ФТ Движение "Мускетари"

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Трасето беше много добро. Незнам колегите дали са спазвали това правило за 25%, но със сигурност бяха се стремили към него.
На състезанието не беше разискван този въпрос с 25%, но на този етап това правило според мен не се налага напълно. Смятам, че всеки организатор само ще реши дали да го прилага за в бъдеще.
Поне аз останах с такова впечатление, ако греша нека бъда поправен от колегите от ФТКС.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Европейското в Естония идва тъкмо навреме - предполагам, че организаторите ще публикуват подробни данни за трасето и ще можем си "сверим часовниците" по този въпрос.

P.S: Междувременно намерих предварителна информация за това трасе, обявена на участниците:

European Championship 2014 course design:

We are using targets made in Hungary only, painted in different colours, but mostly in black.
In every course are 25 lanes with 50 targets, consists of

- 15 mm kill zone 5 pieces
- 25 mm kill zone 7 pieces
- 40 mm kill zone 38 pieces


Нещата са ясни - до 25% умалени УЗ. Правилото от световния регламент се спазва :yes:.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Изминаха три седмици откакто Павката повдигна въпроса за процента умалени УЗ. Тогава имаше някои неясноти, но към днешна дата мисля, че всичко се изясни:
1. Правилото за 25% умалени УЗ фигурира в световния регламент от април 2012г. ние просто не сме догледали.
2. Несъответствието в правилника на ФТКС беше отстранено и вече е ясно записано: 25%.
3. И в трите кръга на Европейското в Естония бяха аранжирани по 12 умалени УЗ от 50 мишени = 24%.
4. Тази информация беше предварително обявена на участниците. Т.е. коректно е гостите да знаят какво ги очаква на състезанието.
5. Трасе с 25% умалени УЗ предполага по-силно изразено разтегляне на точките при класирането. Оттам и процентът за участие в годишния рейтингов шампионат на участниците с по-задно класиране намалява. Затова и от чисто аритметична гледна точка е коректно трасетата на всички рейтингови състезания да се аранжират по едни и същи правила.

С горепосочените аргументи официално предлагам гласуване промяна в точка І.3. от нашия правилник: По трасето може да има не повече от 25% мишени с умалени убойни зони.
Гласувам ЗА промяната.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
"ЗА" съм, ако ФТДМ си остане в същият състав или се разшири.
"Против" съм, ако това правило доведе до отказване на някой от Движението.
Този въпрос трябва сега да го изясним.
:cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Братлета, гласувайте си спокойно и по убеждение и най-вече - не забравяйте, че правото на личен избор на всеки един от нас е неприкосновено. Така се разбрахме когато се събрахме, така беше когато се оттегли Дидо, така трябва да бъде и занапред, докато съществува мускетарското движение.
Изборът ми е: Придържам се плана си за 3-годишно експериментално участие в международния клас със субенергийна пружинна пушка. Започнах го на Първия Балкантрейд, приключвам го с Четвъртия. Плана ми предвиждаше за този период да се случат две неща: да се нахъся за пълноценно PCP ФТ оборудване и икономическата криза да поразхлаби, че да мога да си го позволя. Първото се случи - вече не ми се стреля с баба Фани. С второто обаче - не познах. Кризата е в много икономически сектори, но при строителството говорим буквално за срив. Трае вече доста години и края му се не види, ама въобще. Така че казано простичко с думи прозаични: оттеглям се от ФТ, защото не ми е по джоба да практикувам този любителски спорт.
Нашето Движение организира съществен процент от годишните ФТ състезания. Важно е правилата за провеждане на годишния рейтингов шампионат да се единни и да са плътно по международните. Затова до последно държа поставения въпрос, касаещ аранжировката на трасетата да не остане тихомълком премълчан и висящ. Гласувайте и действайте напред. Запазвам си ФТ мишените, както и личната подкрепа /живот и здраве, разбира се/ за перлата на мускетарските състезания - Купа Балкантрейд :rambo: !

P.S: От спортния тотализатор в събота се разчувстваха, че отивам на Леденик на риба, а не на стрелба и обещаха да ми купят Ева + Никко. Казаха само да попълня 6 числа и да пусна фиш. Чак вчера като отидох в тотопункта да си търся Евата обадиха, че трябвало и да ги уцеля ???. Е, за четвъртък ще го имам предвид ;) .
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С нежелание казвам "ЗА".
Прав си, че всеки трябва да решава сам за себе си.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Миналата събота на Леденик ме посрещна приятна изненада - игрището перфектно валирано и окосено с килим от 5 см свежа зелена тревица и детелини. Не като терен от световното по футбол, ами направо като голф игрище. И уборка по пистите е правена - никакви боклуци. Направо красота ! Та ми щукна да ви предложа една тренировъчна сбирка със заглавие: "Спомен за купа Бритос" :D. Кебапчета, биричка и стрелбичка по някоя и друга мишена, които ще ковнем на зелената морава.

Дата: 9-ти август - следващата събота. Ако няма да е много горещо - ще се съберем към 10ч. и ще ковнем чадъри. Ако ще е много горещо - можем да направим съвсем нестандартно следобедно мероприятие. Да се съберем към 16ч. Към 17 ч. дърветата по западната дига започват да хвърлят сянка върху пистата, откъдето ще стреляме.
Пишете който е навит :cheers: :meat: :shootup: ?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз съм "ЗА" само да е живот и здраве и да не изникне нещо в последният момент.
:cheers:
Стига дата да е удобна за всички.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Пламка ти ма убиваш с всеки нов пост ;)
В предпоследният направо те отписах ... :'( (ти сам се отписваше)
Вече не знам какво да си мисля. Да се радвам ли да рева ли.
Току виж си ни застрелял с "това е последното ми трасе" :zombie: или "вижте ми новата пушка" :rambo:
Първо се отказваш от ФТ, после правиш ФТ мероприятие, караш самолети... пежо "Пино Фарина"...
Направо ме е страх да дойда на тази сбирка ???
Но ще се престраша и ще направя всичко възможно да дойда.
Мускетари сме НАЛИ! :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Правилно решение взимаш, Слави :yes:. Да си видял мускетар-пенсионер :D ? Мускетарите могат само да минат в запаса. И не се знае - миналата година беше самолет, ама тази - може и с вертолета да кацна на игрището :p. Взимай и домочадието - ще има място и за футбол, федербал, фрисби и всякакви други забавления ^-^ .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: ФТ Движение "Мускетари"

То като гледам половината участници по мероприятията навън са пенсионери и това му е хубавото. Може да си активе спортист и на 70. Да си изкарате хубаво и да утрепете някоя и друга гадинка и зарад мен. Аз сеприбирам на 10 от море и за съжаление ще пропусна.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Новите стопани на стадиона продължават да ме радват с делата си: днес намерих игрището пак косено - тревният килим е буквално 2 см ! А през тази седмица напълно са окосени и всички околни площи край пистата, включително и дигите. Край на бъзаците, дивите орехи и на целия змиярник-боклучарник.
/чашаката с кафето не е боклук, сложих я за мащаб :D/
Стадионът е преобразен в прекрасно място за любителски спорт и отдих. Вальо да пише кой е инициатора на това прекрасно дело, искам лично да го поздравя :cheers: .
Засега ще изчакам със забиването на дата. Времето е нестабилно, прогнозите за следващата събота - противоречиви. А и Огито няма възможност да се включи. Затова моля който е възпрепятстван за по-следващия уикенд 16-17-ти август да пише, за да се ориентираме за оптимален избор на дата.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За 16 и 17 пак ще се постарая да дойда. Да е живот и здраве и да не изникне нещо непредвидено.
Пламка браво за инициативата.
Редно е да се срещните с хората поддържащи терена, за да знаем дали без последствия да развиваме спорта там.
Това място е хубаво и не е за изпускане.
Намира се и в центъра на България, така, че който има желание може да идва да стреля.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
ФТ тренировката "Спомен за купа Бритос" ще се проведе на 16-ти август - събота на стадиона в с. Леденик. Сборен час: 9.30. Ковем по 4 мишени, от които само едната с умалена УЗ. Дистанции - по лично усмотрение. Позиция за стрелба - свободна. Може да спретнем и един допълнителен коридор с две мишени от задължителна - едната прав, другата коляно.
Дидо, Евгени, Васко и всички други приятели на ФТ, бирата и кебапчетата от близки и далечни региони да се чувстват поканени :cheers:!
 

didarai

Редовен Потребител
Аз тогава към 6,00 ще се прибера от работа , ама ще гледам да присъствам :)
Не е са изпускане събитието , па макар и заспал ;)
Ако има с кво да помогна казвайте .
 

go_panch

Потребител
Архитекта написа:
ФТ тренировката "Спомен за купа Бритос" ще се проведе на 16-ти август - събота на стадиона в с. Леденик. Сборен час: 9.30. Ковем по 4 мишени, от които само едната с умалена УЗ. Дистанции - по лично усмотрение. Позиция за стрелба - свободна. Може да спретнем и един допълнителен коридор с две мишени от задължителна - едната прав, другата коляно.
Дидо, Евгени, Васко и всички други приятели на ФТ, бирата и кебапчетата от близки и далечни региони да се чувстват поканени :cheers:!
Ще забиете 4 мишени или по 4 мишени на човек? Мисля да мина да ви навестя.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Re: ФТ Движение "Мускетари"

По четири на човек.
Аз имам 10... ще ти дам да си наредиш и ти.
 
Нагоре