Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

fishermaniac

Потребител
Може,виж постовете ми,да не се повтарям как съм го направил,освен пружините,теглото на ударника,хода му в мм. И други
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте ,има ли начин да променя платото?
Примерно от 200 бара да почва ,а не както е сега от 160 или не подлежи на манипулации?
Като вдигнеш горната граница на платото, не се заблуждавай че ще получиш много повече изстрели в плато, просто ще го изместиш на горе. От 180 бара на горе налягането в/у иглата става много голямо и като прибавим коравата и пружинка...се получва много кратко отваряне на клапана което води и до слаби изстрели. Иска се зайграване с комбинация от не толкова корава пружина в клапана, и по-корава на ударника...и пак е трудно да започнеш плато от 200 бара, аз поне до сега не съм срещал в нечий постове такава горна граница. Моето започва от 180 бара с 263-4м/с. като при 200 бара скоростта е ~245м/с o_O:cheers:
п.п. Сега видях че си пояснил че си с редуктор...шегуваш ли се с нас? :no:
 

Dominus

Редовен Потребител
Като за първи опит можеш да пробваш с плоско полиамидно седло.
Всичко е възможно. Въпрос на малко аритметика.
 

messiah

Потребител
Ясно, нема да се пипа в такъв случай.
Не се шегувам бе хора,не сам чак толкова на вътре в нещата:cheers:
Явно питането ми бе глупаво,sorry
 

ilko_dim

Потребител
Не бива директно да се търси проблема в пушката, редуктора също може да ти прави въртели..... Зависи доста кой ти го е правил, какви материали е ползвал , а и самия редуктор има нужда от почистване, смяна на о-пръстени и пр.
:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Ясно, нема да се пипа в такъв случай.
Не се шегувам бе хора,не сам чак толкова на вътре в нещата:cheers:
Явно питането ми бе глупаво,sorry
Щом редуктора ти е настроен на 110 бара, то тогава той ти дозира налягането на всеки изстрел да е 110 бара независимо дали резервоара ти е надут до 150 или до 200 бара. Ако имаш фрапиращи разлики в скоростта и съответно в попаденията, то тогава редуктора ти е замърсен и "натича" (пропуска налягане над 110 бара). В такъв случай всеки изстрел че ти е с различна скорост в зависимост от това колко време си изчакал от предният изстрел. :cheers:
 

messiah

Потребител
Попитах,защото въпреки редуктора,консистентната стрелба започва от 150 бара.
Явно редуктора прави мизерии или и аз незнам вече какво
 

xpresident

Редовен Потребител
Изправих цевта по метода на anibis със струга, благодаря и на ivodoc за инструкциите. Преди не достигаха корекциите на оптиката нито по хоризонтала нито по вертикала, подлагах картончета, мластмасички, лепенки под монтажите, ефекта беше съмнителен. След стягане на монтажите с подложките цевната кутия и/или оптиката се деформират, не става така. Намерих струг който да ползвам в събота. Хванах цевта на патронника, на около 40мм от страната към цевната кутия (на големия диаметър, след стругованото). Като я завъртя на ръка се виждаше че в едната равнина кривината е 2мм (толква бяга другия край от центъра) а в другата цевта има форма на 'S'. Мерих с шублер, индикатор нямам. Следва изправяне чрез натискане с опакото на ножа и местене на цевта в патронника. Отнема около 2h. Резултат - монтирах цевта и нагласих врътките на оптиката в средно положение. Първо стрелях на 6м от маса на открито с подпрени лакти - три изстрела дупка в дупка на 6 часа, на 5-6см от центъра. После на 30 метра на закрито. Корекция 50 клика нагоре (по мои сметки 53мм). Групата дойде в центъра. По-нататъчно прострелване не съм правил, щото стрелям прав, без упора, трябва ми маса.
Ще добавя и още нещо - като стрелях не бях сложил болтовете на осмиците към приклада. Като ги сложих и стегнах, изстрелите вече не бяха в мишената. Разхлабих осмиците и видях че при стягане издърпват цевта заедно с цилиндъра надолу. Подложих им по една шайба 18 външно дебела 1мм между основата и приклада, стегнах и всичко си дойде на мястото. Интересното е че сега остана разстояние между зъба отстрани на осмицата и прилкада, но значително по-малко от 1мм (дебелината на шайбите), т.е. преди осмиците не са стъпвали, а при стягане са се разтегляли надолу.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Интересното е че сега остана разстояние между зъба отстрани на осмицата и прилкада, но значително по-малко от 1мм (дебелината на шайбите), т.е. преди осмиците не са стъпвали, а при стягане са се разтегляли надолу.

Това ти е бил и проблема, осмиците са били по къси ,и са пребирали цевта на долу :)


Би ли прекарал пак една чашка през цевта с шомпола,и после няколко снимки да огледам добре от всички страни как се нарязва (ако не ти е проблем де ) ?
Благодаря ти предвариително.
 
  • Харесвам
Reactions: 5ko

xpresident

Редовен Потребител
Това ти е бил и проблема, осмиците са били по къси ,и са пребирали цевта на долу :)


Би ли прекарал пак една чашка през цевта с шомпола,и после няколко снимки да огледам добре от всички страни как се нарязва (ако не ти е проблем де ) ?
Благодаря ти предвариително.
Трябваше по-рано да кажеш - страх ме е да свалям цевта щото ня няколко пъти при монтаж/демонтаж повредих о-пръстените. Но ще ти снимам изстреляна чашка, ако ти върши работа.
 

anibis

Редовен Потребител
Трябваше по-рано да кажеш - страх ме е да свалям цевта щото ня няколко пъти при монтаж/демонтаж повредих о-пръстените. Но ще ти снимам изстреляна чашка, ако ти върши работа.
Стреляй в кофа с вода,чашката не се деформира толкова много.
 

lynx

Редовен Потребител
Това с кофата става само при по-слаби пушки, иначе чашката ще се деформира в дъното на кофата.
Някой разправяше, че си лови чашките в купчинка намачкани найлонови торбички и върши работа.
Чашка може да се прокара и без да се сваля цевта, трябва да се намери гъвкав шомпул.
По-дебела едножилна медна жица или стоманена, омотана в тиксо или друго за да не нарани цевта отвътре.
 
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
аз ползвах връх от прът за риба за да избутвам ... и с парцали става ;) ... иначе пълна 10 л туба от мин. вода си я проби по веритикала и мина в пръста
..ако е по малка скороста до към 240-250 мс но с еднограмка може и да не я пробие
 

xpresident

Редовен Потребител
Това с кофата става само при по-слаби пушки, иначе чашката ще се деформира в дъното на кофата.
Някой разправяше, че си лови чашките в купчинка намачкани найлонови торбички и върши работа.
Чашка може да се прокара и без да се сваля цевта, трябва да се намери гъвкав шомпул.
По-дебела едножилна медна жица или стоманена, омотана в тиксо или друго за да не нарани цевта отвътре.
По кофата от колко метра да стрелям? Тенекиена или пласмасова?
С гъвкава тел би станало на еднозарядните, ама тук мястото е много малко. Ще намеря начин да запазя чашката недеформирана, може комбинация от вода и дебел дунапрен на дъното.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-дебела корда(или метално въже за простор от облечените), сгъната на две - може да се ползва за избутване отзад напред и за чистене на цевта с парцалчета отпред назад вкарана.
 
Нагоре