HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

lynx

Редовен Потребител
Ако е само маншета, ще е малката беля.
Дано не е пострадал отвътре цилинъра, че е голяма играчка да се полира и оправи.
Имаше някъде из стария форум снимки с "ефекта от дизелирането", доста грозна гледка.
 

Georgi Nedelchev

Потребител
За много години на всички!
Сега имам няколко въпроса. Тъй като ми се сцепи приклада на 125-цата на мястото където се хваща със САС системата, ще си купувам нов. И освен това е крайно време да и сложа газово бутола и да и направя профилактика на уплътненията. Днес звънях в пушка.еу. Имат приклади и ГП, но това което ме озадачи е , че не знаят дали приклада ще пасне на моята пушка. Имали само от новите. Искам да питам има ли разлика между стари и нови приклади. Пушката ми е произведена 12.2013 - спада към новите нали? Не съм чул да има някакви изменения. Другото в което искам да се уверя е, че няма разлика между целия и TH приклада, защото аз си закупих цял, а сега мисля да мигрирам на ТН. И третото ми питане е за ГП. Според колегите от пушка.еу задължително трябва да се монтира от оръжейник - напасвала се ?!? Нямам представа какво трябва да и се напасва. Все си мислех, че мога сам да си я монтирам. При закупуването на пушката си я разконсервирах сам и благополучно сглобих. Дори успях да събера спусъка , че се пръсна на съставни части :D Толкова ли е трудно да се постави ГП? И последнооо, какви скорости да очаквам от турската ГП в сравнение с оргиналната телена пружина и да очаквам ли да фъсне след известно време o_O
Благодаря на всички :exclaim:
 

anibis

Редовен Потребител
За много години на всички!
Сега имам няколко въпроса. Тъй като ми се сцепи приклада на 125-цата на мястото където се хваща със САС системата, ще си купувам нов. И освен това е крайно време да и сложа газово бутола и да и направя профилактика на уплътненията. Днес звънях в пушка.еу. Имат приклади и ГП, но това което ме озадачи е , че не знаят дали приклада ще пасне на моята пушка. Имали само от новите. Искам да питам има ли разлика между стари и нови приклади. Пушката ми е произведена 12.2013 - спада към новите нали? Не съм чул да има някакви изменения. Другото в което искам да се уверя е, че няма разлика между целия и TH приклада, защото аз си закупих цял, а сега мисля да мигрирам на ТН. И третото ми питане е за ГП. Според колегите от пушка.еу задължително трябва да се монтира от оръжейник - напасвала се ?!? Нямам представа какво трябва да и се напасва. Все си мислех, че мога сам да си я монтирам. При закупуването на пушката си я разконсервирах сам и благополучно сглобих. Дори успях да събера спусъка , че се пръсна на съставни части :D Толкова ли е трудно да се постави ГП? И последнооо, какви скорости да очаквам от турската ГП в сравнение с оргиналната телена пружина и да очаквам ли да фъсне след известно време o_O
Благодаря на всички :exclaim:
Аз ако съм на теб,ще си пратя Хатсана на Митака 101
Ще ти излезе що годе същите пари тая ГП да е купиш от него,така ще ти е сложи той,и ще ти направи профилактика на пушката.
За Митака 101 колегата си разбира от работата!
 

sts1969

Редовен Потребител
Послушай anibis и се разбери с Митака да ти ремонтира пушката и да ти постави газова пружина (сам не се хващай по-добре...има напасване), това е по-добрият вариант. Прикладите са два вида, единият се захваща отред при извитата скоба за зареждането с един хоризонтален болт, а другият вид се захваща с два болта през 10-15см. разстояние. Аз бих си потърсиш дървен приклад, по-скъп е но си заслужава. :cheers:
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Мхм, ясно ми е. Чета форума 6-та година и знам много добре, че Митака може да я изготви и монтира.
Обаче не искам. Искам аз да си човъркам по пушлето. Ако има някой с туркската ГП нека сподели скоростите, които дава. И все пак ако има и някой, който знае , какво точно има за напасване на ГП изработена и продавана точно за този модел, също да сподели o_O
За дървен приклад съм се замислял, ама майстора много зает в момента - не може да приема повече поръчки :rolleyes:
 

Plamenf26

Потребител
Мхм, ясно ми е. Чета форума 6-та година и знам много добре, че Митака може да я изготви и монтира.
Обаче не искам. Искам аз да си човъркам по пушлето. Ако има някой с туркската ГП нека сподели скоростите, които дава. И все пак ако има и някой, който знае , какво точно има за напасване на ГП изработена и продавана точно за този модел, също да сподели o_O
За дървен приклад съм се замислял, ама майстора много зает в момента - не може да приема повече поръчки :rolleyes:

Давай смело. Ти ще си пионер в домашния монтаж на Вортекс ГП. Опитно ще установиш какво напасване е необходимо и каква скорост ще получиш. Имаш ли идея каква ти е началната скорост в момента 250, 270, 290 м/с или пробива 2 см чамова дъска. Все пак трябва да знаеш от къде започваш, за да оцениш какво си постигнал.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Няма нищо за напасване. Като монтирахме мойта ГП с един приятел вкарахме ГП-то после тапата и се наложи единия да притисне с тяло за да обере 3-4 милиметра, за да дойде тапата на мястото си (при обикновенна пружина е около 10 санта докато тапата дойде на мястото си)! Нищо сложно, в сравнение с телената пружина (то и тя не е сложна, просто е зор и напиняне). ;)
Ааааа да има 2 отвора във Вортекс-а - за куйкфил-а и за единия щифт, който минава и през спусъка.
 
Последна промяна:

ORHi

Потребител
Няма нищо за напасване. Поръчай си само нова задна тапа за ГП и "паричката" за центроване на стержена вътре в буталото. Средно технически грамотен чиляк може да я постави без проблем. Сложих две такива оригинални Вортекс, на Хатсан 95. Едната е на две години и е прекарала поне 3000-3500 чашки и си работи като нова.
 

ssn

Потребител
Орхи, кажи му и за приклада за Х125. Твоя е от старите, а на него е монтирана железария със САС система. Предния отвор за закрепване при старите е за САС-а при новите - те са само с един, а задния просто го затваряш с по един болт за красота.
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Поръчах аз, дори днеска си ги получих. Приклада пасва. Но като отворих пакета и видях ГП веднага се замислих стержена директно ли се поставя в буталото.o_O А то имало "паричка" ... От магазина държаха да се чуя с оръжейника им, за да ми разясни монтажа. Нищо не ми спомена за тази паричка. Каза само, че някой модели имат такава гумена , която ако имам трябва да махна. Въобще не съм видял да я продават към ГП, или поне не съм обърнал внимание. Ще я потърся.
Чудя се да олекотя ли самото бутало, докато съм се хванал :D

Колеги, тази паричка не мога да я намеря. Моля някой да изпрати един линк :)
 
Последна промяна:

ORHi

Потребител
Виж някой стругар да ти я направи по вътр. размер на буталото, само да не е мн. лабаво, че няма смисъл тогава. Между нея и буталото може да сложиш пластмасова шайба/подложка с дебелина ок. 3-4мм. , за да не дрънчи при изстрел. И аз мислех, че е в комплекта, но уви, та си я поръчах на стругар.
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Колеги, буталото на 125-цата тежи ~415 гр. Имам намерение да го олекотя. Има ли някаква граница, където вече няма смисъл, или колкото по-леко, толкова по-добре?
 

lynx

Редовен Потребител
Някои хора ги олекотяват дори и с 40%, зависи какво търсиш от пушката.
Има различни мнения относно бързите-олекотени бутала.
Аз бих го направил с 10мм. тапички от полиамид и дотам с тунинга на буталото.
Не разбирам от пружинки, но според мен тапите са добра идея:
glidingbuttons1.jpg

zuiger1.jpg
 

Georgi Nedelchev

Потребител
Ами всъщност търся да пригодя буталото за газовата пружина . С такова впечатление съм останал от постовете с тунигованите пушки. Тапите с каква идея се слагат?
 

lynx

Редовен Потребител
Тапите се слагат за идеално центроване на буталото, по-лесно зареждане, буталото се движи много по-мазно и без луфтове, няма възможност да задере в стената на цилиндъра и т.н.
 

waffe

Новодошъл
Колеги искам да ви попитам за Хацан 99 как се държи пушката .Моля кажете си мненията
Или ако не си струва ми препоръчайте пушка за около 180-190 лева
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги искам да ви попитам за Хацан 99 как се държи пушката .Моля кажете си мненията
Или ако не си струва ми препоръчайте пушка за около 180-190 лева
По-добрия вариант е Метеор AR1000 за тия пари.
Но има и още едно бижу, да се продава във форума. БАМ 21
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-bam21.6532/
 

Slid3ra

Новодошъл
Здравейте колеги, миналата година си взех една пушчица hatsan striker 1000s втора ръка за 80лева чиста работа. Перфектна пушка за мойте занимания не съм имал проблеми вече почти една година. Сега преди 5 дена докато зареждам и единия от страничните болтове се скъса, от тези който държат тялото за приклада. Та опитах се да го оправя изкарах тялото намерих подобен болт и уж да го заменя ,но беше така ,че дупката на приклада се беше разширила и да заменя болта той нямаше да върши никаква работа. Опитах се да го оправя като намаля дупката но стана по зле, и сложих по дълъг болт който се допира до мъншната част на приклада и стърчи малко. Днес пак стрелях зареждам и болта от другата страна се скъса. Не искам аз да го оправям защото и от другата страна дупката се е разширила, и няма как да се захване приклада пък и със два стърчащи болта е грозно и не е удобно.
Гледах ,че приклада нов струва 70лева, ако някой има само приклад може да ми пише да се разберем, но въпроса ми е как мога да оправя приклада и дали някой по обикновен приклад от друг hatsan ще пасне на моята пушка, гледах че другите приклади са по евтини от моя. И има ли майстори който могат да закърпят моя или да ми направят друг за по добри пари????
 

mitaka101

Потребител
Отиди при стругар да ти направи две втулки за отворите на болтовете. Външния размер на втулките да е като на разбитите отвори, а вътрешния - като за винтовете и си готов. Ако отворите са се разбили с елипсовидна или друга не кръгла форма - нека ги разшири със свредло или зенкер за да станат кръгли и по този размер направете втулките. Втулките могат да се направят от полиамид или метал, аз бих препоръчал полиамида.
 
Нагоре