МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря,доста си поиграх с него докато го науча така да се държи но с желание и малко труд стават работите.Нека все пак да не се забравя че това е на закрито,навън положението е малко по различно защото и стрелеца трябва да се понаучи да стреля;)

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

lynx

Редовен Потребител
В мишената на АТ-44 ако се игнорират попаденията в №3 и №14, като цяло мишената е достойна за гордост дори и за най-фирмените пушки.
Добре е от време на време да се стреля на закрито, за да се убеди стрелеца че пушката наистина го може и за самочувствие на самия стрелец. Друго си е да наковеш една сурия 10-ки ;) чувстваш се добре!
А после като се излезне на открито ще се знае, че 99% от лошите попадения са от лошата стрелба на стрелеца.
 

ilko_dim

Потребител
Само малко да допълня , че оптиката на Милко е направена да е най-бистра на 50м на максимално увеличение. Това означава , че в коридора е стрелял на малко увеличение -х6 или най-много х10 , със сигурност не е виждал ясно 10-ката .И аз имам доста опит в стрелбите в полу-тъмните коридори и знам какво е. А и Lynx e прав за такава проверка.\Нужно е понякога да се убедим във възможностите на пушките си. И все пак и Хатсана е пушка - нали ? ;)
Браво за отличната стрелба ,Милко, скоро ще се учим от тебе :cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Мерси Илко то ти ме вдъхнови да се стегна и да направя такава стрелба.Иначе стрелях на х10 с едно приспособление на предната леща което донякаде ми помагаше но пак не виждах добре центъра.;)

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Милко много добра мишенка следващата сбирка донесете няколко такива мишенки да видим на открито какво ще се получи :cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ок ще донеса разбира се аз съм правил и на открито една две такива и резултатите са много по различни,но като се видим ще ти ги покажа всичките мишени който съм ги правил.
ПС.
Спирам да пиша повече за тези мишени благодаря на всички колеги които оцениха положения труд от моя страна.
Sent from my HTC One using Tapatalk
 

piperov_pipi

Потребител
Здравейте момчета, чета и не мога да повярвам на това, което пишете, Милко нищо лично приятелю, но ще те разочаровам, това, което си стрелял с ХАСАНА на 20 метра е една посредствена да не кажа слаба стрелба. Още повече, че това е мишена за 50м.
Мислех, че нивото се е вдигнало, но............
Рачо, ти си станал много чувствителен приятелю, тази стрелба на закрито на 20м. е срам за пушката ХАСАНА може много повече и ти го знаеш......
 

lynx

Редовен Потребител
Като я гледам мишената, аз съм я форматирал за А4 и не знам Данчо защо реши че е за 50 метра, там е А3 и съответно са по-големи кръговете.
На мен ми хареса резултата, както посочиха колегите в тъмен тунел с лоша оптика и пушка Асан, само 2 наистина изпуснати попадения :pardon:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
piperov_pipi написа:
Здравейте момчета, чета и не мога да повярвам на това, което пишете, Милко нищо лично приятелю, но ще те разочаровам, това, което си стрелял с ХАСАНА на 20 метра е една посредствена да не кажа слаба стрелба. Още повече, че това е мишена за 50м.
Мислех, че нивото се е вдигнало, но............
Рачо, ти си станал много чувствителен приятелю, тази стрелба на закрито на 20м. е срам за пушката ХАСАНА може много повече и ти го знаеш......
Ама вярно ли е така, стига бе :eek:
Извинявай Дядо Данчо ама тука не се пускат само перфектни мишени (всеки показва кой каквото може) и с класни пушки, уж си човек с опит и знания и би трябвало да знаеш, че разликата между Хасан и Хасан не е както между FWB и FWB примерно ! Отделно Милко стреля съвсем от скоро и постоянно се стреми да подобрява и пушката и стрелбата си и е доволен, че се подобрява постоянно и лошо няма да го сподели, ама не е необходимо да му се чупи кахъра. Помня ти мишените, които си показвал с твоя Хасан които едва ли е бил в заводски вид нали ? Отделно ти имаш богат опит с години стрелба, е как искаш някой хванал пушка от няма и година да покаже даже близки резултати до тези на хора с години опит ?
Да, пиша това защото познавам Милко и виждам, че момчето има желание, той едва ли би ти се обидил реално.
И аз не мога да повярвам на написаното от тебе, ама го прием философски че не си бил на кеф както се е случвало с мен и аз съм писал глупости из форума :pardon:
 

piperov_pipi

Потребител
Любо на кеф съм, и все още въпреки годините съм с ума си, но вие правите лоша услуга на това, сигурен съм хубаво и амбициозно момче, просто трябваше да му кажете, че като за начало върви. И че пушката може много повече, за да гони съвършенството в стрелбата...
 

lynx

Редовен Потребител
Ние не обсъждаме пушката Асан на какво е способна, а първите опити за стрелба от маса на Милко.
Не всеки ще направи 250 точки от първо сядане на масата :confused:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Обещах че няма да пиша повече за мишените но все пак ще си наруша обещанието.
На никого не съм се обидил или нещо такова :cheers: приемам както похвали така и критика,както съм казвам много пъти въобще не се смятам за добър стрелец и намам никакви намерения да се занимавам с това на професионално ниво.
Просто показах какви мишени направих с двете ми пушки които съм си нагласил по мои изисквания и съм доволен от тях :rambo: ^-^
Любо мерака трудно ще ми мине каквото и да стане.
Така или иначе повече няма да стрелям в мазето защото днес бабите пред блока след сериялите са ме обсъдили и мен и мисля да не им давам повече тема да си чешат езиците,затова ако пускам пак мишени ще са вече само на открито.
Надявам се не съм обидил никои с нищо и още веднъж благодаря както за похвалите така и за критиките :cheers:
Не бих искал мои пост в форума да става причина за кавги или караници затова предлагам да не обсъждаме повече тези 2 мишени :cheers:
Надявам се да се запознаем с повечето от вас в Русе в края на месеца и да постреляме заедно и да се повеселим. :rambo: :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Милко, стреляй си и си свиркай. Къде за кеф, къде за запълване на времето и хич да не ти е на оная работа ;)
Аз мисля, че сам ще започнеш да си задаваш цели и ще повишаваш изискванията си. Това е моето окуражаване. Като ти напиша че си неграмотен и няма да се ограмотиш никога, това няма да стане.
Ша ма Звиняват засегнатите, ама написах това което мисля :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз когато някой ми каже че може да направи по-добри групи от мен...му давам пушката да ми докаже ;) ...и започва едно "амаааа аз не съм стрелял с нея...не знам на къде бие...неудобен ми е прикладаааа" Лесно се свиква с "Мерцедес" но когато ти се наложи да "покараш Москвич" се оказва че не си толкова добър...а добрите ти показатели се дължат най-вече на доброто обурудване. :-\ :cheers: :cheers: :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Ходих да пробвам номия модер на съосие как съм го докарал. Пуснах 6 групи по 5 бр. на 45м. от колата, за жалост пак при вятър. Този път го измерих. Варираше през цялото време между 3 и 10 км/ ч. Въпреки това ми хареса.
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1396605069683.jpg
    uploadfromtaptalk1396605069683.jpg
    63.1 KB · Прегледи: 124

Gadnqra

Редовен Потребител
БТ-65, кал. 6,35. 18 изстрела. 2 във врата и 16 в главата. 50 метра, жсб-1,64. Прав-от тавана на колата.
 

Attachments

  • 20140413_190312-2-2.jpg
    20140413_190312-2-2.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 118
  • 20140413_190312-1.jpg
    20140413_190312-1.jpg
    857.8 KB · Прегледи: 83

Карлсон

Потребител
Една мишенка от преди малко - Хатсан 25 Суперчарджър 4,5мм, 22 метра мерени с рулетка, ЖСБ 0,67гр., на механичните на пищова, ветрец на пориви от дясно на чашкоуловителя... :) ФТ поза до колкото е възможно с пистолет... ;)
 

Attachments

  • 2014-04-19 18.17.32.jpg
    2014-04-19 18.17.32.jpg
    698.1 KB · Прегледи: 106

Fire Horse

Потребител
След преминаване на метан и настройки, направени от Dominus, Рейнджъра стана хирургически инструмент.
Позиция – прав от капака на колата с предна опора.
Чашки – JSB 1,175
Използвано оптическо приближение – х20
Лек вятър отдясно.
Три мишени:
Първа- 40 метра – 4 изстрела,
Втора – 45 метра – 10 изстрела,
Трета – 50 метра – 12 изстрела.
 

Attachments

  • 40 метра - 4 изстрела.jpg
    40 метра - 4 изстрела.jpg
    225.2 KB · Прегледи: 111
  • 45 метра - 10 изстрела.jpg
    45 метра - 10 изстрела.jpg
    233.9 KB · Прегледи: 97
  • 50 метра - 12 изстрела.jpg
    50 метра - 12 изстрела.jpg
    278.1 KB · Прегледи: 112

st_beer

Редовен Потребител
Достоен хирургически инструмент за черепно мозъчната и сърдечна хирургия. Прекрасни мишени,които пълнят душата и радват окото :cheers: :cheers:
 
Нагоре