HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

gogan64

Потребител
Колеги искам да ви попитам за Хацан 99 как се държи пушката .Моля кажете си мненията
Или ако не си струва ми препоръчайте пушка за около 180-190 лева

99 е един от най луксозните модели на фирмата!Прилично качество на добра цена и още много предимства............
Много приятна за стрелба ,заключване на цевта, много добър баланс, при правилен подбор на чашките може да засрами някое ПСП,не рита като катър и тн........................................
АЗ ИМАМ 99 и в този пост ще пусна начин за направа на интегриран заглушител на цевта./става за всички пушки на фирмата И НЕ САМО/
Използвах парче от оригиналния надулник за задния край ,направих прорез за ключалката,
резба М12 както на цевта така и на муфата,
залепени една за друга с лепило за резби,нова дулна фаска на 90 градуса,
стрипера е фиксиран с 4 имбусни болтчета М4х4 под гумения Опръстен ,пред него са добавени са 3 полусверични пласмасови шайби и завършва с голямоплощна шайба завалцована в предния край на
тръбата./стрипера и оворите на шайбите са с Ф6мм за калибър 4.5/
Добавих още и скоба за ремък , подсигурена от допълнителна пристягаща такава.
декорацията е карбоново фолио.
Постигнах точно това което целях,звука от изтрела е само от механиката в пушката и удара на чашката в мишената.
От няколко дни пушката е с ВОРТЕКС, защото старата газова пружина която аз и бях направил здаде багажа на 11 000 настрел приблизително плюс минус 200 чашки.
Прочти няма разлика в тягата ,приблизително 25 дж/275м/с жсб екзакт хеви 0.67гр/най добре стреля с тези,пробвал съм почти всички вкл и монстър 0.870.
купевам си ги от този сайт http://www.schulzdiabolo.cz/cz/diabolky/
има всички субкалибри и модели.
форум2 004.jpg форум2 005.jpg форум2 006.jpg форум2 007.jpg форум2 008.jpg форум2 009.jpg форум2 010.jpg форум2 011.jpg форум2 012.jpg форум2 013.jpg форум2 014.jpg форум2 015.jpg форум2 016.jpg форум2 017.jpg форум2 018.jpg форум2 019.jpg форум2 020.jpg форум2 021.jpg форум2 023.jpg форум2 024.jpg форум2 025.jpg форум2 026.jpg форум2 027.jpg форум2 028.jpg форум2 029.jpg форум2 030.jpg форум2 031.jpg форум2 032.jpg форум2 033.jpg форум2 034.jpg форум2 035.jpg форум2 036.jpg форум2 037.jpg форум2 038.jpg
 

devil900

Новодошъл
колко джаула е Хатсан 90 купих си го преди няколко месеца и съм доста доволен не съм бутал нищо по него но имам желание някой нещо да препоръча ?
 

gogan64

Потребител


що да го сменя ...............................
виж мишена на 30 метра с хатсан 99 знаиш ли друже колко високо класни пушки е разплакал..........................................
в тази дупка има 20 чашки
/можеше е да са повече ,ама ми стана студено/
монетата от 1 крона е с големината на 10 ст.
 

Attachments

  • форум2 041.jpg
    форум2 041.jpg
    163.6 KB · Прегледи: 113
  • форум2 044.jpg
    форум2 044.jpg
    131.8 KB · Прегледи: 107
  • форум2 045.jpg
    форум2 045.jpg
    133.3 KB · Прегледи: 104

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
що да го сменя ...............................
виж мишена на 30 метра с хатсан 99 знаиш ли друже колко високо класни пушки е разплакал..........................................

Именно ако иска нещо повече.... значи трябва да го смени
 

gogan64

Потребител
колко джаула е Хатсан 90 купих си го преди няколко месеца и съм доста доволен не съм бутал нищо по него но имам желание някой нещо да препоръча ?

Ако търсиш удобство и комфортна стрелба ще трябва да извървиш следния път-
Полиране на цилиндъра до огледало.
полимерен сегмент са центрирането на буталото ,намаляването на триенето и износването.
Копирал съм идеята от Валтер
Материала от който съм го направил е свинска опашка с ширина 5 и дебелина 1.6мм.
нисък коифицент на триене ,висока износоустойчивост-проверено от практиката
навива се на химикалка със зъбите навътре и във вряла вода като истине си режеш колкото ти трябва.
точно трябва да изчислиш дълбочината на канала за да не стане хлабава.
Ако ще слагаш газова пружина ,имаш 2 варианта -митака 101 или вортекс!
При това ,аз препоръчвам/без да ангажирам никого / олекотяването на буталото,
моята практика показа положителен резултат
Пожелавам ти успех.......
Прилагам снимки за ,да не бъда сметнат за голословен празнодумец!604.108_1.jpg hqdefault.jpg Изображение008.jpg Изображение013.jpg Изображение024.jpg Изображение025.jpg Изображение022.jpg Изображение023.jpg
 

devil900

Новодошъл
благодаря за инфото ще изчакам докато отслабне пушката и ще го пробвам тоя вариант :) само се чудя как свърза свинската опашка не изпуска ли компресията и с къкъв размер шкурка полира ?
 

gogan64

Потребител
Пробиват врата на автомобил.......................

АМА АКО ГО УЦЕЛИШ ДЕ:rambo:

СВИНСКАТА ОПАШКА НЕ СЕ СВЪРЗВА ,А СЕ ПОСТАВЯ В КАНАЛА В ЗАДНИЯ КРАЙ НА БУТАЛОТО ОТРЯЗАНА ПОД ЪГЪЛ КАТО СЕГМЕНТ НА АТОМОБИЛНО БУТАЛО
СНИМКА 5, 6 И7 ГЛЕДАЙ!
 
Последна промяна:

devil900

Новодошъл
аха ясно видях го , да пробиват си пробвах ! сищо така пробвах от 40м ламарина 0.5мм мина през него като все едно дупчи сирене :lol:
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Колеги,
Днес най-нарая ми остана време да събера пушката с новото Вортекс бутало. За моя изненада не иска да зареди! Изваден скусъкът зарежда нормално. Възможно ли е да не достига ход на ГП , защото при изработката на центроваща шайба на стержена към буталото оставих по тесен отвора, така че стержена стои в нея но не опира в самото бутало. Около 0.5 мм не му достигат да опре. Тук ли да се насоча , или някъде другаде?
 

gogan64

Потребител
Изхвърли центриращата шайба .
Тя не е необходима при Вортекса,той е центриран отзад!
Центриращата шайба е задължителна при самоделните пружини!
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Някак по точно влиза, като я има шайбата. Разпробих я и вече стига го дъното на буталото, обаче пак не иска да зареди :wall:
Ще пробвам и без шайба, но се съмнявам, че е от нея. Някакви други насоки, къде може да е проблема?
 

gogan64

Потребител
Както вече ти обясних вортекса няма нужда от центрираща шайба
дъното където влиза щифта му е с точния размер на цилиндъра за съответния модел и го държи в съосие с буталото!
този който ти е казал за центрираща шайба /паричка/никога не е виждал или поставял вотекс!/сигурно е някой стругар закъсал финансово/
Махни шайбата ,провери на голо /без приклад /дали хода на лоста ти е достатъчен за да зареди може да е огънат.
Другия вариянт е да не поставяш спусъка правилно-провери без никаква пружина дали ще зареди.
УСПЕХ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Attachments

  • бутало.jpg
    бутало.jpg
    20.7 KB · Прегледи: 69
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И ако не стане пак, вземи снимай лоста който избутва буталото да не се е огънал, че това също е причина да не зарежда пушката, при Хасаните е срещан проблем ;)
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Благодаря! Обаче приключих за днес - неуспешно. На голо се вижда, че лолста има още 5 мм мегдан, но опира на твърдо - не е крив. Не мога обаче да разбера, дали си опира преди момента на зацепване, или просто зацепването се пропуска.
А без пружина не мога да заредя. Спусъкът не си заема позицията, която има иначе. На ръка зацепва . Чудя се дали не подпира предпазителя :wall:
ПП. Пак огледах ситуацията и стигам до извода, че от паричката има нужда и не е тя причината за незареждането.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Чудя се дали не подпира предпазителя
виж това е също друг проблем който се среща при хасаните :D и да може и там да прави проблем. През компа малко гадаем, че си друго на живо да се пипне и види за съжаление ;)
 

ORHi

Потребител
Един шоп разхождал сина си в зоопарка. Като стигнали до жирафа, спрял и рекъл на малкия: "Гледай ся тате, те такова животно нема." Щом си рекъл, че не съм виждал вортекс, значи не съм. Нищо не мисля да казвам или да се обосновавам.
 
Нагоре