Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

Dominus

Редовен Потребител
Ето как изглежда анодиран детайл натюрлих
7c07727a798bf7670036e0cb94b7e31a.jpg
 

stelibg

Потребител
Някой правил ли е експеримент за студено фосфатиране на цев (мазане с ръждопреобразувател на Wurth). Пише, че така обработените метали са устойчиви на корозия. Какъв ли цвят ще добие цевта?!
 

Dominus

Редовен Потребител
Знам какво търсиш. Начин да си оксидираш цевта и да е лесно и добро покритие. Е няма такъв начин.
 

stelibg

Потребител
Да, така е :). Само, че не искам да я оксидирам, а искам това - http://en.wikipedia.org/wiki/Parkerizing. Пише, че се използва във военната индустрия. Сега чета за студено фосфатиране (cold Parkerizing) и в скоро време ще експериментирам ...
 

andi

Редовен Потребител
Аз съм свалял стара оксидация с преобразовател ВЮРТ - идеално сваля
 

stelibg

Потребител
Да, така е :). Само, че не искам да я оксидирам, а искам това - http://en.wikipedia.org/wiki/Parkerizing. Пише, че се използва във военната индустрия. Сега чета за студено фосфатиране (cold Parkerizing) и в скоро време ще експериментирам ...

Само че аз искам да намажа цевта с вюрт, да престои 3 часа, да махна остатъчните боклуци с основа (вода и сода) и да импрегнирам с масло. Дали ще се получи
 

Dominus

Редовен Потребител


Това са същинско фосфатирани детайли, но не само с мазане.
Онзи сайдлевър, дето го гледа на Варна беше минат на пясък и след това около минута в гореща фосфорна киселина, ама честно казано е далеко от фосфатирането. При фосфатирането, ако удариш две сонди на омметъра върху детайла трябва да ти отчете безкрайно голямо съпротивление.

Ако има начин за нанасяне на алуминиев слой върху стомана ше ти я правя в цвят по желание :lol:
 
Последна промяна:

leopardars

Потребител
Само че аз искам да намажа цевта с вюрт, да престои 3 часа, да махна остатъчните боклуци с основа (вода и сода) и да импрегнирам с масло. Дали ще се получи
Правих оксидация на един Хаенел 312 с това:http://www.weapons-trading.com/product_info.php?idarticles=2890 . За да е по-добра защитата от корозия свалих старата оксидация с шкурка 2500 и намазах с преобразувател на Вюрт. След 3 часа с преобразувателя пушката стана на петна и след нанасяне на оксидацията пак личаха. От друга страна е много добре защитена от короия. Забравял съм я две сдмици след стрелба без да я намажа.
 

JoroHondata

Новодошъл
Здравейте
Много късно се включвам, но по- добре късно, отколкото никога...
Та за фосфатирането: това не е самостоятелен процес- самият фосфат е много неустойчив- и винаги след фосфата следва лакиране (по- скоро фосфатното покритие се прави за по- добра адхезия на лака). Следва спичане до 200 градуса на лакираният детайл. Покритието фосфат+ лак е напълно приложимо за оръжия.
Поздрави
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Мога да кажа със сигурност, че отварям нова глава в техниката на елуксиране. Вече нещата могат да получат още по-завършен вид.
Днес посетих Валери Дуков, за да проверя техниката с лазера от клипа на АА и останах впечатлен. Той от своя страна пък беше много изненадан от елуксирането на сенника.
Та ето една проба върху една стара тръбичка. Това не е сенника.
 

Attachments

  • _DSC0879.JPG
    _DSC0879.JPG
    230.1 KB · Прегледи: 141
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Покрай това елуксиране (анодиране) изчетох много чуждестранна литература. Свързах се и получих много цена информация от светила в тази наука, като Лари Честърфилд от USA. Научих страшно много и осъзнах за пореден път, че нищо не съм знаел. Дълго време се питах защо моите детайли имат вид на опушени, макар елуксацията да ми е била перфектна. Накрая получих отговор на въпросите ми и той е в това, че детайлите които произвеждат фирмите, след като се пясъкоструят (всички оптики са пясъкоструени) минават химическо полиране, което дава тази лъскава повърхност на вече грапавата повърхност. Току що направих първият си опит и съм очарован от резултата.
На снимките не може да се види истинският финиш, но поне може да се долови.
На първата снимка детайла е след шкура, на другите две е след полирането. На живо е като хромирано.
ecc1ede4df25d315803037fe505218b5.jpg
38a1fbeeb3779721fc36e43da218b097.jpg
8f57ac789b85b4311e6e4e6f736ee518.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Пушкалото вече има златен спусък. След полирането изглежда съвсем различно.
4c6d0fc2ffff9933f645c8141e8b6730.jpg
fa857ca95b4a3a51580d3c61ca284c9d.jpg
b08054cbe8a617f03fa501c2c4b80dcb.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Отнова за полирането.
Механично загладена повърхност
9f0fb0ef0f7c17e688be218c67111513.jpg

И като за нотариус (платежоспособен чиляк [emoji1] ) направен и вътре като на купешките.
7c075d52b5bc645fad9bfa6c78994d55.jpg


След пясък и полиране
3a8f4b89e5300c95f59f91832b304495.jpg


А телта свети като огледало
448a74d2167c4651319484b13d4cdb3f.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Павка, туй къдравото отвътре не се ли прави за да е черно и да е под ъгъл за да не прави отблясъци по посока на предната леща?
 

Dominus

Редовен Потребител
Тъй,тъй. Бързаш. След малко ще е черно. След пясъка ако не се полира и като се анодира, ченото стои като опушено.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Еййййй, за кого ли е тая красота?!:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Изглежда ми скъпо. Аз примерно едва ли ще мога да си го позволя.o_O
 
Последна промяна:
Нагоре