БУЛПАП

methaa

Редовен Потребител
Аз да ви питам, през зимата не ви ли притеснява влагата която кондензира по металните части при дишането?
 

lynx

Редовен Потребител
Аз да ви питам, през зимата не ви ли притеснява влагата която кондензира по металните части при дишането?

Спокойно, на твоята пушка няма външни железни или стоманени детайли, освен някое и друго болтче което може да намажеш със смазка.
Всичко външно е от алуминиеви сплави, които не ръждясват.
Само като вкараш пушката от студено на топло я забърсваш от конденза и пускаш 2-3 тампона да забършат цевта отвътре.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Булпапче без шина е малко "недовършено". Една или две 8-чки, уивър шина и после в зимните вечери може и орехов набузник да си "издялкаш", че да си ходи на приклада. Барабана е изцяло скрит, така че ще легне изцяло на кутията и ще си пасне тогава размера за прикладване. То част от идеята на този тип набузници е не само да не ти "залепне" бузата за желязото, но и да не "дъхаш" директно.
 

methaa

Редовен Потребител
Спокойно, на твоята пушка няма външни железни или стоманени детайли, освен някое и друго болтче което може да намажеш със смазка.
Всичко външно е от алуминиеви сплави, които не ръждясват.
Само като вкараш пушката от студено на топло я забърсваш от конденза и пускаш 2-3 тампона да забършат цевта отвътре.

Всичките стоманени детайли на моята пушка винаги са намазани с мнооого тънък слой масълце което сменям след всеки излет зимата и през 3-4 лятото.

Питането ми е основно за булпап, тъй като при него издишания въздух е насочен право в железарията.
 

FreeMan

Редовен Потребител
На ударника :) Знаех си, че някой ще попита :D. Но всъщност е малко по-напред и е ок.
Винаги съм се питал защо не си изтегляте железариите колкото е възможно по-назад. Моето АТ като го правех, го изтеглих максимално назад, а при АР6-цата бих го направил още по-задължително.
Да не говорим че мисълта да ми защипе бузата ме кара да изтръпвам...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ударникът застава много по-назад при прикладване и няма опасност от такива гадории.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз да ви питам, през зимата не ви ли притеснява влагата която кондензира по металните части при дишането?
ЕВстевствено.
Аз пушки на топло не вкарвам да им е гадно.
Ако реша по някаква причина да внеса пушка вътре, тя е в калъфа и стои вътре поне няколко часа да й дойде акъла.
Същото се отнася и за лаптопа.
 

lynx

Редовен Потребител
Упс!
methaa, май съм те излъгал?
Твоята пушка не беше ли модела без дураловия шрауд?
Ако е с голата цев се сещаш, след излет идва чистене, търкане и смазване.
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
Уникално! Поздравления! Само ти си знаеш какво ти е коствало ;)

Ето един юнак и конверсията на .25cal Benjamin Marauder в Bullpup
Човека е описал и снимал целия процес, както и тестове с различни проектили и т.н.
Полезно за всеки който се захваща с подобно начинание, да знае за какво горе-долу иде реч.
 

julioano

Потребител
Превръщането на суматрата в булпап се оказа голямо предизвикателство за мен, защото исках хем да запазя много удобния оригинален начин на зареждане ,хем да е къса,хем да е лека ,хем красива .Резултата си заслужава усилията и един месец работа.Пушката тежи 4.2кг.гола,80см дълга и има страхотен баланс и отлично бързо зареждане .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Трудно ли е зареждането като е така лоста или няма проблем ?
 

st_beer

Редовен Потребител
В комбинация с каяка направо ще е супер. Прекрасна работа си свършил.:bravo::bravo:

След дълго умуване и доста работа си преобразувах суматрата в булпап .Eто какво се получи ...View attachment 50460 View attachment 50461
Виждал съм още едно изпълнение преди години,но доста по несполучливо като опит. Това което колегата е направил си е направо прекрасно
 

Milen

Потребител
Браво Юлиански!
А за оптиката нищо не казваш!
Много добре се е получило, но ще трябва да го проверим на "живо". Май няма друг да е правил Суматра на булпап в световен мащаб!
 

lynx

Редовен Потребител
Първата Суматра-булпап беше направена в Пловдив преди няколко години.
 
Нагоре