Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Йордан88

Новодошъл
Здравейте колеги интересува ме размера на О пръстена на дотиквача и на трансферпорта с какви размери са... Говоря за ат 44 еднозарядния вариант... Благодаря предварително
 

st_beer

Редовен Потребител
На трансферпорта е 5х1
Ако О-пръстена ти е в цевта където влиза дотиквача за калибър 4,5 (4,5х1,5) за калибър 5,5 (5,5х1,5)
Ако О-пръстена ти е на дотиквача търси назад в темата в моите постове съм писал за тоя пръстен размери преди време когато имах хатсан,но пак е много относително дали ще стане понеже хасаните са уникати и нямат две еднакви бройки.
П.п
Намерих поста в който съм писал:
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-pcp-at-44-at-44-10-ВТ65-и-т-н.39/page-12#post-16793
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги , моля ви някой да ми каже как да си направя трансфер порта със о-пръстените в каналчета , колко дълбоки трябва да са , о-пръстените 5х1 ли си остават , старите каналчета престъргват ли се или си остават ? Ще има пак ядове със тия стругари но повече не мога да я трая да изтърва от там :wall:.
 

dberov

Редовен Потребител
Ако изпуска(губиш въздух/метан от резервоара) то не е от трансфер порта. Опиши какъв е проблема.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Колеги , моля ви някой да ми каже как да си направя трансфер порта със о-пръстените в каналчета , колко дълбоки трябва да са , о-пръстените 5х1 ли си остават , старите каналчета престъргват ли се или си остават ? Ще има пак ядове със тия стругари но повече не мога да я трая да изтърва от там :wall:.
Как разбра че изтърва точно от там?
 

Emp

Редовен Потребител
Точно от там е , от страни между двата детайла , още малко ще се занимавам със тази турска недомислица и я пращам на тавана при 125 -та , ега ти и малоумната история .:mad: пп Имам предвид че духа при изстрел и ми отива на кино точността .:wall:
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
;) Виж сега, тя пушката не е виновна че си разбъзикал нещо по нея и не можеш да си я направиш да стреля като хората. Хатсан АТ е най-лесната и евтина за подръжка РСР пушка. Хвърли я на тавана,и си вземи следващата 2-3 пъти по-скъпа западна недомислица :cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
Ами аз затова питам бе мой човек , как да го направя това нещо , и ще го направя , повярвай ми .Иначе пушката ми е много точна ,на 50 метра групата я побирам в едно кръгло етикетче 1,5 см нищо не съм и разбъркал , аз я познавам много добре .:cheers:
 
Последна промяна:

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Виж дали дупката в цевната кутия и на бронзовият детайл съвпадът.Моята дупка на цевната кутия не беше точно пробита и се наложи да я разширим малко само по периферията и сложихме една идея по дебел пръстен и оплътни добре.Иначе ми направиха такъв трансверпорт който ти искаш но размери не мога да ти кажа точно какви са.Но мисля че с правилно подбран по дебел опръстен ще се оправят нещата.Успех и дано да го оправиш. :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Устройството му е елементарно, тръбичка с 2 канала и пръстени за тях. Ако изпуска, значи имаш увеличено растояние мажду тръбата и цевната кутия и тръбичката хлопа. Да не е изкривена леко на горе предната част на цевната кутия (пред барабана) 3 десети от мм. са достатъчни да ти хлопа трансферпорта. Да не си вадил скоро цевта от кутията и като си я вкарал пак да няма пълно съосие м/у отвора в цевта с порта...тогава въздуха ще избива от където му падне. :rolleyes:
 
Последна промяна:

Emp

Редовен Потребител
Виж дали дупката в цевната кутия и на бронзовият детайл съвпадът.Моята дупка на цевната кутия не беше точно пробита и се наложи да я разширим малко само по периферията и сложихме една идея по дебел пръстен и оплътни добре.Иначе ми направиха такъв трансверпорт който ти искаш но размери не мога да ти кажа точно какви са.Но мисля че с правилно подбран по дебел опръстен ще се оправят нещата.Успех и дано да го оправиш. :cheers:
Благодаря колега , аз понеже искам кардинално да реша проблема , затова искам да го направя този трансфер порт , иначе всичко ми е проверено , от там ми духа .:cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
И какво точно си му направил че изпуска, устройството му е елементарно, тръбичка с 2 канала и пръстени за тях. Ако изпуска, значи имаш увеличено растояние мажду тръбата и цевната кутия и тръбичката хлопа. Да не е изкривена леко на горе предната част на цевната кутия (пред барабана) 3 десети от мм. са достатъчни да ти хлопа трансферпорта. Да не си вадил скоро цевта от кутията и като си я вкарал пак да няма пълно съосие м/у отвора в цевта с порта...тогава въздуха ще избива от където му падне. :rolleyes:
Защото като не знаех преди че долния болт трябва да се развие първо , и го вадих с клещите и го нараних . Не ми се говори за моите перипетии с АТ-то . Лошото е когато ,нямаш съмишленици около теб , и от нийде помощ няма :cheers:
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Ясно, схванах картинката..наранена ти е периферията на тръбичката. Или потърси друг готов порт или както ти сам каза...стругар. Внимавай ако си решил да слагаш по-дебели пръстени...трябва и канала да е по-голям за тях, че иначе може да изплюят на вътре в дупката на порта и да го запушат частично. Извинявай ако съм бил малко рязък преди малко! :-[
 

Emp

Редовен Потребител
Ясно, схванах картинката..наранена ти е периферията на тръбичката. Или потърси друг готов порт или както ти сам каза...стругар. Внимавай ако си решил да слагаш по-дебели пръстени...трябва и канала да е по-голям за тях, че иначе може да изплюят на вътре в дупката на порта и да го запушат частично. Извинявай ако съм бил малко рязък преди малко! :-[
Благодаря колега ! Няма да правя нов , мисля този да оправя , аз имам и друг резервен порт от АТ 44 ,беше ми го дал един колега от форума , но той пък не става на моето АТ , по широк идва , сигурно е от първите модели .
 

fishermaniac

Потребител
За пореден и последен път ще кажа,че на моето ат на дотиквача и на трансферпорта съм с о пръстени от зеления полиуретан от микромакс.На дотиквача даже са два,защото при 52 джаула само един изпуска.Направата е елементарна,реже се с макетен нож,после малко с поялника и готово.Освен това имам скоба,която стяга цевта надолу точно в областа на трансферпорта,защото иначе пак ще духа.По този начин просто е изключено да пропуска.
На моя трансферпорт всъщност не са о пръстени на самия трансферпорт,а от двете страни и като сепостави всичко се притиска и не изпуска .
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Дай ми размери,и ще ти направя такъв трансфер който искаш,с вкопани улеи за О/пръстена.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Спокойно можеш да го направиш вътре от 5 към 4 конус..
При монтажа с тясната страна към цевта. .
 

anibis

Редовен Потребител
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Зависи и какъв му е отвора преди порта, ако е запушил всички малки отвори около иглата, и е направил само един 5мм. тогава добре...но ако не е...то тогава има няколко малки отвора, следва 4мм в бронзовият детайл в който се навива клапана, после ще следва един голям 5мм. и пак 4мм. може да се получи обратен ефект на ускоряване на въздуха. Тоест, защо да прави 5мм конусен към 4мм. отвор... когато всички преди него са 4мм.
 
Последна промяна:
Нагоре