Пушките на STEYR

Dominus

Редовен Потребител
vas2308 написа:
Dominus написа:
Честито Васко.
Какво ще качиш на тезгяха за продан ;)

Благодаря!
А за тезгяха ще го мисля. Ти можеш ли да измислиш нещо като адаптерче подобно на това рингче в предния ми пост, трябва да пасва на 300 барова бутилка?
Ако се напъна достатъчно може и да измисля ;)
Обади се.
Качи някоя снимка, хем да се похвалиш, хем да видим какъв е проблема.
 

go_panch

Потребител
vas2308 написа:
Пушката пристигна :crazy:
още не съм монтирал оптика и сега имам малко проблемче. Накрайника с който се пълни цилиндъра на пушката от бутилката е като за 200 барова водолазна бутилка и няма преходник за да пасне на моята 300 барова бутилка(с по къса резба е ) , та сега не мога да заредя въздух да я пробвам утре. Та явно ми трябва ей това първото
http://www.airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Charging%20Eqpmt.&SubCat=Charging%20Adaptors%20For%20Rifles
та ако имате идея........иначе утре ще притесня някои от софиските притежатели на Щаер да заемата за малко адаптерчето :cheers:
Отиваш до железария и си купуваш 3 броя уплътнения за чешма 1/2 цол (https://www.dropbox.com/s/ahd8rtqiyixy7e3/20140710_080307.jpg)
Слагаш ги в гърлото на бутилката и след това навиваш адаптора от Steyr.
 

TeXHo

Потребител
Това което ти казва Жоро работи. И на мен ми помогна със същия съвет. Още си нося гумичките в комплекта инструменти. Препоръчвам ти да си вземеш повечко, че имат навика да се губят :)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пакетче с 10 бр силиконови струва левче. Черните гумени се мачкат повече. Откакто подложих на моята бутилка от прозрачните - няма проблем да изпуска а и не се мачка О-пръстена на накрайника. Вярно е, че забравя човек и като носиш бутилката за пълнене понякога се губят, та да си имаш в повече не пречи. На някои компресори(пожарникарските например) им е къса резбата на накрайника за зареждането и също се подлагат 2-3 за да не издиша при пълненето.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Реших проблема с гумичките за кранчета - цилиндъра е вече пълен и пуснах 4 чашки в нас за да замеря скорост-241,6мс; 240,5мс; 240,6мс; 240,9 мс

Ето малко снимки на пушката в конфигурация с дълъг цилиндър и цев 550 мм (от ebay спечелих изгодно и един къс цилиндър- още не е пристигнал,ще видя с кой ще е по добре баланса)
 

Attachments

  • CIAL2.jpg
    CIAL2.jpg
    84.1 KB · Прегледи: 133
  • CIL.jpg
    CIL.jpg
    79.6 KB · Прегледи: 117
  • ZADT.jpg
    ZADT.jpg
    82.1 KB · Прегледи: 114
  • CEV.jpg
    CEV.jpg
    74.6 KB · Прегледи: 110
  • KARTA.jpg
    KARTA.jpg
    51.1 KB · Прегледи: 108
  • ADAPT2.jpg
    ADAPT2.jpg
    71.5 KB · Прегледи: 110

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Явно и при мен го има "проблема" с зацапването на цевта (моята е 550 мм-16J) и от там пропадане на попаденията с 1-1,5 см на 34 метра дистанция. Стрелнях 3-4 тампона и воала - пак си стреля точно. До момента имам пуснати около 600 чашки общо с пушката от както съм я разпечатал и зацапването с влошаване на точността става на около 130-140 изстрела. Иначе след тампончетата веднага от втория-третия изстрел си е точна.
 

lynx

Редовен Потребител
Щом се оправя само с тампони, значи е ОК и не е болка за умиране.
Аз на всяко сваляне на резервоара за зареждане, свикнах да пускам по 2-3 тампона просто така за профилактика.
 

TeXHo

Потребител
Почвам да се чудя на мен каква цев са ми сложили. Тази година не съм я чистил и все още кове попаденията като машина.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
vas2308 написа:
Явно и при мен го има "проблема" с зацапването на цевта.

Аз не виждам проблем.
Направи няколко хиляди изстрела и чак след това ще си покаже... ;)

TeXHo написа:
Почвам да се чудя на мен каква цев са ми сложили.

Със шок... със шок по средата :lol:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
vas2308 написа:
Явно и при мен го има "проблема" с зацапването на цевта (моята е 550 мм-16J) и от там пропадане на попаденията с 1-1,5 см на 34 метра дистанция. Стрелнях 3-4 тампона и воала - пак си стреля точно. До момента имам пуснати около 600 чашки общо с пушката от както съм я разпечатал и зацапването с влошаване на точността става на около 130-140 изстрела. Иначе след тампончетата веднага от втория-третия изстрел си е точна.
Въпрос на навик. Не е проблем.
А и малко повече хигиена никога не е излишна.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Разбира се , че не ми е проблем , аз просто споделям как е за сега. Просто ще пускам по 2-3 тампона след всеки резервоар за сега и това е :) :crazy:
 

stelibg

Потребител
Някой от притежателите на по-новите Щаери ще измери ли колко е диаметъра и дълбочината на стугованата част на цевта в началото, където се поставя съчмата и уплътнява затвора
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Диаметър - 7.87
Дълбочина - 7.80 /измерено без да е сваляна цевта/
 

stelibg

Потребител
Някой от притежателите на по-новите Щаери ще измери ли колко е диаметъра и дълбочината на стугованата част на цевта в началото, където се поставя съчмата и уплътнява затвора

При мен дълбочина и диаметър - 8 мм, предполагам, че не е много прецизно, защото не съм свалял цевта. Но тя моята цев не е оригинална и може така да е направена.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ще измеря и моя утре за сравнение и ще постна размера.

Стели а твоята цев каква е, че не е оригинална?


П.П. Измерих и моята без да я свалям. Шублера ми е механичен (не електронен)
та ги измерих 7,9 и 7,9
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Вчера правих малко тестове и стрелба с Щаера и забелязах нещо интересно.
Оказва се че моята пушка прави най добри групи при скорост с екзакт 235-238 м.с.(средно от 20 изстрела 236,6 м.с) Когато увелича скоростта на 241-244 групата ми се разваля. Замерих с хроното и при настройка близка до 16-16,2 джаула се получават да речем 3-4 изстрела с разлика 1-2 м.с (нещо от рода на 241,2–240,8-242,7) и изведнъж 245 или 235 м.с . Намалям натяга на пружината и няма грижи 20 изстрела при окло 15,3-15,4 джаула (235-238 м.с) и пушката стреля пак перфектно. Разликата в групите на 32 метра очевидна . При почти безветрие вчера при настройка с по слабата скорост групи от 6-8 мм (една дупка) измерени външния ръб. При по високата скорост влизат два три изстрела в една дупка и после един два се местят и групата става 1,2-1,5 см (при същите условия и същата кутия чашки)
Та сега смятам да си я оставя настроена средно да стреля с 236 м.с. и да направя нови прострелки на различните дистанции с тази скорост (че преди я бях прострелял на по високата скорост 241-244)
Вие забелязвали ли сте подобни зависимости - пушката да стреля по-добре на определена скорост-настройка?

П.П. За да завърша тези опити пробвах и като дигнах скоростта на 255-260 м.с. , ами пак почва да стреля перфектно и да прави същите групи като на 236 м.с (изглежда не харесва точно настройката на около 241-244 м.с по - ниска и по висока скорост са ОК)
Правих опитите и при гола цев и със стрипер и с модер -резултата е същия най добре е на средно 236 м.с
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
И Стели си е намалил неговия Щаер на такава скорост по писаното в чуждите форуми, но нека той да дообясни защо и как.....
Но неговия Щерю е с нова цев ЛВ.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
И Стели си е намалил неговия Щаер на такава скорост по писаното в чуждите форуми, но нека той да дообясни защо и как.....
Но неговия Щерю е с нова цев ЛВ.
Сега ще поровя и в чичко гугъл за настройки на Щаер и из чуждите форуми. Интересно ми е Коки как е настройл неговия, той е също с 55 см цев оригинална (Паната също)
 
Последна промяна:
Нагоре