Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Фабрично заглушено АТ 44 още не съм виждал, я пусни някакви снимки със свален и поставен заглушител, да видим за какво става дума...може и някой съвет да получиш :)
 

рангел

Потребител
Аз купих хатсански не съм гледал вътре какво има, но определено си изпълнява задълженията. 65 лв мисля беше
 

lynx

Редовен Потребител
Колегата е писал, че резбата му е М11х1мм.
Няма да се навие нито Вайраухския, нито от Хасанските ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Интересно, сигурен ли си че цевта е оригиналната на пушката? Явно е била някаква много малка серия, както и да е , не виждам проблем вместо да търсиш разни накрайници, някой стругар да ти врътне един 3 камерен заглушител и да утихнеш както се полага. :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Навремето гледах такива със фабричен модер някъде из българските магазини.
Ето снимка от чужд сайт.


http://www.silahci.com/wp-content/uploads/2012/03/Hatsan-AT44-WX-10-LW-PCP-Havalı-Tüfek.jpg
Той фабричен модер си има, но не му харесва как заглушава... което е нормално пред вид малките му размери. :confused:
 

xpresident

Редовен Потребител
Интересно, сигурен ли си че цевта е оригиналната на пушката? Явно е била някаква много малка серия, както и да е , не виждам проблем вместо да търсиш разни накрайници, някой стругар да ти врътне един 3 камерен заглушител и да утихнеш както се полага. :cheers:
Може би ще се опитам да подобря този, ама на есен. Сега съм изключително зает, а и стрелям само на открито, не пречи толква звука. Важното е че се оправиха другите проблеми. Оказа се че О-пръстените още като я купих са били повредени сериозно и от там се губеше въздух. После Andi от Пловдив ми направи клапана с по-трърда пружина и сега разхода е нормален - около 60 изстрела от 190 до 100ат. Ще търся хронометър да и видя скоростта.Цевта оригинално беше безумно крива, изправих я и сега е супер. А за капачката така ще стане, ще търся стругар или метчик да си я направя сам.
 

sts1969

Редовен Потребител
Оригиналният модератор не ти заглушава добре защото е много тънък и нямат обем камерите, и две камери биха ти заглушавали добре ако диаметъра му беше 30мм.
 

xpresident

Редовен Потребител
По-дълъг не искам да го правя че ще стане патерица а и няма да се събира в куфара. Иначе за 30мм може, ще го направя изцяло нов.
 

sts1969

Редовен Потребител
По-дълъг не искам да го правя че ще стане патерица а и няма да се събира в куфара. Иначе за 30мм може, ще го направя изцяло нов.
Нека първата ти камера да е голяма, да заема половината от обема на модератора, следващите две да заемат другата половина. :cheers:
 

p.petrov

Потребител
Здравейте тая седмица съм болничен почти прочетох темата за хатсана. Но никаде не прочетох това което ми трябва и така. Имам хатсан ат 44-10 искам да си го направя булпап. Ако може някои да ми даде размери на шината и на скобите или чартежи много ще съм благодарен на отзовалите се . И нещто много важно от какъв материял трябва да бъдат скобите и шината .
 

sts1969

Редовен Потребител
Предполагам че имаш в предвид релсата за оптиката и осмицата на която обикновенно се захваща спусъка...?
Осмицата ако искаш да е метална, се прави от дуралуминий, релсата аз си я купих от магазин, трябваше ми дълга релса понеже за моята конструкция не ползвам осмица, купих я от тук:
http://shop.gunman.biz/-24-p-2861.html
 

p.petrov

Потребител
Да шина за оптиката . А осмиците как става без тях по какъв начин ште се хване за приклада .
 

xpresident

Редовен Потребител
Днес мерихме с хронографа на Миро. 32 изстрела 254 - 263 м/сек. От малко над 150 бара до малко над 100. Jsb 1.03 10x на Миро за помоща и на andi за преработката на БК. Следва да понатегна пружината на ударника и да олекотя спусъка. Иначе съм много доволен, пушката от кутията правеше 25 изстрела от 200 до 100 бара.
 

boceto84

Потребител
Да шина за оптиката . А осмиците как става без тях по какъв начин ште се хване за приклада .
Без 8-ца няма да стане.Може да използваш оригиналната,ако приклада ти ще е преправян оригинален.Ако е дървен и изцяло нов по-добре си направи нова 8-а за приклада.Аз лично си поръчах дуралуминии и по мой чертеж при фрезист.
Шината за оптиката ми е от шина за дръжките на AL дограма"шпанолетна шина".Има ги във всеки цех за дограма.Не вярвам да ти откажат едно парче от около 30-40 см.За тях това е отпадък,така че едва ли ще е проблем.Захванал съм я за цевната кутия и 8-та. Като е повдигната с около 10мм след като подложих под нея алуминиев квадрат останал ми след направата на 8-та,IMG_0365.JPG
 

boko4545

Потребител
павле - вкарал си хроното с саунд модератора?
Моля те дай малко снимки и интрукции - меже би в друга по-подходяща за целта тема, но пусни линк.
Това бих си поиграл да го постигна.
2 в 1.
Ако има и опция на памет и като се прибереш да си ги гледаш на компа или там на полето - :yahoo:
Здравейте колеги,ето моето решение за адаптор на крони/то,става на размерите и на двата модератора които имам/махам пластмасовия адаптор откъм модератора/...мисля че решенито е универсално и крони/то работи WP_20150430_15_51_06_Pro.jpg безотказно...Хиляди благодарности на Митака за изделието:cheers:WP_20150430_15_50_54_Pro.jpg
 

p.petrov

Потребител
Благодаря ви за информацията която ми давате. Приклада искам да си го направя от дърво щте се мъча.само неми става ясно с тези осмици и шина какво да кажа на фрезиста . както каза boceto84 сам си е направил чартежи . Пък аз незнам какво да начартая
 

boceto84

Потребител
Набързо ти нахвърлих един примерен чертеж.Дебелината на моята 8-ца е 15мм.Разтоянието между двата отвора си го взимах от оригиналната.В горният край на 8-та правиш така,че детайл 4/шината на оптиката/ да легне плътно в 5.Другия край на шината съм я захванал на цевната кутия.
чертеж 2 АТ.jpg чертеж АТ.jpg
 
Нагоре