ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

sts1969

Редовен Потребител
БТ-то е доста мощна пушка и не вярвам топчетата да засекат в шока. Друг е въпроса какви очаквания имаш от тях и за какви цели смяташ да ги ползваш. Ако още не си пробвал пушката с качествени чашки, първо я пробвай за да знаеш какви са възможностите и...и после стреляй с топчетата за съпоставка. В моят град има само 2 оръжейни магазина, и не продават нито РСР пушки, нито чашки JSB...но аз не правя компромиси и си поръчвам чашки от електронните магазини. Все пак половината от хубавият изстрел зависи от чашките. :cheers:
 

edinak

Потребител
честно казано и аз съм скептично настроен ама дето се вика да не стават "зян" ;) та реших да попитам все пак опита си е опит а при тебе знам че го има в повече както и при другите колеги а за он-лайн магазините единствено ме възпира това че опаковките на някои видове чашки ги смениха с нов фасон а тепърва се мъча да определя какво се харесва на ВТ-то и първо искам да видя на живо дето се вика стоката и после юруш на маслините :rambo: Сори за спама
 

andi

Редовен Потребител
Топчетата за пликинг са си ОК . Така или иначе вече са купени , що да ходят за тежести .
 

ORHi

Потребител
При Петко има останала една кутия JSB test . Вместо да се набутваш всеки път по цяла кутия, вземай ги и си намери подходящите чашки. А топчетата може да си ги стреляш без притеснение за цевта. Само дето, както и колегите отбелязаха, трябват големи и близки мишени...
 

edinak

Потребител
andi написа:
Топчетата за пликинг са си ОК . Така или иначе вече са купени , що да ходят за тежести .

Наистина са ОК, купих прашка на синковеца и няма да отидат "зян" ;), Тежкото JSB си остава първенец в листата :yes:
 

Б.Богданов

Потребител
Здравейте колеги,
От скоро имам BT65 .25.
По пушката няма никакви промени освен монтиран air stripper на хатсан
air_stripper.jpg

До този момент имам стотина изстрела с чашки JSB Diabolo Exact King 6.35 мм..
Бих бил много задължен, ако ми препоръчате, какви чашки да си купя с цел провеждане на някои тестове с които да установя какво съм извадил от кутията.
До ден два трябва да купя чашки, просто защото наличните са не повече от двадесетина.
. . .
Съществуват ли Чашки JSB Diabolo Test 6,35 мм?
В интеренет не намирам такива в калибър .25.

Предварително благодаря...
Поздрави Б.Б.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Koлега Богданов,чашките,които си ползвал(екзакт кинг.25),са 99% най-добрият достъпен избор за теб.
Ако нещо в точността им те притеснява,най-вероятно се нуждаят от друга скорост или нещо по пушката и цевта не е в ред.За мен няма причина да пробваш други марки и модели.
 

Б.Богданов

Потребител
luft9waffe написа:
Koлега Богданов,чашките,които си ползвал(екзакт кинг.25),са 99% най-добрият достъпен избор за теб.
Ако нещо в точността им те притеснява,най-вероятно се нуждаят от друга скорост или нещо по пушката и цевта не е в ред.За мен няма причина да пробваш други марки и модели.
Благодаря за съвета.Ще се възползвам от него.

За сега нямам притеснения относно точност. За скоростта - нямам идея каква е, но се надявам скоро да разбера.
...
И още нещо да споделя....
Към момента стрелям от 180 бара до 110 бара независимо от типа чашки. Причината е, че нямам хроно и някои други аксесоари с помощта на които може да се направи тест на оръжието.

На около 25 метрова дистанция изстрелях около половин кутия Big Boy Senior 6.35 2.00 грама (31.0 grain) /90 броя в кутия/.
lcd.alle.bg-58e8447543urn-png-420-219-cc-dri-av2z8x41uh.png


Направи впечатление, че групата определено не може да се нарече група. Попаденията върху мишената бяха напълно хаотични. Мислех, че този модел пушка минаваща за сравнително мощна , тежките проектили са по-подходящи за подобни дистанции.
Моля да ми кажете, ако бъркам.
 

edinak

Потребител
Точно с тоя BIG BOY бъркаш, колегата преди мене е прав като те насочи към досегашните ти проектили. Аз съм с BT-65 22.cal и най-добре се държи с JSB DIABOLO EXACT HEAVY1,175 гр., което си е добро като цена-качество, както и за първоначална прострелка на пушката, а точно с BIG BOY един познат се "разсипа" да се чуди какви номера му върти пушката и защо прави заря ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Колега Б.Богданов виждам че залиташ по тежки чашки,препоръчвам ти Баракуда 2.1гр в 6.35мм пробвай с тях,но при мен не се държат добре както жсб 1.64гр в 6.35мм. Хатсанските цеви/и повечето други/ обичат най много жсб,аз съм с Бенжаминска цев и при мен най добри групи стават с жсб.
Пробвах Баракуда,Предатор/полимаг/ и Гамо най най добре си е с жсб,след това идва Баракуда и Гамо. :cheers:
 

Б.Богданов

Потребител
anibis написа:
Колега Б.Богданов виждам че залиташ по тежки чашки,препоръчвам ти Баракуда 2.1гр в 6.35мм пробвай с тях,но при мен не се държат добре както жсб 1.64гр в 6.35мм. Хатсанските цеви/и повечето други/ обичат най много жсб,аз съм с Бенжаминска цев и при мен най добри групи стават с жсб.
Пробвах Баракуда,Предатор/полимаг/ и Гамо най най добре си е с жсб,след това идва Баракуда и Гамо. :cheers:
Съвсем точно казано! :no:
Наскоро смятах да взема Daystate Rangemaster "TwentyFive" 6.35 мм. Тегло: 2.33 гр.
product_6560.jpg

Единствената причина да не купя една кутия бе, че не разполагах с достатъчно пари в себе си. Цената в ARMS e 45 лв за 250 бр.
http://arms.bg/product/3365/chashki-daystate-rangemaster-twentyfive-6-35-mm.html
Но не съм се отказал от идеята за сега.
Та молбата ми е, ако имате някакви наблюдения при използването им да я споделите.
. . .
Колега anibis, прави ми впечатление, че Daystate Rangemaster не присъстват в твоя списък. В ARMS има 3 модела чашки на тази фирма или по-точно два /едни от тях е за калибър калибър: .303/7.62 мм./
Поздрави, Б.Б.
 

lynx

Редовен Потребител
45 лева за 250 броя е луда работа! Потърси си нормални чашки с които да стреляш за постоянно.
Нима желаеш всяко излизане за стрелби с пушката да ти излиза поне 50-60 лева?
А и не очаквай чудеса от чашките на Дейстейт.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колегата с БТ-то - аз с моето БТ стрелям с ЖСБ 1,64 и съм много доволен. Групите ми на 50 м. са една дупка колкото 5 ст. Всяка моя група е от минимум 10 изстрела. Това са твоите чашки. Пробвал съм и с Баракуда, но са дълги за барабанчето и запират. Чашките Биг Бой са най-голямото лайно, което съм срещал. Не си купувай никога повече такива.
 

Б.Богданов

Потребител
Благодаря на всички отговорили на въпроса ми относно чашките за 6,35 милиметровата ВТ65.
. . . .
До този момент и аз съм стрелял само ЖСБ и около 40 изстрела с биг бой с трагичен резултат.
Явно, ЖСБ са боеприпаса на хасаните.
Просто ми бе интересно, тежки чашки на други производители, как се държат БТ-то.
Попаднах на едно видео, което определено ме заинтригува и ще направя експеримента показан на него.

How To Make Armor Piercing Pellets Cheap
How To Make Armor Piercing Pellets Cheap

Смятам да заменя ВВта от видеото с оловни 4,5 мм съчми. Не ме интересува чак толкова пробивността /Piercing/, колкото при тежък проектил групираността на попаденията.
Планирам да стрелям с хасана 155 и с ПЦПто на дистанции около 35-40 метра.
Ще заснема получените резултати и ако има интерес към тях - ще ги публикувам във форума.

Сега през празничните дни е подходяща за тестове, лепени на проектили и човъркане по пушките :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Назад в темата има писано за този тип проектили. Трудно се постига съосие и точността не е като за хартиени мишени. Иначе не случайно руснаците им казват "волчие". Дълги идват за пушка с барабан. Също така трябва много мощна пушка.
 

andi

Редовен Потребител
Само много мощни и с правилния газ еднозарядки , Суматри и Еваникс AR-6 и K-550 могат да стрелят с тези .
 
Нагоре