Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

supervizor

Потребител
Има ли някой възможност да ми покаже как трябва да изглеждат вътре частите ето тук
7856346j.jpg


като отворих капака хвръкнаха пружини и др. работи. Много ще съм благодарен! Даже не знам как се казва ограденото място :-[
 

5ko

Потребител
ТЕМАТА ТУНИНГ НА ХАТСАН малко ми е странна. Мисля че когато става въпрос за преработка на 70% от детаилите на голяма част от продукцията на този производител това е лошо качество. Може би само на внесените на нашия пазар.
Верно че има доста колеги които много успешно са се справили но но на каква цена.
 

sts1969

Редовен Потребител
ТЕМАТА ТУНИНГ НА ХАТСАН малко ми е странна. Мисля че когато става въпрос за преработка на 70% от детаилите на голяма част от продукцията на този производител това е лошо качество. Може би само на внесените на нашия пазар.
Верно че има доста колеги които много успешно са се справили но но на каква цена.
:D:D:D За 500лв. какво очакваш да си купиш ;) Това е заготовка, полуфабрикат... който да си доработиш сам в свободното време :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Да, доста корави нерви се искат за тази пушка...Не е много случайно, че струва колкото едно пружинно гамо.Но попаднеш ли на гадна бракувана цев, с двата крака си у киреча.Основно пушката в кал.22 е предназначена за стрелба до 50 - 70 метра и то с особено големи уговорки.И това след як тунинг - преправяне на клапана, редуктор, ударна група, пооправяне на цевта..По- назад съм писал за това, какво трябва да се прави по един хатсан, че да почне да мята долу - горе кат хората.
 

sts1969

Редовен Потребител
Да, доста корави нерви се искат за тази пушка...Не е много случайно, че струва колкото едно пружинно гамо.Но попаднеш ли на гадна бракувана цев, с двата крака си у киреча.Основно пушката в кал.22 е предназначена за стрелба до 50 - 70 метра и то с особено големи уговорки.И това след як тунинг - преправяне на клапана, редуктор, ударна група, пооправяне на цевта..По- назад съм писал за това, какво трябва да се прави по един хатсан, че да почне да мята долу - горе кат хората.
Така си е, за два месеца съм преработил всичко в моето АТ , освен механизма за превъртане на барабана който е разглобил "супервайзор" малко по-горе. :no:
 

Карлсон

Потребител
ТЕМАТА ТУНИНГ НА ХАТСАН малко ми е странна. Мисля че когато става въпрос за преработка на 70% от детаилите на голяма част от продукцията на този производител това е лошо качество. Може би само на внесените на нашия пазар.
Верно че има доста колеги които много успешно са се справили но но на каква цена.
5ko ще си позволя да те цитирам и допълня... Няма какво повече да се желае от турското ПЦП, направено е да е евтино, масово и с възможност редовия потребител на тази пушка да човърка колкото си иска из карантията... Не напразно именитите производители слагат пломби и странни винтове в пушките си, преценили са че нямаме работа да пипаме там... Пушката е за хора със свободно време и е широко отворена за принципа проба-грешка, мислите ли че турците не могат да вложат по скъпи м-ли и цеви за изработката, могат ама не искат щото ще се вдигне и цената и ще изгубят клиенти... Така си им е добре... Ако толкова много има интерес към самото производство на съседите дайте да съберем пари, да бутнем един от нас пред строя и да го пратим в турция от името на airguns.bg... Да гледа, да снима, да пита и да сложим всичко на първата страница да знаят хората какво купуват под марката Хатсан... Има и друг момент-сменяме цеви с много по скъпи, редуктори маркови, бутилки от карбон... Ми хубаво ама както сравниха по назад колеги с колите, рамата е същата, основата понася тунинг до един момент... И аз съм сменил по моята кола всичко което е изкихало с най-скъпото, ама първо че става непродаваема, втора не съм усетил конските сили да са два пъти повече... Дано сте ме разбрали правилно, нищо лично към никого, имал съм 4 оръжия с марката Хатсан, но в нито едно от тях не съм влагал кой знае какви средства и мечти...
 

zero

Новодошъл
С 35 джаула не става да стреляш на 200 метра ,
а тунингованите хатсани все се разподадоха .
Еднозарядните много се хвалеха от баш маисторите ,
но и те се разпродадоха и маисторите минаха на 10 зарядния варянт.
 

sts1969

Редовен Потребител
Това на снимката са точно частите от механизма който си разпилял, нарича се "мехнизъм за превъртане на барабана" Горе я ляво е част от капачето но погледнато от вътрешната му страна:cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Така е Пламене. Някой ден ще започнат да я продават в насипно състояние, но на половин цена, като КИТ-направи си сам. Тотава обаче, вероятно нищо няма да пасва и накрая някой може да направи самолетче от комплекта.
 

sess84

Редовен Потребител
то като турските сериали , никой не ги харесва ама всеки е гледал по нещо :D , айде сега някой да каже две думи за Кометите с кривия приклад , мачкането на чашки , бавния редуктор , тегавия спусък , нещо за ФХ те не се ли развалят или Дейстет , само че като дадеш много левчета не значи че ще имаш пушка мечта .... и с колите е така купуваш нова скъпа без значение от марката свършили гаранцията си редовен в сервиза
:winner:
 

anibis

Редовен Потребител
то като турските сериали , никой не ги харесва ама всеки е гледал по нещо :D , айде сега някой да каже две думи за Кометите с кривия приклад , мачкането на чашки , бавния редуктор , тегавия спусък , нещо за ФХ те не се ли развалят или Дейстет , само че като дадеш много левчета не значи че ще имаш пушка мечта .... и с колите е така купуваш нова скъпа без значение от марката свършили гаранцията си редовен в сервиза
:winner:
До някъде си прав,пушка и за 1000лв и за 5000лв. винаги ще има какво,да не им харесваме. Но на по-скъпите пушки,коли,и мотори,при тях (инженерната мисъл),е сведена до минимум.
То на нас угодия няма,това си е болест. Преди време когато карах мотори,винаги съм се стремял мотора ми да е брадва,това тунинг,на двигателя,чипосване,ауспуси,гърнета,не знам си коя генерация, ходовата част,и спойлери,това си беше нещо нормално.Такива пари съм давал,че накрая мотора нямаше продаване,но нали затова е хоби,а от хобито не се печели.Всичко е за удоволствие!
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
нещо за ФХ те не се ли развалят или Дейстет , само че като дадеш много левчета не значи че ще имаш пушка мечта .... и с колите е така купуваш нова скъпа без значение от марката свършили гаранцията си редовен в сервиза
:winner:

Обаче тази тема е за пушките които ги купуваш с идеята да ги правиш. Дали ще се получи зависи от това как ще се подредят звездите.
При хубавите пушки те са наредени за това струват шапка пари, но според мен си заслужават. Всичко се разваля рано или късно, не в това е въпроса.
 

Карлсон

Потребител
Павка, нека няма обидени, няма и пушка мечта... Пушката мечта за всеки е сбор от цев за стрелбата която ще стреля, приклад по неговото рамо, джаули за съответните мишени, размер за през прозореца на автомобила или за стрелба от шведска маса... Аз имах няколко хатсана, имах и комета, сега имам пушките от подписа ми и няма да мръдна от тях защото намерих това което търся... Нека направи правилно всеки своя избор, но това не става силово, а със ходене по регионални срещи, срещи на групите и много четене не само тук... Извинявам се за правописните грешки, имаме повод вкъщи за празник и съм вече на няколко питиета...
 

fishermaniac

Потребител
Прекалено много ги плюете.Основното за да стане пушка се прави лесно,бързо и пушката вече може да се конкурира с други,сттуващи хиляди левове.Разликата в цената е много повече,от вложения труда и резултата.
 
Нагоре