ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

methaa

Редовен Потребител
Някой използвал ли е този тип "анемометър"? И какви са ви впечатленията?
5830873.jpg
 

methaa

Редовен Потребител
Сега ще добавя моите.
Според мен това необходима част от екипировката. Англоговорящите наричат този уред "wind probe", което преведено на български означава "вятърна сонда". Името не е много подходящо тъй като тя не мери само силата на вятъра.
Същността на този уред е да измерва промяната в силата на вятъра а не неговата сила. За да се направи това е достатъчно да се постави скалата на уреда перпендикулярно на посоката на изстрела за да може той да измерва само промяната на перпендикулярната компонента на вятъра.
Сондта не може да замени ветропоказалците и трябва да се използва заедно с тях. Използва се по следния начин-първо се проследява поведението на сондата и когато положението на нейното рамо остане относително стационарно, тогава се поглеждат ветропоказателите за да отчете посоката и силата на вятъра. По този начин няма да има пориви на вятъра които да ви изненадат и кoито не могат да се отчетат ясно с ветропоказалците.
 

sts1969

Редовен Потребител
Сега ще добавя моите.
Според мен това необходима част от екипировката. Англоговорящите наричат този уред "wind probe", което преведено на български означава "вятърна сонда". Името не е много подходящо тъй като тя не мери само силата на вятъра.
Същността на този уред е да измерва промяната в силата на вятъра а не неговата сила. За да се направи това е достатъчно да се постави скалата на уреда перпендикулярно на посоката на изстрела за да може той да измерва само промяната на перпендикулярната компонента на вятъра.
Сондта не може да замени ветропоказалците и трябва да се използва заедно с тях. Използва се по следния начин-първо се проследява поведението на сондата и когато положението на нейното рамо остане относително стационарно, тогава се поглеждат ветропоказателите за да отчете посоката и силата на вятъра. По този начин няма да има пориви на вятъра които да ви изненадат и кoито не могат да се отчетат ясно с ветропоказалците.
Ееххеееее на теб от измервания остава ли ти време за стрелба :D:cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Голям Зор берем покрай неговите измервателни станции, гледай едното после другото, че третото даваш корекция и хоп пак в черното иде изстрела:lol:... доста тренинг се иска но не е невъзможно да им хванеш цаката :)
 

methaa

Редовен Потребител
Динка, не всичко до измерване. При вас в Първомай е много трудно да се стреля от маса. Наклона прави вятъра трудно предвидим и като добавим нестабилната опора става мазало. Нали видя последния път при нас какви групи правихме и то в доста по-силен вятър.
Светльо то това ми е интересно, да предвидя къде ще удари съчмата всеки път.
 

sts1969

Редовен Потребител
Кирчо...ако в този вятър направиш бенч мишена с над 240 точки...направо отиди да пуснеш Тото защото ти е на късмет деня :D:cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Не е невъзможно. Само че трябва да съм сигурен в съчмите и да си сменя приклада. Със сегашния е доста трудно да се стреля. Най-много грешки ми идват именно от там.
 

dberov

Редовен Потребител
Голям Зор берем покрай неговите измервателни станции, гледай едното после другото, че третото даваш корекция и хоп пак в черното иде изстрела:lol:... доста тренинг се иска но не е невъзможно да им хванеш цаката :)

Ако духа "Пазарджишки вятър" с тия измервателни станции ще станеш разноглед и добра мишена ЙОК :crazy:

 

Карлсон

Потребител
В лидл ги има някакви менте менгемета, да си стискаш стиските... За нищо не стават...
 

poacher

Потребител
Аз си го купих. Има вакумно закрепяне и ако плоскостта отдолу е гладка става много стабилно.
Че е менте е ясно още по цената. Ама за 20 кинта ми е все едно.

IMG_20150630_085801.jpg
 

sevdaka80

Редовен Потребител
IMG_20150810_140451.jpg IMG_20150810_140542.jpg Ето как се получи бенч масичката при мен,размери на плота 50/70 височина на краката 80 но не сметнат хоризонталния профил,и плота,и сега е 85 малко ми е височка,или трябва по висок стол или да коля краката малк:D
 
Последна промяна:

Карлсон

Потребител
Господа, с по-ситен или с по-едър кварцов пясък да напълня едно предно торбе... Кое ще седи по-стегнато...
 

methaa

Редовен Потребител
За по-стегнато си сложи ситния. Обаче не се знае какво ще си хареса пушката!
Моята например стреля само с 3/4 пълна торбичка с миден пясък. Ако я претъпча почва да си прави каквото си поиска.
:cheers:
 
Нагоре