Пролетна национална среща ХФТ - Русе 29-31.05.2015

Propar

Потребител
А бе, най-добре кажи на циганите, че сме загубили два златни синджира някъде из поляната докато сме обикаляли да оглеждаме. И .............................. "забрави" 1-2 коси там......:lol::lol::lol:

Малииии..... вчера ходихме на поляната за оглед и колко трева :(. Ще трябва да кажем че сме загубили 5-6 синджира :D. Добрата новина е че за четвъртък съм уредил една бригада от 7 човека да косят. Взел съм си два дена отпуск и ще съм на разположение на поляната да я тормозя;). За петък ще сме на поляната от около 11часа и ще редим трасето . Групата от Русе да се чувстват поканени:). Набелязани са и дървените въглища за скарите . Ами ще ви очакваме :cheers:.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз съм в отпуск и ще дойда. Ще взема и винтоверт.
Да си взема ли пушката в Петък, да ги проверя дали работят всичките :D
 

bor1968

Потребител
За какво са ви тези пушки? Аз се чудя дали да изобщо да взимам пушка, че ще ми отнема от мястото за бира в колата.:cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Щото стреляме бе Янко. Това не ни пречи да пием.
 

poacher

Потребител
Организаторът много се старае. Браво :)
Дано повечко народ да дойде да му оцени труда.
Моята пушка не е вадена от бенча във Варна миналата есен и е време да я "размразя".
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Явно ще трябва да му донесем нещо, дето после няма да го връщаме във Варна.;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ако има мераклии от София за Русе - можем да се комбинираме.
Пасат 6 комби, кожа, клима, голям багажник, дизел (икономична).
Може и с кола на някой друг.
Не се чудете ами пишете!
 

lynx

Редовен Потребител
Звънни на Роберто, той разпитваше за ортаци.
 

lynx

Редовен Потребител
Приближението зависи каква оптика ползуваш, трябва сам да откриеш на какво максимално увеличение ти е чист образа от 8 до 41 метра.
Вероятно на твоята оптика няма да е повече от х10.
А нулата повечето хора си я гласят на около 23 метра и след това прострелват на различните дистанции.
Някои слагат и на по-голяма дистанция, но 25 ярда е прието като най-разпространения и удобен вариант.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
на колко метра и на какво приближение е най-добре да се простреля пушката, за да е на кръст от 7 до 41 метра?

Има няколко величини, които трябва да се знаят, за да получиш приблизително верен отговор на въпроса ти!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като гледам прогнозата, освен за скарите, да не забравите нещо мазничко и за мазане по кожата.
 

ангел иванов

Потребител
Не е лошо да започнеш да пишеш думите правописно правилно.Също така да спазваш правилата на форума като не пускаш Н на брой поредни постове,не си си у вас тук уважавай правилата които собственика на форума желае да се спазват.
Не се дръж като пийнал тийнеджър,това не е на почит тук.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Роберто не се пали...!
Последно като обсъждахме с теб твоята пушката си спомням че скоростите с които стреляш бяха "незадоволителни".
Оправи първо този проблем и после се занимавай да търсиш правилната прострелка.
По моите изчисления, ако си вдигнеш скоростта с тежкото JSB да стане 255-260м.с. ще занулиш на 37-38метра и ще си "на кръста" от 12-тия 41-вия метър.
 

sspd

Потребител
Извинявам се за горните си постове.
Моля модератор да ги изтрие
 

batzoro

Потребител
Утре след 17часа ще има ли някой на поляната ? Мислим с един приятел да наминем.Да носим ли биричка?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Дългоочакваният ден дойде! Нямам търпение да стане обяд, че да потегляме. :bravo:И погодата изглежда прекрасна за мероприятие.
 
Последна промяна:

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Прибрахме се по живо по здраво.Благодяря на всички за хубавото мероприятие.:cheers::cheers::cheers:
До нови срещи.:)
 
Нагоре