Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

andi

Редовен Потребител
Яденето трябва да -1. ми е вкусно и -2. да ме наяде . Преди години докато тренирах 1и 2 бяха обратно .
Ама и преди и сега предпочитам очите ми да се "хранят" с други форми ;)
 

petkof

Редовен Потребител
За мен пък водещ при ястието е аромата носещ се от него.После е вкусът и тогава вида.Разбира се, гледката не е без значение.Например заобикалям отдалеч Макдоналдс заради ужасно неприятната миризма носеща се от него,камо ли да ям там, и обратно минавал съм нарочно покрай "Параклиса" /култов варненски ресторант,който вече не работи за съжаление/ просто за да усетя приятен аромат на хубава храна, който да ми напомни,че трябва да намеря време за него!:):cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Стър енд фрай + хрупкаво пиле с кокос и ядки.
 

Attachments

  • 333344.JPG
    333344.JPG
    630.9 KB · Прегледи: 70
  • 3344.JPG
    3344.JPG
    461.1 KB · Прегледи: 62

didarai

Редовен Потребител
Една страхотна и лесна торта , чийто вкус търсех от години .Торти въобще не ме впечатляват , а с тази не можех да се спра .
Бишкоти за тирамису и пак се топват леко в кафе от към страната със захарта.
2 крема на др. Йоткер от по 300-400 гр ванилия , които се правят със студено мляко .Може 3-4 л захар да се добавят в млякото , ако обичаме по-сладко и редим. Ред крем , ред бишкоти. Отгоре , запечени орехи (В микровълновата за 0-ла време като се разбъркват и ....по-добре сурови , отколкото прегорели.Преди да се натрошат трябва да изстинат) . След 12 часа ....огън.
 

Attachments

  • Picture 005.jpg
    Picture 005.jpg
    173 KB · Прегледи: 59
  • Picture 003.jpg
    Picture 003.jpg
    214.4 KB · Прегледи: 59
Последна промяна:

Вячеслав

Потребител
522125_361435224027711_2919855472648009037_n.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Интересна идея . Бая дръвца ще заминат , но пък ще е бързо.
...................
Един свински врат , печен като цяло парче със сос грейви от мен + горната торта , но с квасена сметана .
 

Attachments

  • Picture 024.jpg
    Picture 024.jpg
    445.1 KB · Прегледи: 57
  • Picture 028.jpg
    Picture 028.jpg
    484.1 KB · Прегледи: 59
  • DSC_7819.JPG
    DSC_7819.JPG
    960.3 KB · Прегледи: 56

petkof

Редовен Потребител
Една много лесна зимна салата,подходяща и за трите!:) Ракия, Вино и Бира!;)
Продуктите са яйца,праз/по възможност замръзнал веднъж/,растително олио,оцет и сол.
Яйцата се сваряват твърдо,белят се и се нарязват на осминки или по-дребно.Праза се разрязва, по дължина на 4 и после напреко на 1-2 сантиметра.Сипва се в съда с яйцата,добавят се олиото,оцета и солта след,което се обърква.Подправките са на вкус,но първо се слагат много малко.После се добавя, нужното според Вас.Така изглеждаше моята салата днес.На здраве!
951421274255.jpg
 

Вячеслав

Потребител
Съжалявам, че не мога да се включа с нещо вкусно приготвено, но пък ме заинттригува нещо, което прочетох тези дни за една от добавките в храните, които ни се предлагат на пазара.Има ли по-запознати относно това, защото в нета има различни мнения и препоръки?
Говнарим за добавката карагенан известна още като Е 407. http://health.actualno.com/Karagenan--E-to-koeto-prevryshta-vodata-v-sirene--news_396532.html
http://www.vsekiden.com/137316 Във втората статия количествата не се опоменават, но е ясно, че се използва и в колбасарството.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ами ти си посочил две статии, които са достатъчно показателни и всеки, който носи главата си не само за украшение на раменете, би трябвало да се ориентира в ситуацията.
Първо погледни източниците.
Карагенанът е толкова вреден, колкото може да приемем, че е вреден желатинът и пектина.
Разликата между желатин и пектин е в произхода им. Желатинът е от животински, а пектинът от растителен.
Карагенанът по произход е по-близък до пектина, но пък е много по-евтин. Всички се използват за желиране. Затова ги има навсякъде, където това е необходимо.
Друг е въпроса, че се злоупотребява. Влага се в продукти заедно с вода и по този начин се продава вода на висока цена, тоест ощетява се клиента.
То може да се злоупотребява и с други суровини и материали. Представи си при положение, че на килограм месо се слагат 20 гр сол, колко сол се продава на цената на месото от една фирма произвеждаща кайма в промишлени количества.
 

didarai

Редовен Потребител
.....
Друг е въпроса, че се злоупотребява. Влага се в продукти заедно с вода и по този начин се продава вода на висока цена, тоест ощетява се клиента.
...
Мисля , че и напред го писах но ..:
Един колбас се беше изтърколил под плота в кунята в хотела и стоя там цяло лято . Когато го открихме и разрязахме , му нямаше нищо.
На опаковката пишеше :
Съдържание:
60% ВОДА,
30%МАЗНИНИ
и разни 1-2% ПОДПРАВКИ , СОЛ ....и незнам си кво . Пишеше и : "Може да се наблюдават включвания от месо" .
 

gogan64

Потребител
Като любител на самоделките,се добавям с барбекю самоделка на дървени въглища ,котлети класик със шопска и качествен бърбън.
Събота късен следобед в Чехия..................................IMG_20141018_164215.jpg IMG_20141018_164224.jpg
 

petkof

Редовен Потребител
Поздравления за скарата в Чехия!Харесвам качествен бърбън,но не е от най-подходящите за шопската питиета.Казвай ако трябва да пращаме ракия!:):cheers:На чехите им завиждам за хубавата бира,макар да не съм голям любител на това питие,особено зимата.Поради тази причина, за утоляване на жаждата ползвам вода,сок и вино смесени като на клипа долу.Количествата на съставките може да варират в зависимост от повода и настроението.Показаното е със градус на бира,но не е газиранос и не боли глава от спирта в нея.:D На здраве!:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Адаш, там видях как пият червено с кола за разредител и да ти кажа в определени пропорции си е също освежаващо питие.
Иначе най-вкусния ми скорошен експеримент беше:
50мл червено(Мерло, Малбек и Сира), 1 ч.л. сок 100% от нар и 1 ч.л. сок 100% от касис, сока от 2 мандарини и един портокал, и лед на скреж. Ммммммм.
 

petkof

Редовен Потребител
Благодаря за предоставената рецепта,Адаш.Харесаха ми съставките.Непременно ще я пробвам.Втората по-точно!Щото в студ и вятър като по морето, червеното вино знаеш с какъв разредител го пием -бяло вино.:)
 

lynx

Редовен Потребител
За полуделите(като мен :p) на тема "много люто":
В Метро намерих някакъв нов тайландски лУд сос, много е добър!
Преди малко гаврътнах половината шише и ми стана лошичко :eek::D
Отдавна не бях попадал на нещо вкусно и наистина да пари :) Пикантно! Ох, пак огладнях! :lol:
IMG_9492.JPG
 

ininia

Потребител
ФТКС
:bravo:Мамо,как я направихте тази скара ,бе хора?
Може ли да дадете чертежи и технология?
Напълни ми се устата със слюнка!
 
Нагоре