ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

vencibull

Потребител
Благодаря! А формулата каква е? Деля, събирам ама тоя отговор не го получавам, попринцип сме врагове с математиката
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Не ти трябва формула,линка които ти пуснах е калкулатор,там където пише маса в грамове слагаш теглото,а там където пише,Скорост в метри за сек.поставяш скоростта на проектила,и в полето под тях ти излиза резултата.
 

Niki

Редовен Потребител
Банда,дайте идея как се сменява манометъра на хатсански цилиндър и дали въобще се сменява,дали може а се монтира друг манометър?Благодаря !
 

lynx

Редовен Потребител
Банда,дайте идея как се сменява манометъра на хатсански цилиндър и дали въобще се сменява,дали може а се монтира друг манометър?Благодаря !
Сменят се Ники, но има няколко неприятни момента:
Хубав манометър примерно на Вика или оригиналния на Хасан струват колкото половината цена на нов резервоар в магазина.
Оригиналният манометър се развива със специален ключ.
Ако те интересува, ще ти го снимам да вденеш как да си направиш такъв.
 

go_panch

Потребител
Някой може ли да ми обясни защо тази оптика струва толкова много?
Обикновено намирам обяснение но в случая съм в пълно недоумение...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Заради 8-цата в модела и пренатруфените като таблица скали(то не може да се нарече и кръст).
Опит спец техника да излезе на свободния пазар.
Едва ли ще гледа "лошо"....ама няма в нея файда за нашите плякалки.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не я мислете. За всеки влак си има пътници, но някой пътуват почти празни [emoji1]
 

Niki

Редовен Потребител
Севдака,освен ,че почти научих португалски от тоя клип така и не видях да се сваля манометъра?!Линкс,правилно е разбрал моят въпрос.Човека ,все пак е професионалист!Моят манометър фучи от пред през стъклото.Според вас за смяна ли е или може да се отстрани тоя проблем?Склонен съм и по някакъв начин да се затапи ,само да не изпуска.Налягането при помпене ще го наблюдавам от зарядната!
 

petkof

Редовен Потребител
Както казва Peko,заради скалата е висока цената, но това е само върха на айсберга.Скалата освен да се "начертае" върху лещата и да се изработи подсветката/което също не е лесно/ трябва да е действаща и точна при стрелба даже в самият И край.За да се постигне това и то да действа на големи дистанции, лещите трябва да се произведат с невероятна точност и качество по целият си диаметър,за да може да преекспонират образа получен от стотици или хиляди метри съвсем точно върху скалата,която да го предаде на окото на стрелеца.Освен това оптиката трябва да отговаря на още куп изисквания, за да може да запазва тези си качества при всякакви условия и натоварвания.Сещам се за една скъпа ФТ оптика,която при нагряване от слънцето си местеше центъра.Шмит и Бендер май беше.
 

Dominus

Редовен Потребител
Няма проблем. Просто в цената не е включен климатроника и си върви отделно [emoji1]
 

Niki

Редовен Потребител
Днес бях в ,,Заримекс,, сервиза,вярно със специален ключ ми свалиха манометъра,имат същият ,цена -60лв.Ако не намеря нещо подходящо ,ще пазарувам!
 

boceto84

Потребител
Здравейте,преди доста време имаше колега който правеше калъфи за пушките ни.Някой сеща ли се кой беше и дали се занимава още с това.Трябва ми твърд калъф с дължина 120см. като този:
 

Attachments

  • Hard-rod-case-Vidrax-255-2-500x500.gif
    Hard-rod-case-Vidrax-255-2-500x500.gif
    33.9 KB · Прегледи: 50

lynx

Редовен Потребител
За съжаление колегата отдавна спря да ги прави.
 
Нагоре