
 

dberov

Редовен Потребител
Някой знае ли коя е програмата използвана в клипа че щерка ми е луднала за нея.

 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не зная какъв е софтуера, но първо ми се струва че е в МАК среда, а и ще ти трябва доста добро Пи Си за да върви така, както в клипа..
 

lynx

Редовен Потребител
Митак, още навремето когато се появи за първи път този клип, писаха че на практика толкова всеобхватен софтуер не съществува.
Настоящият клип е демонстрация на съвременните възможности за видео обработка и ни го поднасят в подсладен вид.
Ефектите се получават с множество програми и много труд, не е толкова бързо и лесно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А и кому е нужно "изкривяване" на действителността?
Създаването на виртуални личности не помага в действителност и е една от най-големите грешки, които допускат хората, презентирайски се в интернет пространството.
 

dberov

Редовен Потребител
Митак, още навремето когато се появи за първи път този клип, писаха че на практика толкова всеобхватен софтуер не съществува.
И аз така си помислих, от опита който имам с програми за видео обработка много не реално лесно се получават нещата клипа.
А и кому е нужно "изкривяване" на действителността?
Дъщеря ми си играе с програмки за виртуален макияж и сега ме заврънка за тази от клипа, детска работа...
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Прости сметки:
Ако имаме видео с продължителност 1минута/60 секунди/, което съдържа 25кадъра в секунда.
Ще трябва да се обработят всичките 25х60=1500 кадъра.
Ако видеото е с 30 кавъра в секунда. Съответно сметката е 30х60=1800 кадъра.
Но преди това трябва да се извлекат, а след обработката да се съединят наново...
Не е невъзможно, но е къртовски труд...
Ако съществува такъв софтуер/като на клипа/ то той ще е писан по поръчка за някое голямо студио а машината на която ще е инсталиран трябва да е "изключително яка" и съответно толкова скъпа.
А шансовите някой от нас да се сдобие с него са равно на нула...

П.П.
Не мога да се сетя за името на софтуера.
Но напреди години една компания разработчик на такива специализирани софтуери. След изтичане на няколко годишния договор с едно голямо холивудско студио пусна своя продукт за свободно сваляне. Ама пусто от вчера се мъча да си спомня името и немога... :sorry:
Софта беше разработен само за линукс.
 
Последна промяна:

koko112

Потребител
Здравеите,искам да попитам тези бутилки биха ли могли да се ползват за зареждане на ПЦП?Ако се минат на проба.
 

Attachments

  • IMG_20151012_113912.jpg
    IMG_20151012_113912.jpg
    239.2 KB · Прегледи: 59
  • IMG_20151012_113922.jpg
    IMG_20151012_113922.jpg
    357.7 KB · Прегледи: 55
  • IMG_20151012_114348.jpg
    IMG_20151012_114348.jpg
    361.5 KB · Прегледи: 58
  • IMG_20151012_114356.jpg
    IMG_20151012_114356.jpg
    297.2 KB · Прегледи: 57
  • IMG_20151012_114400.jpg
    IMG_20151012_114400.jpg
    299.8 KB · Прегледи: 55

Карлсон

Потребител
Събери ги, друже всичките бутилки да ти ги претеглят някъде за скрап и да им вземеш по 40ст. за кило... Пазете си животите, ей...
 

dberov

Редовен Потребител
Събери ги, друже всичките бутилки да ти ги претеглят някъде за скрап и да им вземеш по 40ст. за кило... Пазете си животите, ей...
+1
Изгледай клипа, какво причини това никакво резервоарче и си вади изводи ако гръмне бутилка какво може да стане.
То пак късмет извади тоя че уцели крака а не по нагоре....

 

apapazov

Редовен Потребител
Това са пожарогасители . Не стават за въздух и метан. Работното им налягане е до 150б ,а и изглеждат много зле за да рискуваш
 
Нагоре