Пренос на въздушно оръжие през граница

traun

Потребител
Абе то цялата тая информация - полезна.ама според мен има някой неща дето ако ги прочете някой лош чичко ,може и да хапнем дрьвце!!!може Би е по разумно някой работи на лични а!!!
 

DANNY

Редовен Потребител
Те пък "лошите чичковци" въопще не зная за какво става въпрос и току що влизат в занаята :crazy:
Тя цялата тази информация преди да започнем ние да я обменяме във този форум, "лошите чичковци" са я написали!
...а на нас, като народ, страхът винаги ни е бил в повече! :yes:
 

traun

Потребител
абе колега не знам кво знаят и кво са писали ама ако искаш погледни в темата "закони и стандарти"-мисля че още седи последен моя пост.НЕ ме е страх.просто ще стане неприятно ако поставят допълнителни рестрикции.като примера в Австрия дет е дал колегата по-горе.айде със здраве!
 
A

Anonymous

Гост
баща ми е в англия и ако може да си зема няква благодаря предварително
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
По-добре първо се научи да четеш и пишеш, и тогава да мислиш за въздушно оръжие!!!
 

MitevPD

Новодошъл
Здравейте Пичове и ,.. както и да е аз съм нов новиничък тук. Закупих нова Пушка марката е GAMO Whisper G2 .177 cal ... много доволно че и цената прекрасно ниска,, Обааачеее имам сега следната питанка .. купих си я от щатско до Норвегия без проблеми да я закарам че съм с превоз от там обаче със самолет до варна ... е тука идва интересното дали някой ще ми направи сечено за пушката по летищата смятам да я поставя в оригинална опаковка запечатана с надпис ПУШКА ВЪЗДУШНА и да предопяредя на Check in- a та дали така ще стане ... как мислите Пичове или да търся някакъв друг вариянт примерно да си я пратя като колет примерно ...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Добре дошъл!
Няма да имаш никакви проблеми на влизане в България! Или поне не би трябвало.
Имай предвид, че имаш срок за регистрация, ако пушката е с дулна енергия над 24 Дж!!!
 

chopara

Потребител
Здравейте, искам да вкарам ето тази част за 1377, от САЩ до България
$(KGrHqN,!icFC+vufNSNBQ+!E56WPw~~60_57.JPG

съдържа всички карантии в главната тръба на пищака (помпа, клапан, ударник, ръчка на помпата). Бих ли имал проблеми, защото на тръбата вероятно ще е гравирано, че е въздушно оръжие. Да ги отбележа ли като части за въздушно оръжие или да разглобя и да го пръсна из багажа и да ги отбележа като механични части.
http://www.ebay.com/itm/Crosman-1377-1322-Main-Tube-Pump-Arm-Valve-Barrel-Band-Forestock-Hammer-/330856129544?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d088fe408
 

dberov

Редовен Потребител
Пръскай из личния багаж или ги увий в един парцал, не е забранено само че изхвърли всички етикети, цени и опаковка за да мине като туристическа принадлежност. В момента Сестра ми е в Чикаго и аз ще взимам доста неща та проверих забранените за износ предмети. Вече малко са охлабили нещата, преди 2 години не можеше да се изнесе оптка с червена точка а сега вече може дори и огнестрелно оръжие стига то да е затворено и заключено в сейф.

Прочети сайта на министерството на националната сигурност на USA, тук пише всичко, задал съм на страницата със забранените за износ предмети.

http://www.tsa.gov/traveler-information/prohibited-items
 

Dido

Новодошъл
Здравейте на всички. Както виждате съм нов във форума и има доста неща,които не са ми ясни.Прочетох темата,но немисля че открих отговора на въпроса,които търсех. Имам следния казус.Живея в Италия тук по закон ВО нетрябва да е над 7.5 дж иначе минава в графата огнестрелно. И за да го закупиш и притежаваш ти трябва разрешително за оръжие.В един оръжеен до нас предлагат KalibrGun Cricket .22 на доста добра цена. Свобонен за продажба (7.5 дж с документи) Въпросът ми е,ако го купя от тук и някои ден реша да го прекарам за БГ със самолет,като чекиран багаж ще има ли някакви драми по летищата.? Благодаря предварително
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това трябва да го консултираш с авиокомпанията, с която ще летиш.
Те ще ти кажат дали ще има такса и какви документи трябват.
 

Branimir Iliev

Потребител
Значи само от авиокомпанията зависи? Предполагам няма да е проблем дори и като карго да я пренесе. След това някакви други въртели дали ще имам в БГ.?
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За карго пратка е по-сложно. Ако имаш предвид само като допълнителен багаж - пак опираш до превозвача.
Очаквай и изходящ контрол, после входящ на летищата. Но ако всичко е ОК с документите, не би следвало да имаш проблеми
 

paolo_n1

Потребител
Здравейте , как стоят нещата с пренасяне на 4.5 въздушна пушка през Сърбия с мощност 7.5 джаула?
 

lynx

Редовен Потребител
Доколкото знам, за транзитно пренасяне през Сърбия оръжието се прекарва запечатано в куфар и се плаща такса.
На влизане ти запечатват куфара, на излизане даваш бумагите и куфара за разпечатване.
Ако на изхода открият, че куфара е отварян-лоша работа и разправии.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Преди 2 години таксата беше около 23 евро (не помня в динари).
В транзитния документ могат да се запишат до 4 пушки! Това значи, че цената за една или четири пушки е една - 23 евро в едната посока.
 

paolo_n1

Потребител
Много Благодаря за инфото на всички.
Последен въпрос понеже нямам куфар а само обикновен калъф дали ще мине номера ?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако има как да се "запечата" (примерно двоен цип), вероятно няма да имаш проблем.
 

paolo_n1

Потребител
Благодаря
Ще действам, след което ще ви информирам как са се развили нещата ...
 
Нагоре