PCP на МЕТАН - споделяне на опит, проблеми, решения...

andi

Редовен Потребител
Всичко се влияе от температурата . ПЦПтата не са изключение , независимо с какво са . Аз не съм виждал каквото и да е оръжие което да не се влияе от студа .
Конкретно Суматра 6,35на метан е приблизително - 25мс при 30 градуса понижение . Когато е на въздух при 30 градуса разлика скоростта пада с около 20мс . На мишена на 50м тези 5 мс не могат да се видят . И 10 да са с Суматра 6,35 няма да се разберат .
Но и лятото, и зимата метана дава повече скорост .
 
Последна промяна:

Grifcom

Потребител
От Петровден до Коледа /и обратно/ няколкото клика на оптиката по вертикалата са неизбежни, независимо въздух или метан.И не се налагат колосални пренастройки, така че тръшкането е излишно ;) И при 50 плюс j не говорим за бенч и 25 хикса :cheers:
 

vencibull

Потребител
Така, да споделя последните ми преживявания с метана. Както помните преди около седмица времето застудя рязко за няколко дни, 2 излизания преди това тъкмо бях напълнил бутилката (24л) изстрелял съм 4-5 резервоара което на фона на бутилката е нищо. След застудяването забелязах че като пълня пушката я пълня до 160 бара /вместо обикновенните 205-210 при току що заредена бутилка / та си викам ще ходя да я напълня пак, ама не ми остана време и пропуснах и май добре че не отидох. Последните няколко дни са пак доста топли и отидох да стрелям, зареждам си аз пушкалото и що да видя 205 бара! Та ми е чудно, ако я бях набамкал на 200 бара на 15гр.температура дали има възможност да стане нещо след това на 40градуса като седи? Щото понякога я оставям в колата, а колата на слънце, пък и черна на всичкото отгоре :D да не сваля блока някой ден?
 

andi

Редовен Потребител
повечето колеги около мен (и аз ) лятото по възможност зареждаме много рано сутринта . После в жегите повече от 23о-235 не съм виждал . Бутилката е тествана на 300 , презапасена е за още повече . Нали е направена да работи в такива черни коли .
 

vencibull

Потребител
Знам ли я мамицата й, да не думне:D ще го имам в предвид за зареждането сутрин, благодаря!
 

ECTOMORPH

Потребител
Колеги, един въпрос имам...
Пушка, която е стреляла на метан, ще трябва ли да се преработва нещо по нея, за да стреля на въздух?
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, един въпрос имам...
Пушка, която е стреляла на метан, ще трябва ли да се преработва нещо по нея, за да стреля на въздух?
Резервоара ще има нужда от много добро продухване преди да се зареди с въздух. Скоростта ще падне, ще се наложи нова настройка за евентуално плато ако искаш да запазиш джаулите.
 

dberov

Редовен Потребител
Резервоара ще има нужда от много добро продухване преди да се зареди с въздух.
Защо трябва да се продухва и то много добре ???
Редувал съм метан-въздух-метан..... по няколко пъти за ден само с изпускане на цялото съдържание на резервоара, не е задължително продухване но е желателно да се почисти профилактично.
 
Последна промяна:

bateelmo

Потребител
А смесване на метан с въздух опасно ли е ? Знам че не е желателно поради ред причини , интересува ме дали е възможно без инциденти.
 

Dominus

Редовен Потребител
От това по-голяма глупост рядко може да направи човек.
Съществуват планети с изцяло метанова атмосфера, но не гърмят поради липса на кислород.

В момента по дискавъри саиънс се опитват да запалят метан от изстрел с пистолет.
 
Последна промяна от модератор:

gary m

Редовен Потребител
Първи ден с метан ......... имам власт :D Няма проблеми .
Благодаря на всички в този форум за помощ , съвети и транспортирането на bottle:cheers:
Сега аз съм овладяването метан , следващата българската граматика ? !!:wall:

Благодарение Gary

First day with metane......... I have power!:D No problems.
Thanks to all on this forum for the help, advice and transport of the bottle.:cheers:

Now I am mastering metane, next Bulgarian grammar ? !! :wall:

Thanks Gary
 

gary m

Редовен Потребител
Sorry :-[
My poorly written bulgarian, plus google translate mutating posts does'nt help. Mods kick my ass for only writing in English.
Back to reading and learning.:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Винаги съм се чудил, защо досега никой не е изработил софтуерен преводач
който да превежда текстове от Гугъл-български към Български :D:p
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,мисля да минавам на метан нещо с тия помпи не ми е оферта.
Искам да попитам дали ви правят проблем при зареждането на бутилките?Да не се окаже,че имам бутилка пък няма кой да я напълни,говорим за редовна бутилка с водна проба и т.н.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Здравей колега, аз съм решил кардинално проблема. Зареждам едновременно малката бутулка(4)л.и голяма метанова 24л., като след това си зареждам малката още няколко пъти от гилвмата (аз стрелям от 160-150 бара до 90). Всичко това за 2 лева(3000 изстрела).
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Зависи как ще си постелиш ;)
При първоначална зарядка на празна бутилка, ако е редовно всичко, би трябвало да нямаш проблем.
При допълване обаче .... за няколко стотинки, може и да започнат да ти се мръщят и да намерят причина да те отсвирят.
Затова оставяй поне по левче отгоре ... за кафенце, така шанса да не ти откажат, се увеличава.
 
Нагоре