Моят автомобил.

mdinkov

Редовен Потребител
не слушай никой ,прецени си за себеси кое е най-добре . Джип е марка овтомобили в днешно време пренадлежи на Фиат , не е клас автомобил .
 

andi

Редовен Потребител
rashko написа:
Какво ласкаво и не ласкаво ще кажете за туй чудо ?? ??? ???

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21400850075341737&slink=6qdudd

Ако е 4х4 е перфектен СУВ за тези пари .На тези км и години си е направо ново, а и цената подлежи на коментар.
Много икономичен двигател . Въртящия момент си е ОК , колата е лека и се движи пъргаво .
На ОФФ е едно от най-проходимите в класа си : Много е висока отдолу и много къса 1ва предавка . 4х4 и скоростите са на Нисан .
Мн малко е по-тясна от Форестъра
 

sts1969

Редовен Потребител

petkof

Редовен Потребител
sts1969 написа:
rashko написа:
Какво ласкаво и не ласкаво ще кажете за туй чудо ?? ??? ???

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21400850075341737&slink=6qdudd

Комшията ми си купи такава чисто нова. За 2 години се раздрънка цялото окачване...а не я вкарва в черно. :crazy:
Аз не съм карал такава, но много от познатите ми имат такива Дъстъри,които ползват за работни коли и никой не се е оплакал, а напротив приятно са изненадани от здравината и икономичността.Само един от тях се оплака,че бензиновият двигател му е слабичък, но той го сравнява с другия си джип Волво с над 300 коня! :D
 

stelibg

Потребител
sts1969 написа:
rashko написа:
Какво ласкаво и не ласкаво ще кажете за туй чудо ?? ??? ???

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21400850075341737&slink=6qdudd

Комшията ми си купи такава чисто нова. За 2 години се раздрънка цялото окачване...а не я вкарва в черно. :crazy:
Не "черното" раздрънква окачването. Там човек кара внимателно. Проблема идва от задкормилното устройство. Човека си казва - това е СУВ - яка работа, глей как минава през дупките с 90 - и после френското окачване се предава. То всяко се предава по нашите пътища.
Познавам хора с такава философия, иначе не бих дискутирал.
"Братушка" от форума има Дъстър, не 4х4, газифицирана. Не съм го чул да се оплаква. Карал съм му колата около 800 км - верно бензиновия двигател е малко спънат. Ама то може и от настройките на газовата да е. Разхода на газ на дълъг път е около 8
 

poacher

Потребител
Раше, купи си нова кола, каквато и да е, няма да сбъркаш.
Аз така разсъждавам - по-добре нисък клас и "смотана", но чисто нова и пълна с екстри кола, чиито ресурс ще започнеш да ползваш от 100%, отколкото "супер мега як мерцедес" дето не си знае годините и километрите, ама иначе е мнооого надежден и да се абонираш за някой гаражен сервиз през месец.
Няма да откриваме топлата вода, хората по света така правят. Вземат ново. Каквото и да е то, било Дачия, Киа, Шкода, Шевролет и т.н. като е ново ще върви като ново и няма да хлопа и да дрънка. Аке нещо стане има гаранция и каско. Караш 5 години, продаваш и вземаш пак ново.
Ако джоба ти е по-дълбок ще си купиш по-горен клас, но и с не много пари пак може да се кара ново.
Тоя Дъстър е супер за парите си.
Аз бих си взел новия обаче. Доста са подобрили интериора и шумоизолацията. Ако имаш 300 кинта да даваш на месец по-добре нов.

Всичко това си е мое мнение. Винаги ще се намери някой да ти каже че БМВ на 20 години е по-яко от Дачия нова, но аз съм на това мнение.
За последните десет години смених 4 коли и независимо от класа и горивото винаги съм бил абонат за сервизите.
Имам приятели с нови коли, които съм карал редовно - там е друга бира, макар колите да не са "извънземни баварци и мерджани".
 

stelibg

Потребител
poacher написа:
Раше, купи си нова кола, каквато и да е, няма да сбъркаш.
Аз така разсъждавам - по-добре нисък клас и "смотана", но чисто нова и пълна с екстри кола, чиито ресурс ще започнеш да ползваш от 100%, отколкото "супер мега як мерцедес" дето не си знае годините и километрите, ама иначе е мнооого надежден и да се абонираш за някой гаражен сервиз през месец.
Няма да откриваме топлата вода, хората по света така правят. Вземат ново. Каквото и да е то, било Дачия, Киа, Шкода, Шевролет и т.н. като е ново ще върви като ново и няма да хлопа и да дрънка. Аке нещо стане има гаранция и каско. Караш 5 години, продаваш и вземаш пак ново.
Ако джоба ти е по-дълбок ще си купиш по-горен клас, но и с не много пари пак може да се кара ново.
Тоя Дъстър е супер за парите си.
Аз бих си взел новия обаче. Доста са подобрили интериора и шумоизолацията. Ако имаш 300 кинта да даваш на месец по-добре нов.

Всичко това си е мое мнение. Винаги ще се намери някой да ти каже че БМВ на 20 години е по-яко от Дачия нова, но аз съм на това мнение.
За последните десет години смених 4 коли и независимо от класа и горивото винаги съм бил абонат за сервизите.
Имам приятели с нови коли, които съм карал редовно - там е друга бира, макар колите да не са "извънземни баварци и мерджани".
ТОВА Е ИСТИНАТА. Преживял съм го
 

lynx

Редовен Потребител
Рашко, освен да е малко по-нова гледай и да е малко по-фирмена, че ще станеш главен герой в екшън филм.
Дачията почти била Рено, а Реното почти било Нисан, а Нисана почти бил кола и т.н.
Румънските мангасари доста мамалига има да изядат и доста цуйка да изпият, преди да се научат да правят свестни коли.
Да си купиш чисто нова пластмасова играчка е смело решение, а и не е до там евтино.
Най-добре не се допитвай до никой за нищо.
Изпробвай лично някои коли и сам ще разбереш коя ще е твоята.
Във форума са 100 души със 101 противоположни мнения и всеки за себе си е лудо прав.
:cheers:
 

hlapeto

Потребител
Нямам Дъстър , но имам Логан 6+1 .
Служебна , разбирай не я карам аз , а моите - който я хване.
Перфектна е ! Над 150 000 километра и в момента ми е една от най-надеждните . Мотор 1,5 дизел.

Имам и Виваро от автосалон. Купих го 12 , до тук ми легна 20 ... а май всеки момент ще умре.

А тия "гаражните" по автосалоните ги знаем! Немската баба я държала в гаража и само на 9-ти май ходела до Берлин!
Айде мекия!
Италианците са мърлячи и не поддържат , а германските дядовци и баби карат с 220 . Проверено!

От новото по-хубаво няма и това е проверено!

едит :
и друго , и на логъна и на дъстъра можеш да ползваш данъчен кредит , а ако споделя разхода на логъна и ще стане скандал.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На Дачията може да ти сложат и заводски газов инжекцион, като не ти пада гаранцията. При други марки няма тая екстра. Тая от обявата е като на Мишата май. Няма 4х4, но ако няма да ходиш из гората през зимата не ти трябва.
 

The_Incredible

Потребител
Шкода също предлагат фабричен газов инжекцион със съответната гаранция, но там отиваме на съвсем друг ценови клас ;). Казвам го от опит с моделите Октавия и Ситиго.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Преди около час се видях с още един собственик на Duster - кара я от около 2 години и е много доволен от колата. Неговата е дизел и е и много доволен от разхода ! И да е всичко коректно да кажа, че я е взел чисто нова :)
 

stelibg

Потребител
В условията, в които шофираме каквато и кола да си вземеш, все ще съжаляваш. Ако е нова - защото я чупим по тези пътища, ако е стара - защото сме в сервиза за разни ремонти.

Пресен пример - пътя Хърлец - АЕЦ. Отвориха се големи дупки - лично съм виждал за 5 дни четири коли скочили в някой трап да стоят на аварийки отстрани и безропотно да сменяват гуми. Няма полиция, КАТ .... Народа явно е свикнал да го таковат, а той да си мълчи.

След време някакви умници сложиха два знака с ограничение 60 и неравности по пътя. И хоп - решиха проблема. Навярно скачайки в дупката с 60 км/ч гумата и окачването оцеляват ....
 

petkof

Редовен Потребител
Понеже по-назад в темата се споменаваше,че доста хора търсят BMW 713 d , ;) , могат вече да се радват и да събират за новото i8 1.5 d, с разход 2,1 л. на 100 км., и мощност... 362 алаши! ;) Кой не верва да зубри тук!
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142/specs

Който си го купи, да внимава като казва какво кара, че да не му набият табаните някъде!!! ;) ;) ;) :lol:

П.П. Понеже звучи твърде оптимистично за БМВ,се поразтърсих за повече информация относно разхода, и се оказа, че не е това,което заявяват производителите. :eek: :(
http://www.drive.ru/drive-test/bmw/53e3df8595a6560afe8b456a.html
Тук има публикуван реален тест, с реален автомобил и резултата за разход е:"А вот заявленный расход — около двух литров на 100 км — далёк от реальности. Даже притом что наш маршрут пролегал в основном по автострадам, борткомпьютер не показывал менее семи с половиной литров на сотню."
Превод не мисля,че е нужен!

Извинявам се на форума,за подвеждащата информация! :pardon:
 

barbaron

Редовен Потребител
petkof написа:
Понеже по-назад в темата се споменаваше,че доста хора търсят BMW 713 d , ;) , могат вече да се радват и да събират за новото i8 1.5 d, с разход 2,1 л. на 100 км., и мощност... 362 алаши! ;) Кой не верва да зубри тук!
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142
http://auto.yandex.ru/bmw/i8/20173142/specs

Който си го купи, да внимава като казва какво кара, че да не му набият табаните някъде!!! ;) ;) ;) :lol:
П.П. Понеже звучи твърде оптимистично за БМВ,се поразтърсих за повече информация относно разхода, и се оказа, че не е това,което заявяват производителите. :eek: :(
http://www.drive.ru/drive-test/bmw/53e3df8595a6560afe8b456a.html
Тук има публикуван реален тест, с реален автомобил и резултата за разход е:"А вот заявленный расход — около двух литров на 100 км — далёк от реальности. Даже притом что наш маршрут пролегал в основном по автострадам, борткомпьютер не показывал менее семи с половиной литров на сотню."
Превод не мисля,че е нужен!

Извинявам се на форума,за подвеждащата информация! :pardon:

petkof, не те познавам ама ти гарантирам, че ако някакси станеш собственик на едно БМВ, друга песен ще запееш...

и за да не съм голословен, ще спомена само някои факти за БМВ (марката, която ще сменя при следваща покупка).

Карам БМВ от 1995-та година (за пръв път) - 315 "акула".
350 000 след това имам на Е36 - 316и (102коня) - реално я продадох на 550 000км...
130 000 имам до тук на Е90 - 320Д (163коня) - до тук реално колата е на 330 000км. (и да кажа за разхода - 5,22/100 - смесено, зимно, лятно с климатроникс багажи с хора .... даже и с лъжите които ми правят лукойл в колонката.... абе за 3-4 години добра експлоатация)...

И да кажа за тоя борд комп. 2 думи...... Мога да го наглася да показва 2/100 разход... Трябва само да сменя константата в "скритото меню"(при БМВ го има не знам за другите марки, щото няколко съфорумци вече ме питаха при предходно споменаване).... Ама няма да го правя - целта ми е да ми показва реално, а не да ме вкарва в заблуда.

Успех и късмет от мен!
 

5ko

Потребител
Един самоо много малък проблем..............паднели сняг BMW ...то в гаража.........
 

traun

Потребител
Компютрите никога не показват реалния разход.Истината е само пълно-пълно.
 

barbaron

Редовен Потребител
5ko написа:
Един самоо много малък проблем..............паднели сняг BMW ...то в гаража.........

И тук съм с особено мнение по въпроса, но ако го изкажа, ще засегна, а не ми е такава целта...Зимата по нашите географски ширини се кара с хубави зимни гуми. Новите имат и хубави уравновесени задници, както и системи за "летни" шофьори. Дори имат и системи за избор на "най вярна треактория" при маневра или завой. 4х4 не ги споменавам вообще, защото там бирата е друга...Който не е стигнал 40-те има право да се пробва на марката...И пак да намекна, че БМВ носи удоволствие при шофиране (не съм състезател, никога не съм бил и няма да ставам от тук насетне),а останалите автомобили доставят удоволствие дори когато се возиш в тях. Може би за това след 40г. е хубаво да се замислиш и за спътниците които трябва да се возят в нея.

п.п. Видя ли келеш (може и на 60 да е) в БМВ - тръпки ме побиват...Марката е малко магарешка - винаги може да си покаже характера в срещуположна от очакваната посока. ВИНАГИ трябва да се кара с 1 на ум!!!...последното май важеше за всички
 

angelmr

Редовен Потребител
Интересно, като се спомена за марки и избиване на комплекси, прави ми впечатление, че поне в Пловдив, хонда сивик се е превърнала в нещо като голф двойка за пернишките бекове. Напоследък видя ли такава а огледалото и заставам на тръни. БМВ също е подобен магнит за комплексари, макар и относително по-рядко според наблюденията ми.
 
Нагоре