МП-512/513М ; ИЖ 61/60 ; ИЖ- 38

pavel-ivanov

Новодошъл
От какъв модел на гамо по точно ?
За да знам как да го търся в онлайн магазините ? 25 мм е диаметара на маншета
 

chopara

Потребител
Цевните кутии на 512м - 5.5 и 512 - 4.5 еднакви ли са, мога ли да сложа на моята 5.5 цев с цевна кутия от 4.5?
Тунинг на иж-38, вижда се какво трябва да се промени за да пасне гамовки маншет, не ми се нрави рязането на буталото, болтът има ли опасност да се смачка при употреба:
Иж-38 РЕИНКАРНАЦИЯ
 

markup

Новодошъл
20141220_010133_LLS[1].jpg 20141219_231834.jpg 20141219_231848.jpg 20141219_231913.jpg 20141219_231930.jpg 20141220_010133_LLS[1].jpg 20141219_231834.jpg 20141219_231848.jpg 20141219_231913.jpg 20141219_231930.jpg "Ново" попълнение - ИЖ-38, калибър 4.5, СССР.
Попадна ми случайно и сега се чудя какво да я правя - приклада е зле, счупен е (вижда се на снимката) и ако го сменя този ще си го запазя за спомен, доста хлопа, трака и т.н. - смятам, че има нужда някой да я погледне и рециклира, ремонтира и т.н. , но не съм сигурен какво може да се направи с пушката. Ако може някой съвет би било прекрасно :)
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Пусни я в Купува/Продава.
Някой ще я купи заради цевта /ако не е много ръждива отвътре/.
Ако се впуснеш да я възстановяваш, ще вкараш много пари в пушката, а специално за тази не си заслужава, доста зле изглежда.
 

dilom08

Редовен Потребител
не. тази прилича да е от по новите модели и е с 8 или повече канала. Старите са много по добри- те са 6 широки канала. Иж 38 не съм виждал да има с бронзова втулка. Впрочем такава съм виждал само на едни стари славии по стрелбищата.
 

markup

Новодошъл
Пусни я в Купува/Продава.
Някой ще я купи заради цевта /ако не е много ръждива отвътре/.
Ако се впуснеш да я възстановяваш, ще вкараш много пари в пушката, а специално за тази не си заслужава, доста зле изглежда.
Защл да не си заслужава, не е проблем да се плати ремонта, но ми е чудно какво ще излезе като краен резултат. Мислех да се ползва за точна стрелба до около 20 метра, ако има възможност бих сложил една ГП и т.н. , все пак е малка и лека, дори не се усеща да тежи при положение прав. В цевта не виждам втулки, каналите са малко на брой, а в момента микроскопа не ми е наблизо, за да разгледам по-добре състоянието на цевта. Виждам, че няма релса за монтаж на оптика и ако се наложи ще се прави по поръчка, но не зная какъв резултат може да се постигне с тази пушка, предполагам, че е добра изработка, предвид, че е преди 1989 ...СССР
 

domminator

Потребител
Можеш да очакваш към 150-мс,малко тегав спусък който се оправя с леки промени в наклоните на зацепване и полиране.Пушката е лека и добра за развлекателна стрелба(много по добра от всичко евтино китайско).Маншет и пружина се продават,друго едва ли може да се повреди.Виждал съм да се продава дървен приклад за нея за около 30лв,някаква армейска складова база в София имат и сайт с артикулите потърси го.А тези с бронзовата цев са ИЖ 22 имам две такива,много леки и точни (естествено на по близки дистанции)
 

st_beer

Редовен Потребител
@markup
Преди години точно такава пушка ИЖ 38 с дървен приклад ме запали и върна отново към това хоби въздухарките. И тя нямаше канали за оптика и си стрелях само на механични,което е чара на тая пушка. Стреля много точно на дистанция 10 - 15 м. Моята беше с кожен маншет и си имаше резба за буталото. След като се скапа кожения маншет направих конусен болт и смених маншет с такъв от гамо 440. Това е пушка да ти пълни душата и доставя голямо удоволствие като целиш кибритени клечки. Подарих я на брата на моята съпруга и все още стреля и доставя удоволствие. Направи я и си стреляй с нея. Не вярвам да ти струва много лев за части и ако труда си е от теб. Няма нищо сложно в нея и се работи лесно.
 

markup

Новодошъл
Мерси колеги, сега по празниците съм в отпуска и ще гледам да си поиграя с нея ;) Ако закъсам някъде по пътя на ремонта може да прорева за помощ :D За сега на 1во четене са - проверка на маншета, пружината (до колкото разбрах е сменена от някаква друга пушка, но нямам повече информация) и тестване :) За ГП май няма смисъл, но иначе пушката е кеф - супер лека е :)
 

veso

Новодошъл
може ли някои да ми каже от каде мога да си купя маншет за ИЖ38с
 

pavel-ivanov

Новодошъл
колега, можеш да използваш маншет от Гамо 440 .потърси ги .аз онлайн съм си купувал 5 лв струва.Някой може ли да ми каже от каде мога да си купя такъв Иж 38 :)?
 

veso

Новодошъл
здравеите искам да попитам от коя пушка мога да сложа по силна прожина за моята иж 38c
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Измери си външния диаметър на пружината. Отиди в оръжеен магазин и си избери такава от Хатсан.
Дължината не е от значение. Ще си я нагодиш както решиш.
Преди години имах Диана. Оригиналните пружини бързо сдаваха багажа.
Намерих си подходяща от Хатсан... с нея и я продадох!
 

lynx

Редовен Потребител
За ИЖ-38 в нета го дават като размери на оригиналната пружина следното:
външен: Ø 19.2 mm
вътрешен: Ø 14.2 mm
тел: Ø 3.0 mm
брой витки: 40
обща дължина: 262 mm
Според мен от доста пушки може да се ползуват пружини.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
За ИЖ-38 в нета го дават като размери на оригиналната пружина следното:
външен: Ø 19.2 mm
вътрешен: Ø 14.2 mm
тел: Ø 3.0 mm
брой витки: 40
обща дължина: 262 mm
Според мен от доста пушки може да се ползуват пружини.
Някъде има грешка в тези данни няма как телта да Ф3, а разликата в диаметрите да е 5 мм ;)
 
Нагоре