ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

anibis

Редовен Потребител
Emp написа:
Колеги , има ли разлика в скоростта при измерване на еднакви по тегло чашки но едната 5,5мм другата 5,52мм ?
Има,жсб около 5-6м/с отгоре както 5.52 и 5.53 има разлики около 2-3м/с
 

DimitarBT

Новодошъл
Някой да има впечатление от тези чашки.Взех си една кутия да ги пробвам....ама моите впечатления не са добри :crazy:
 

Attachments

  • rabbit.jpg
    rabbit.jpg
    39.6 KB · Прегледи: 71

lynx

Редовен Потребител
Бива ги, стига да успееш да ги засилиш с прилична скорост, а те определено са за мощни пушки.
На ниски скорости са зле.
 

DimitarBT

Новодошъл
Стрелям с АТ44 с дългата цев....трябват ми малко по-тежки чашки за по-далечни разстояния.Ако може да ми препоръчате още някои ще съм благодарен.
 

chopara

Потребител
По темата с лепенето на съчма в полата за утежнение: пробвах да запълня полата с калай и поялник - доста добре се получи, с повче старание може и да се запълнят на равно. Тежички дойдаха за пушката ми, ясно се вижда по теста в дъска. Чашките са hn hollow point, в дясно са без модификации. Ако някой го интересува как са се смачкали - мога да сцепя дъската и да ги снимам :)
 

Attachments

  • 2014-08-02-218.jpg
    2014-08-02-218.jpg
    735.6 KB · Прегледи: 127
  • 2014-08-02-219.jpg
    2014-08-02-219.jpg
    845.8 KB · Прегледи: 124

anibis

Редовен Потребител
DimitarBT написа:
Стрелям с АТ44 с дългата цев....трябват ми малко по-тежки чашки за по-далечни разстояния.Ако може да ми препоръчате още някои ще съм благодарен.
Монстер-а 1.64гр на JSB тази чашка лети в пъти по добре от тия H&N Rabit.
Теглото им е еднакво,но и двата вида искат яко засилване с около 300-310м/с
Но тогава опираме до цев,някой цеви ги харесват,ако цевта ти е с шок,то забрави и двата вида да летят добре.
 

DimitarBT

Новодошъл
В интерес на истината не съм замервал с колко фърга ;) защото нямам мерило.Но определено рабит-а не ги харесва пушката.А и изобщо не знам дали има шок тази цев....Аз се замислям дали да не взема немска....Но определено ще пробвам тези на JSB
 

Карлсон

Потребител
Момчета, един въпрос... Фани-то харесва ЖСБ и ФТТ почти еднакво, но ми се иска да опитам и още някакви чашки... Пишете ако се сетите за нещо равно на горните или евентуално по-добри... :cheers:
 

rpg22

Новодошъл
Някой има ли идея къде се продават 4.4мм оловни сачми, защото ми трябват за едно VZ. 47 ?
 

Карлсон

Потребител
Верно ще излезе всеядна Фани-то, той Жоро Панчев ми каза човека, ама аз викам да пробвам... ;) Даже май повече харесва ФТТ от ЖСБ... ??? Разстояние 25 метра, от маса с предна упора двунога и слаб вятър... Целех винаги в центъра на кръгче от гилза 12-ти калибър, по 5 изстрела, без да се старая кой знае колко... Утре пак ще има тестове... :cheers:
 

Attachments

  • IMAG0401.jpg
    IMAG0401.jpg
    550.2 KB · Прегледи: 121

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес видях в един магазин помеднени баракуди 5.5 мм. Изглеждаха добре на външен вид. Чудя се дали превъзхождат с нещо другите. И дали могат да повредят цевта.
 

petkof

Редовен Потребител
Gadnqra написа:
Днес видях в един магазин помеднени баракуди 5.5 мм. Изглеждаха добре на външен вид. Чудя се дали превъзхождат с нещо другите. И дали могат да повредят цевта.
Според кратките тестове за скорост и точност, са същите като чисто оловните чашки.Още като се появиха купих една кутия и ги тествах с FX Gladiator 5.5 мм.Вече не се сещам в подробнисти за резултатите,но се оказа безпредметно да се купуват, заради по-високата им цена.
П.П.Скоро при подреждане на мунициите отворих кутията за да си припомня колко са останали и установих, че са в същото състояние,както и при отварянето на кутията, докато оловните чашки при същото положение вече са потъмнели леко заради окислението от въздуха в кутията след разпечатването и. Това може би е основното им предимство пред оловните баракуди без покритие.
 

Б.Богданов

Потребител
И аз съм стрелял с тях на около 50 метрова дистанция. Държат се като обикновени оловни проектили.
Преди няколко години попаднах на бронзови проектили с формата на куршум .22-ри калибър. Бяха изработени на струг, а задната част беше облечена в мека пластмаса. Цената не я помня, но беше доста по-висока от популярните през този период чашки на GAMO. Не намерих особени предимства пред другите чашки освен високата им проникваща способност през дървени плоскости.
 

sig_556

Потребител
Колеги какво мислите за сръбските Фиелд таргет ?
Свърших за една година голямата кутия жсб 500 чашки и имам сега сръбски.
За механични мерни прибори според вас стават ли ?
Мерих ги и са по 0.89 или 0.90.
Според мен за тази цена качеството е много високо.
 

lynx

Редовен Потребител
За цената си са учудващо точни и доста пушки ги харесват.
Малко е гадно, че са мърляви и цапат цевта но като за "без пари" са екстра ;)
С моя Рейнджър съм правил хубави мишени с такива чашки, доста сходни резултати с лекото JSB.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Преди 3-4 години ги тествах най-обстойно с АТ-44 и пружинния БАМ40. Такива спирали правят докато летят че чак свят ми се завиваше.. Като за без пари стават ма най много до 20 метър бих разчитал на тях.. Иначе за непретенциозна стрелба по кенчета са супер..
 

andi

Редовен Потребител
IMG_5626.JPG IMG_5627.JPG IMG_5629.JPG IMG_5630.JPG Това се получава когато ЖСБ екзакт и Предатор полимаг излезли с 305 попаднат случайно в материя съдържаща 70% вода ;)
 
Нагоре