EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

3name61

Новодошъл
Здравейте, отново, на лични съобщения получавам запитване за калибъра и модела на пушката. Пушката е Еваникс модел Хънтър Мастър АР 6, калибър 22 (5,5 мм) тук прилагам и две снимки с проектилите на колегата cilindura, с които са постигнати резултатите. Извинявам се за недоброто качество на снимките, но такива са ми възможностите. На първата снимка по невнимание съм заснел един проектил в 6,35 мм - вторият отляво надясно.
Поздрави!
 

Attachments

  • IMG_2730.JPG
    IMG_2730.JPG
    306 KB · Прегледи: 288

klamat

Новодошъл
Здравейте,
Трябва ми нужният човек/стругар, който е в час за да преработи качествено клапана на една Blizzard bolt action.
Намирам се в София, но не е проблем да изпратя датайлите и до др. място.
М. Христов
klamatenator@gmail.com
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Най накрая намерих малко време да снаредя Хънтинг Мастерчето с бързомерец и да го прострелям горе-долу.
Имах само 160 бара в балона, но направих и малко измервания.
Клас "водолаз", 158бара, JSB 1,03(5,53), сингъл акшън, един барабан: 260,8; 259,4; 259,2; 258,6; 260,2; 258,8
На дабъл акшън скоростта беше около 228-230.
Със 158 бара само в резервоара на пищова: 260,0; 258,4; 258,6; 254,2; 250,6; 245,8(пуснах през мъркуча леко за да видя до къде е паднало и почна от 100 бара да пълни, спрях го, дадох един празен и сложих втория барабан); 240,8; 238,4; 232,4; 222,0; 213,0; 200,8(при зареждането отново тръгна от около 60бара).
Като имам повечко налягане, ще пусна още тестове. Но и така си е доста добре - имам един "хубав" барабан(за пищак даже мноого убав).
Точността с бързомереца е също добра. Ще кача утре и две снимчици, на 25 м от торбичка и прав и на 37м прав с две ръце, сингъл акшън(стрелба със взведено петле).
ПП. Ето ги:
Духаше лек вятър, но главното е, че точката на бързомера покрива групата, като гледаш през него, та групите ме удовлетворяват засега.Не може да се говори за флаери(освен тези 2-та на 37м може би?), защото няма реална прицелна точка, която да виждам без увеличение, гледах на съчмоуловителя само точката да е в средата на листа А4, а на шпертплата старата дупка долу вляво да ми я скрива точката.
WP_20150623_002.jpg WP_20150623_003.jpg
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
IMG_6122.JPG Занимавах се с един Еваникс Бляк Леопард купен от ВИПа . Направил някакъв проблем и "оръжейника" им 5 месеца го "оправял" . Ама мъжката - течеше и духаше от всякъде и щрауда беше деформиран в опит да го развие . И накрая щели да му поръчат нови части , ама не знаели кога ;)
Стана пушката, работи перфектно. Повечето с нейни части и добре , че стругаря прави точно каквото измисля .
Щтрауда намерих тръба като оригиналната и я анодирах черна . Пуснах го 5см по дълъг от оригиналния + нова капачка със сложна форма . Не се забелязва разлика във визията , ама в звука е голяма (щото си е мощна пушката , като всички Еваникси ).
 

Attachments

  • IMG_6124.JPG
    IMG_6124.JPG
    801.4 KB · Прегледи: 91

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес изпуснах "пр..нята" от пищова и му вдъхнах отново въздух. Направих и малко тестове с 1,03(5,53) от кутията.
Напълнен на 200 бара: 256; 258; 259; 258; 256; 254(първия барабан до към 150 бара).
Втория: 252; 248; 246; 238; 236; 228. Третия: 216; 210; 204; 196; 187 и повече не го мъчих, че пада ппд 70 бара.
Няколко от другите барабани качваха и от 256 до 261 и обратно. Това на сингъл акшън, демек запъваш петлето и натискаш спусъка.
Тестовете на дабъл акшън (натискаш само спусъка) показаха: 236; 238; 239; 238; 239; 236; 237; 236; 235; 234; 232; 232; 228; 226; 226; 220; 212; 211. Това от 200 до 90 бара, десетина изстрела в 5-ов коридор с 28-29 джанки- ми стигат си му на пищака.
Въпреки тежкия спусък кефа от плинкинга с дабъл акшъна е голям, ама свършва за 3-4 секунди барабанчето. С една ръка на 10-на метра кенче от бира го подмяташ насам натам без пропуск. С две ръце на 25 м също.
Определено на въздух стреля добре.
На метан първия барабан даваше от 274 до 282 и до 270 обратно, но на 180 бара пълен. Гони 40-те джанки, ама малко изстрели с тоз резервоар като по-голяма спринцовка.
Втория барабан падаше бързо със 7-8 м/с на всеки два изстрела.
Вътре при карантията окончателно се спрях на варианта клапан с изтънен щок и средна по коравина пружина и корава пружина на ударника(петлето) без да го утежнявам, той и така на сингъл акшън малко пръцка , явно вибрира след удара.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
По принцип ги харесвам Еваниксите, но тоя "патерица дизайн" ми идва в повече.
А и лоста за зареждане е взета идеята от детски конструктор.
Въпреки че донякъде е оригинално, за мен е грозно и не функционално.o_O
evanix-rex-kt-9mm-3_0.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги какви са разликите между Еваникс Близард и Еваникс Рейнсторм?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги какви са разликите между Еваникс Близард и Еваникс Рейнсторм?
Днес след консултации с Анди и четене по чужди форуми се оказа, че имат минимални разлики в прикладите и цевите. При заглушените с шрауд цеви - на Рейнсторм е по-къса с 6 см. от на Близарда. Иначе клапан, цевна кутия и механика е абсолютно еднаква и при двете пушки.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Здравейте колеги,от къде мога да си намеря всички о-пръстени за Evanix Rainstorm SB 5.5 Не че са заминали,но да съм подготвен за момента в който ще изтръпнат...
Ще съм благодарен и ако някой даде малко инфо за тоя модел,и сподели впечатления,недостатъци особености и т.н.Пушката е на около година,купена от
ВИП-па в София и за сега не е създавала проблеми освен че 3-4 пъти изплю
о-пръстена на цевта.
Благодаря предварително!
 

andi

Редовен Потребител
................
Hunting Master AR6 в калибър 6.35 е отскоро на пазара и доколкото знам, у нас още никой не я притежава.
Потърси информация по чуждите сайтове.
...........оригинален ЕВАНИКС AR6 в 6,35 няма , не е имало , няма и да има . Просто при оригиналната цевна кутия това е технологично невъзможно .
Това което некоректния Бг търговец предлага е нескопосана китайска имитация на Еваникси
.............Анди, аз също бях напълно убеден, че такова животно няма.
Докато наскоро не видях, че по хамериканските сайтове са се появили оригинални барабани за 6.35, което много ме учуди.
http://www.pyramydair.com/s/a/Evani...ne_Fits_Evanix_Hunting_Master_AR6_Rifles/7347
http://www.airgundepot.com/evanix-hunting-master-ar6-magazine-25-cal.html
Пушката не видях да я предлагат в 6.35, но в ПирамидЕър пистолета е наличен и изрично са написали "Now available in .25!":
http://www.pyramydair.com/s/m/Evanix_Hunting_Master_AR6/961/7193
Явно трябва да се потърси повече инфо в нета....
................
последното питане по темата е март месец на IWA 2016 , директно към представителите на Еваникс на изложението . Отговора им е че няма такъв вариант в 6,35 - има само 4,5 и 5,5 , и по поръчка може и 5мм .
Може нещата от март до сега да са се променили
- Рачо, копирах постовите ни тук (предполагам не си против, а ако искаш ще изтрия) за да сме полезни на повече колеги .
Аз мисля , че не може в този размер барабан да се разширят камерите до 6,35мм (като се запази междуцентровото) и това да не личи на снимката в американските сайтове . Пускам и снимка която направих и измерих сега .
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
това е 5,5мм моята снимка IMG_6275.JPG
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
а това е американската снимка за 6,35мм според тях ???, а според моите сметки стеничката м/у камерите ще остане 0,2мм untitled.png
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ето една обява на преработен АР-6, от калибър 4.5 са го преобърнали в 6.35
Пише че са подменени цевта и барабана и пушката работела без забележки.
Сложили са и редуктор, пушката е кордисана да стреля с над 300 м/сек, но не е писал с какви проектили.
http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1289105744/evanix+hunting+master+AR6+.25+cal+mod+($375)
 

andi

Редовен Потребител
Вчера беше при мен един Еваникс Уинд Сити 5,5мм (от първите модели ) . Взех му оптика - Липърс 6-24х56 - от новите , с хубавата скала , и голям куфар . Като го накичих и газифицирах реших да го премеря с няколко вида чашки (фабрични настройки):
при 170 бара :
1,03 - 358 мс
1,17 - 342 мс
1,37 - 325 мс
1,8 - 294 мс
1,9 - 283 мс
2,2 - 275 мс
2,3г - 258 мс
на мишена 50 и 60 м всичките без 1,03 и 1,17 влизаха в 40 мм " контролна убойна зона"
 

Attachments

  • IMG_6404[1].JPG
    IMG_6404[1].JPG
    361.9 KB · Прегледи: 88
Последна промяна:
Нагоре