HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

anibis

Редовен Потребител
Така както ми го обяснявате,мушката трябва да се нагрее за да излезе,набита е върху шлици,нали така?
Ще снимам от вътре цевната кутия за да ми кажете дали е на резба или е с такъв щивт.
Виждам щивт ама... не съм сигурен,дали е такава или....абе да не направя някой сакътлък.
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG3628_zpsuz3c0gfl.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG3633_zpsk9dwavw0.jpg.html
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG3634_zpsyt4mqyk4.jpg.html
Това с нагряването на цевта,не е ли лошо?няма ли да се отметне нещо или..
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Няма. Ти все пак няма да нагряваш до червено. Говорим за загряване.
 

тината

Новодошъл
До сега не съм имал проблеми с еконта каквото и да съм правил дали съм пращал или получавал, а като се появи някой тарикат и ми прати оптиката на която лещите са като дайре или кръста е прецакан !?! Аз ли да си плащам за чуждите грешки, ако всичко е наред няма от какво да се тревожи човек, но явно или е попадал на тарикати след оглед да се пазарят или има нещо гнило ! Аз друга теория нямам и спирам да пиша глупости в темата за "Къртачите" ! Поздрави и съжалявам, ако някой ме е разбрал погрешно :cheers:
 

ssn

Потребител
Според мен твоята е набита и това е щифта. Имам две цевни кутии от 135 на резба (едната е свободна без цев) и те нямат такъв щифт. Ако не ти трябва кутията може да я избиеш по-грубичко след като извадиш щифта естествено или да я режеш. Ти си избери.
А да...- според мен се нагрява цевната кутия.
 

ORHi

Потребител
Станимире, а случайно да ти се намира цилиндър за 125 с обикн. спусък, да сменя оня спукания дето ми даде?
 

ssn

Потребител
Нямам цилиндър за 125 с обикновен спусък. Ако нещо излезе ще ти се обадя. Честно, замислям се и аз за един мощен Хатсан, че имам 3 слаби пружинки.
Живи и здрави!
 
Последна промяна:

surfistche

Новодошъл
Привет и от мен. Искам да попитам направо - можете ли да посочите марка и определено моделче оптика за 125 с пружина (поне за сега) която да устиска ?? За около 100-на лв + - 30-40. Като гледам 135 SP ги продават с Optima 3-9x32. Подходяща ли е за 125 при все че ги водят една идея по-слаби, хубава ли е самата оптика, може ли да се поръча или може би нещо друго ?

И още едно въпросче ми се върти в главата - гледам че за подмяна на оригиналната пружината с ГП насочвате към Митака101, но той до колкото разбирам е в София. Та въпроса ми е има ли някой във Варна който ги прави тези манипулации, или да поръчам вортекс и да я нося в магазина да ми го подменят ?

Поздрави! :cheers:
 
Последна промяна:

luis vu

Потребител
А да...- според мен се нагрява цевната кутия.
да , кутията се нагрява . до 250 граадуса . потапя се във врящо двигателно масло .не ползвано разбира се . и внимателно с огъня че при такава температура маслото лесно се запалва .
цевта не се грее. по възможност се охлажда . и се набива бързо . преди да се е стоплила от кутията
 

ORHi

Потребител
Нямам цилиндър за 125 с обикновен спусък. Имах един цял Х125 - ти го взе и направихме замяна с теб срещу една Славия 630 и части за 630-631. Когато ти го дадох не беше със "спукан" цилиндър, а беше с леко изкривена наляво предна част (тапата с рогата). Така го купих от предишния собственик - каза, че при заварка на ухото на САС-а се е отворил леко. Стреляше си, макар и със слабата пружина, а ти дадох и силна и други чарколяци за 125. Като ти се обадих след няколко дена каза, че си доволен и "...халал да ти е Славията...", цилиндъра го наместихме, капнахме с СО2 за да не се отваря и сложихме магнум пружината..
Нямам да коментирам състоянието на Славията и частите , които взех, но в момента е в "сток" състояние с оригиналния приклад, който ти беше перфектно изшкурил.
Даже мисля дали да не я продам или заменя - все още страшно ми харесва, макар, че не стрелям с нея! Ще ми е жал, някой да я разбие заради цевта!!!
Пиша тук, за да ти отговоря тук. Не мисля, че трябва да продължаваме да досаждаме на колегите - има ЛС и телефони за това. Ако искаш мога да ти се обадя.
Живи и здрави!
Не съм вмъквал грам злоба във въпроса, съжалявам ако така е изглеждал. Знам, че се въртят такива чарколяци при тебе и ако случайно нещо ти попадне звънкай или пиши. Хатсана още тогава го дадох на един приятел и си стреля перфектно с една оптика Еденберг 4х32, скъсих магнум пружината и даже държи прострелката без да се налага корекция след стотици изстрели. Дразни ме заварката по цилиндъра и затова искам да го сменя. Спукано няма, както казваш. А за славиите, които ти дадох няма да пиша и аз, ако си пишман от бартера може да ги разменим обратно в състоянията, в които са бяха...
 

surfistche

Новодошъл
Привет и от мен. Искам да попитам направо - можете ли да посочите марка и определено моделче оптика за 125 с пружина (поне за сега) която да устиска ?? За около 100-на лв + - 30-40. Като гледам 135 SP ги продават с Optima 3-9x32. Подходяща ли е за 125 при все че ги водят една идея по-слаби, хубава ли е самата оптика, може ли да се поръча или може би нещо друго ?

И още едно въпросче ми се върти в главата - гледам че за подмяна на оригиналната пружината с ГП насочвате към Митака101, но той до колкото разбирам е в София. Та въпроса ми е има ли някой във Варна който ги прави тези манипулации, или да поръчам вортекс и да я нося в магазина да ми го подменят ?

Поздрави! :cheers:

Здравейте отново! По въпроса с оптиката - предложиха ми Bushnell 3-9x40 EG (120лв.), да попита подходяща ли е за 125-цата?
Ще се радвам и за информация относно ГП-та :)
Благодаря предварително!
Поздрави.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Преди време в нашата група имаше 125-тица (с телена пружина) с оптика Бушнел 3-9х40 http://bushnell.eu/uk/produits/all/riflescopes/sportsman/720412/.
В сайта на производителя пишеше, че това е модела който е за пружинна пушка.
Оптиката издържа хиляди изстрели, но периодично (10-20 изстрела) местеше групата по няколко см. в произволна посока.
По-късно за малко оптиката стоя върху ПЦП и там този проблем го нямаше.
 

surfistche

Новодошъл
Преди време в нашата група имаше 125-тица (с телена пружина) с оптика Бушнел 3-9х40 http://bushnell.eu/uk/produits/all/riflescopes/sportsman/720412/.
В сайта на производителя пишеше, че това е модела който е за пружинна пушка.
Оптиката издържа хиляди изстрели, но периодично (10-20 изстрела) местеше групата по няколко см. в произволна посока.
По-късно за малко оптиката стоя върху ПЦП и там този проблем го нямаше.

Но като цяло е издържала на отката и си заслужава парите, с идеята че като сменя пушката ще мога пак да си я ползвам ? Говорим за 3-9х40. Иначе тази която е в линкчето (4-12) изглежда добре, но я нямат в наличност :)
 

surfistche

Новодошъл
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
Колега, оптиката не е същата като в линка на колегата Станчев. Тази оптика с подсветката ще се разбие само след 10 изстрела. А оптиката, която ти предлага колегата станчев е разработена специално за пружинни въздушни пушки. Но и до ден днешен разполагам с Хатсан 125 и Хатсан 135. Двете пушки са терминатори на оптики. Преди няколко години си купих два Бушнела, от линка на колегата Станчев. Оптиките бяха закупени от магазин Джонс - Казанлък и се оказа, че и двете ми оптики не издържаха на силния откат на 125-цата. В следствие на силните вибрации се разхлопа окулярът. В процеса на стрелбата започна да се руши предната му леща, удряйки се в притягащата метална гривна. След това буквално бях бесен от магазина ме увещаваха, че това са оптиките предназначени за възможно най-силните пружинни пушки. Но какво да се прави неволята учи. Тунинговах оптиките, като в окулярите им монтирах дистанционни втулки изработени от текстолит. Едната тунингована оптика я продадох на човек с 125-ца, която до ден днешен не е мръднал, а другата я оставих за себе си като от време навреме я прехвърлям от 125-цата на 135-цата. до сега след тунинга не съм имал проблеми с нея.
Всъшност какво се получи - след силния откат двете лещи на окуляра, които се удряха в метала и се ронеха вече при отката са разделени от силно притискаща ги текстолитова втулка, която не е в състояние да повреди стъклото, тъй като е с пъти по-мека от него.
Така че всичко е въпрос на късмет. Някои си купуват оптика от същия модел и нямат проблеми, но тъй като аз съм карък имах изключително големи проблеми и с двете.
Поздрави!
 
Последна промяна:

basi maistorcheto

Новодошъл
Здравейте , попднах съвсем случайно на форума и за пореден път се убедих , че евтино хоби няма ! Прочетох доста теми и бях приятно изненадан какво правите с тези пушкала , шапка ви свалям . И на моя въпрос . Преди няколко години реших да подаря на сина си въздушна пушка за шестия му рожден ден . Нямах никаква представа за какво става въпрос ! След първите изтрели с нея осъзнах , че това въобще не е играчка , камоли за дете на шест години . Прибрах пушката и забравих за нея . Младежа обаче порасна и пушката пак е на дневен ред .От няколко месеца ходим да стреляме заедно и се забавляваме чудесно . Тъй като започна да се справя доста добре с механичните мерници , реших да му купя оптика , така попаднах на вас . Тука обаче нещата съвсем се объркаха за мен ! Нямах никаква представа , че трябва да подам заявление ,че притежавам ВП . Малко успокоение за мен е факта , че такова се подава само за пушки над 24 J дулна енергия .Само дето неуспях да намеря данни за нашата пушка Hatsan Mod60s 5,5 . Видях в един документ публикуван тук , че мод60 му дават 27J ! А на mod60 Slow 23J , само , че този модел го няма в 22 калибър ! Немога да разбера това S на нашата пушка Slow ли означава ? И има ли смисъл да се притеснявам от разправии с полицията ? Дуругото ми питане е за самата пушка , понеже незнаех какво трябва и нетрябва да се прави с нея съм му разрешавал да 'пукне' с нея няколко пъти без да е заредена . Не съм я отварял да и чиста заводската смазка , мислите ли , че може да съм я повредил ? На незаредена пушка духам през цевта , от никъде не издиша . Правя вакуум и запушвам с език , няма проблем държи. Това е на незаредена . На заредена като надуя цевта , изпуска въздух така , че не виждам смисъл да пробвам с вакуум . Така ли трябва да бъде ? И с риск да стана досаден , последен въпрос . И този модел ли е ''оптико-трошач'' и каква оптика бихте ми препоръчали да му купя в ценови диапазон 0-120лв. :) .

То май аз съм по-зарибен от него ! Вие сте виновни :) .
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Въпроса с КОС е малко странен но щом не си я уведомил навреме по добре не ходи че глобата е 500лв.От личен опит ти казвам че ако изтървеш срока и то с малко е голяма разправия дори и с познати а и искат много основателна причина за закъснението за да се раминеш с глобата.Ако някой може да ти даде друг съвет ще е добре аз това мога да ти кажа.Другото което не те съветвам да проверяваш повече така за вакуум докато е заредена пушката защото представи си че случайно спусъка изтърве а ти си надуваш в цевта :no: не го прави повече за твоя безопастност ти го казвам дори и предпазител да си сложил дори и да си сигурен пак не го прави.Но така или иначе си го проверил това и когато е била заредена не е уплатнявала добре значи има проблем.По цялата работна дължина на цилиндъра маншета трябва да уплътнява.Ако ще слагаш оптика може да изкара ако е примерно модел с фиксирано увеличение х4,х6 примерно и ще е добре да е от подсилената серия на Липърс.Но първо най вероятно трябва да смениш маншета и да видиш цилиндъра дали не е надран.След като си вземеш оптика следва да купиш и моноблок за да не се вкараш в филма и да ти приплъзват монтажите по релсата.Ами това е от мен и моя скромен опит може и други колеги да ти дадът съвети не приемай моя за верен и последен.:cheers:
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Само дето неуспях да намеря данни за нашата пушка Hatsan Mod60s 5,5
Ако е модел 60, най вероятно е даже и под 16J. Ако е над 24J вместо да уведомяваш и да платиш 500лв. глоба го нарежи с флекса!
И си купи за 150-200 лв. нов Асан и си барай фара.
а заредена като надуя цевта , изпуска въздух
Това дето си го направил при заредена пружинна пушка да правиш кавали на цевта е меко казано глупаво:wall:
Никога повече не го прави! Виждал съм пружинни пушки да правят самострел. Даже и чашка да не си сложил, пак ще имаш здравословни ядове при такъв инцидент.
 

Plamenf26

Потребител
http://www.hatsan.com.tr/en_mod_60s.html
"Среден" Хатсан - 245 м/с по данни на производителя. Какво е положението вътре в цилиндъра може да се каже само след като се разглоби пушката. Принципно симптомите на прогорен маншет са спад в скоростта и увеличаване на отката. Има ли още дизел /дим от цевта/ след изстрел?
За оптика - мисля си за Leapers 6x32 mm Bug Buster
http://www.weapon.bg/product/736/op...i-size-a-o-range-estimating-mil-dot-side.html
http://www.rosarmi.com/produkti/view-photo/21/1618
Двата линка са примерни просто за да се види как изглежда тази оптика.
 

basi maistorcheto

Новодошъл
Да това е пушката , ако това S накрая означава Slow няма проблем . Но скоростта по данни на производителя найстина е 245м/с , което според калкулатора е доста над 24J с еднограмови проектили . Това за духането и на мен ми беше притеснително но го прочетох тук , или може би в ловния форум , не помня. Пушката няма никакви проблеми , стреля си екстра и не пуши . От 20 метра детето цели кутия от цигари 10 от 10 . Оптиките ще ги разгледам , забравих да напиша , че се стреля само и единсвенно по мишени на разтояние 20-25м. . Идеята на оптиката е да увеличим разтоянието на 30-50м така ще му е по-интересно . Нямам на представа какво е максималното разтояние за стрелба с тая пушка ?! С флекс няма да режа нищо . Имам начин да се оправя дори и да е над 24J , просто неискам да ползвам връзки за такава глупост .
 
Нагоре