Недоволни или измамени

ivan_v

Потребител
Днес получих пратката от тази тема:
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Чашки-jsb-5-53.6920/
и тъй, като тя е в раздел приключени покупко-продажби, където не мога да пиша искам да споделя разочарованието си тук.
Претеглих всяка от 12-те кутии , като най-тежката беше 559гр.
Теглото на празна кутийка е 44гр., което означава 515гр. тегло за предполагаеми 500бр. чашки всяка с тегло 1,175гр.
След преброяване се оказа, че липсват 51бр. чашки( 449 налични). Повтарям отново- това е най-тежката кутия, която единствено преброих. Най-леката е с тегло 433гр. с кутията или 389гр.
Имам останали от предишни партиди две пълни кутии 1,03гр. и там теглото на кутията с чашките е 560гр. първата и 561гр. втората.
 

рангел

Потребител
Кофти! Радвай се че можело е и по-зле да бъде. Пак ти лягат малко под нормалните цени.
 

andi

Редовен Потребител
Доколкото познавам продавача , изобщо не е останал на тези 10-50-100лв , за да се прави на тарикат на дребно . Попита ли го , да не е някаква обърквация ?
 

sve

Потребител
И аз мисля че е станала някаква грешка,не вярвам човек от форума да си вземе по 10% от всяка кутия и да ги продава за нови-най-добре се свържи с продавача и оправете недоразумението
А иначе нова кутия 1.03 е 560 грама а 1.175 е 630 грама (плюс/минус 1-2 грама)
 

lynx

Редовен Потребител
Чашките в кутиите винаги са с няколко по-малко от посочената бройка на опаковката.
Но не и с 50-60 броя разлика за всяка кутия.
 

dberov

Редовен Потребител
26560015 - 5.53 ич не ги бива.

Тая партида е дето всички се оплаквахме от нея, ако освен лошото качество са ни ощетили и с количеството почвам да си мисля че са сложили Китайци при контрола на производство.
 

anibis

Редовен Потребител
Лично го познавам колегата,просто забрави да е направил той някаква мошенгия!
 

ангел иванов

Потребител
10 кутии по 50-100 чашки=1000 чашки максимум.32-35 лева.Гаранция че колегата Милен е абсурд да го е направил целенасочено,просто е тъпня,не го и мисля.Нещо се е объркало.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не познавам Милен лично, само от алото и от сайта...
И доколкото съм си изградил лично мнение за него, смятам че такава мушенгия от негова страна е невъзможна!
На снимката в обявата се вижда партидният номер 26560015. Някой от вас може ли да претегли неотваряна кутия (кутии) от тази серия?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Милен си поръча тези чашки от предишната доставка. Едва ли е стрелял и отварял за тест всяка една от тях, а дори и да го е правил, 5-6 са достатъчни от кутия за проба. Варианта да ги е "сортирал" и разпределил по някакъв признак - може само той да каже, но щеше да ги е надписал. Факта, че е решил да приключва с хобито, не предполага да е губил време за това.
На мен ми се е случвало от магазин да си купя 9мм, и в къщи след преброяване излезнаха 78, 84, 92 бройки във всяка. При 100-101 от фабриката(поне лесно и бързо се броят, та като ми дойде кашона сортирах и преброих 4 кутии). При този калибър, разбирам - и аз раздавам постоянно по 1,2 "за спомен" ама там се бяха оляли.
Краси, имаше ли забележки по опаковката на пратката? Следи от отваряне?
Съществува вероятност пратката да е "преслушана" и да си е отсипал някой по малко от всяка кутийка, за да не липсва цяла и да се води "кражба" или загубена пратка. Имал съм случай, на отсипано 1,5 л масло от 5л туба -при внимателно боравене става и без да се разчупи пломбата на капачката - и го заведоха че се е разляло по път(макар и да нямаше и капчица по тубата).
Та възможности всякави. Милен не би си правил"гаргара" с който и да е по този начин, но все пак и неговото мнение трябва да се чуе и беше редно първо по телефона да го попиташ.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Съществува вероятност пратката да е "преслушана" и да си е отсипал някой по малко от всяка кутийка.....
Сякаш това ми се вижда най логично "колега" работещ в Еконт.....
Аз никога не съм теглил кутии или броил чашки но преди малко ми пристигнаха 15 кутии и реших да ги изтегля както са запечатани.
Има малки разлики между пакетите 3.170кг, 3.180кг, 3.190кг или най големия марш е от 0.020гр за 5 кутии което е по 4гр на кутия - напълно в нормите.

DSC05132.JPG DSC05133.JPG DSC05134.JPG
 

Niki

Редовен Потребител
Преди на кутийте имаше едни червени лепенки по цялата окръжност .Говоря за ЖСБ и да уточня ,че кутийте ги купувах от магазина в локалното под 6РПУ.От доста време такива лепенки няма,дали при тези на Пеко има?И дали това /лепенките/ е някакъв ориентир?
 

dberov

Редовен Потребител
От доста време такива лепенки няма,дали при тези на Пеко има?

Някой път идват с червената лента но повечето вече са без такава, понякога са в картонени кутии а друг път запечатани в найлон....и те така!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен лепенки трябва да имат всички кутии за да не се отварят.. поне в 4,5 досега са идвали с лепенка. последната в 5,5 от Ловеч беше без, но може и Слави да я е отварял /не съм го питал, щото не ме е интересувало/ Предполагам че може да са почнали тези които остават от "отбраните" да ги шиткат на по-добра цена на дилърите или за 3-ти страни като БГ.. Времето ще покаже..
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако си мислите, че там има склад пълен с палети, палети, палети с кашони и кутии и се чудят тоз на кой, другия на кой и т.н. се лъжете. Всичко произведено през деня и нощта, на другия ден се сортира, калибрира, пълни, пакетира и експедира директно по реда на заявките. Те нямат и склад като отделно помещение(имат само няколко стелажа в помещението където подготвят пратките), камо ли да го пълнят. След промяната на формата на големите кутии няма нужда от ленти - просто са направени да се отварят с повече усилие. Лентите са все още в употреба при малките кутии, и според цвета се разпознават различните видове.
 

Milen

Потребител
Днес получих пратката от тази тема:
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Чашки-jsb-5-53.6920/
и тъй, като тя е в раздел приключени покупко-продажби, където не мога да пиша искам да споделя разочарованието си тук.
Претеглих всяка от 12-те кутии , като най-тежката беше 559гр.
Теглото на празна кутийка е 44гр., което означава 515гр. тегло за предполагаеми 500бр. чашки всяка с тегло 1,175гр.
След преброяване се оказа, че липсват 51бр. чашки( 449 налични). Повтарям отново- това е най-тежката кутия, която единствено преброих. Най-леката е с тегло 433гр. с кутията или 389гр.
Имам останали от предишни партиди две пълни кутии 1,03гр. и там теглото на кутията с чашките е 560гр. първата и 561гр. втората.
Здрасти колега,
Чашките съм ти ги пратил така както съм ги и получил от колегата peko! Няколко кутийки съм ги изстрелял, другите (твоите) ги обявих за продажба. Както се вижда на снимката от обявата 2х4 кутийки са с найлончето. Гарантирам, че нищо не съм пипал! Най-малко е смешно! Ако приемем, че от всяка кутия съм "извадил" по петдесетина съчми това прави за 12 кутийки 600 броя ....... нека да са 1000. Обърнато в пари 20 лв. Ти за 20лв ще се излагаш ли? Аз не!
Чашките си стрелят добре, въпреки разните спорове във форума. Като цяло имат флаери, но тия моменти ги има и при огнестрелното с много по-качествени муниции. Въпреки цялото ми желание и опити "дупка в дупка" съм постигал по-скоро случайно. Обикновено групите ми с теглени чашки на 50 метра са ~20мм. Като постигна 15мм се радвам, а за по-малко нямам думи! Все пак на открито с дистанция от 50 метра с тези муниции не е лесно. Вятъра им влияе доста!
Въпреки, че съм изстрелял доста съчми, никога не съм си играл да броя или смятам колко реално чашки има в една кутийка? Много съм далеч от идеята да са точно 500! Ама разликата в случая ако е вярна е значителна. То си е за нова тема!
Изключвам възможността някой от "Еконт" да е барал, понеже ги бях опаковал доста и щеше да си личи.
Поздрави Милен Илчев - 0888306702
 

Milen

Потребител
Сега реших да направя малко сметки и какво се оказа:
515 грама чисто тегло
449 броя чашки след преброяване
=1,147 грама.
Понеже докато се занимавах с ВО сортирах всички чашки, такова ниско тегло няма! Теглата варират в диапазон 1,160 - 1,190 грама, като най-масови са в диапазона 1,174 до 1,184 г. Или поне по моя кантар е така.
 
Нагоре