ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

fishermaniac

Потребител
Да споделя за едно подобрение по помпа хатсан,от старите,което направих.Става въпрос за премахване на мъртъв обем между челото на третата степен и клапана за високото налягане на помпата.Там има едно празно пространство под формата на цилиндър с размери височина 10 мм и ширина 6 мм.Там навих отрязан болт ф6 мм като преди това надлъжно му направих два улея по 2 мм през които да минава въздуха.След промяната помпата почти не загрява ,или много по-малко от преди.
 

kamen_stoev1

Новодошъл
Здравейте колеги. Имам въпрос относно PCP .
Принципно пцп работи с въздух, възможно е да се използва и метан. Какво се печели при употребата на метан и какви са загубите. Тъй като имам достъп до бутилки с СУХ АЗОТ възможно ли е да се използва и той ??? Какви вероятно биха могли да бъдат последствията

ако това не е мястото за тези въпроси нека модератора да предприеме необходимотото
Поздрави ... :rambo:
 

anibis

Редовен Потребител
Да няма проблем да се ползва метан вместо въздух но там има малко игра с ударната група,все пак метана е по инертен газ от въздуха, и респективно на метан имаш около 10-12% повече мощност.
Ето е темата там си задай въпросите!
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=8
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,колеги,нещо пустата ми помпа не иска да заработи,пръстенчето на 3тата степен е сменяно с 5 различни размера включително и с този който работеше преди повредата.Прави 30-40 атм и край,като я пусна дръжката се качва сама догоре и в горно положение с чува "фъс".Ще я усуча най-накрая в някой колец. :mad:
 

droba

Новодошъл
Здравейте! Пушката ми беше отваряна за ремонт и в момента не може да се пълни с помпа а зарядна станция нямам. Доколкото разбрах от майстора, трябва да се зареди от бутилка за да се затвори някакъв клапан, след което ще може отново да се пълни с помпа. Става въпрос за Биг Боре Реклюс 9мм. Може ли да ми препоръчате някой от Варна, който може да ми свърши тази услуга ?
 

anibis

Редовен Потребител
droba написа:
Здравейте! Пушката ми беше отваряна за ремонт и в момента не може да се пълни с помпа а зарядна станция нямам. Доколкото разбрах от майстора, трябва да се зареди от бутилка за да се затвори някакъв клапан, след което ще може отново да се пълни с помпа. Става въпрос за Биг Боре Реклюс 9мм. Може ли да ми препоръчате някой от Варна, който може да ми свърши тази услуга ?
Тоя майстор.... ??? Кажи му да извади клапана и да го полира трябва да затвори и с помпа.
Друг начин е когато заредиш пушката/лостчето остане в заредено положение,така да пробваш да напомпаш с помпата.
По тоя начин ударника не натиска иглата на клапана. :cheers:
 

ORHi

Потребител
Изчетох темата до 70`та страница и се отказах, защото тъкмо намеря нещо за помпите и се включи някой с някоя бутилка и започват едни водни проби, зарядни станции и куп още други щуротии... :)
Проблемът ми е следния - помпя с Хатсанска помпа с цветния манометър. До вчера всичко си беше перфектно, когато при поредното помпене отказа манометъра на помпата. Налага се да следя по този на пушката. Иначе пак си работи нормално, но не отчита баровете и си стои закована на 0 . Молбата ми е - някой ако е имал подобен проблем да сподели малко опит. Не съм разглобявал помпата още. В клиповете за отваряне и почистване няма инфо как се отваря долната част с манометъра на помпата... някой ако може да каже как да извадя манометъра, ще съм благодарен.
 

Dominus

Редовен Потребител
В долната част (отдолу) има един имбусен болт. Той го играе тапа. Като го развиеш можеш да вкараш имбусен ключ и да развиеш манометъра.
Колкото до темата, тя си е за помпи, бутилки и т.н.
Ако срещнеш някой да е писал за карловска луканка и бира, то тогава негодуванието ти би било основателно.
 

ORHi

Потребител
Няма никакво негодувание, просто помпите и бутилките са омешани ;) .
А по въпроса с моя проблем - "тапата" я намерих, развих я, вкарах шестограм 5мм. и започнах да развивам манометъра. Ами пустото стъкло отгоре? :eek: То няма с какво да се извади... поне аз не можах. Рекох, че ако завъртя още малко манометъра и той ще го избута :rolleyes: , да ама не - скалата се отлепи и остана близо до стъклото, стрелката излезе от остичката и застана на където си иска :confused: :eek: :eek: :eek: А иначе помпата продължава да си работи. Как се вади това ши_ано стъкло отгоре. Залепено ли е? Завито ли е? Да го мъча ли или да продължавам да следя по този на пушката?! То пък с него голямо залягане пада да се навеждам да го гледам. Как не им се е откъснало от душата едно по-дълго парче маркуч, та сложили това една педя нищо и никакво маркученце... Да е.. тяхната инженерска мам. да е.. куца и гърбава. МА направи го отгоре да се развива като света бе, какво си му турил и тая тапа отдолу със 7мм. шестограм - и той нестандартен... Ей такива работи могат да откажат човека от хобито му. Пусти да опустеят начи! :wall:
 

lynx

Редовен Потребител
Те тия помпи затова и струват толкова малко-нови са към 200 а на старо за по 130-140 лева :pardon:
Купи си помпа Хил за 500 лева, на нея манометъра се отвива на ръка без инструменти ;)
Имал съм ги и двете, Хил-а определено е малко по-добра ;)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Въпросното стълко се маха с развиване на бронзовият държач по периферията му с ключ се развива.Поне на моята е така.За сега с това мога да помогна,пиша от телефона.Ако има нещо неясно ще помагам с снимков матерял като се прибера.
ПП Току що погледнах и в интернет че имало и други видове с цветния манометър предполагам на колегата е от другия вид които стъклото не е на бронзова втулка с резба като моята.
 

Attachments

  • IMAG0436.jpg
    IMAG0436.jpg
    1 MB · Прегледи: 105

Dominus

Редовен Потребител
Моята е също с резбова сглобка, ама сега си спомням, че има и помпи без. Според мен при тях стъкълцето е "набито" . Опитай с нещо тънко да го извадиш.
 

ORHi

Потребител
Нямам гайка по периферията на стъклото. Плътно набито е в корпуса, като не се вижда резба и от вътре, за да се завърти поне стъклото и да се извади. Май наистина с нещо остро ще се опитам да го извадя..., но ми се струва, че може и да го счупя :confused: Какви ще са последствията ако счупя стъклото? Освен че ще е грозно и предполагам няма да намеря резервно ще пречи ли нещо на работата на уреда?
 

Grifcom

Потребител
До колкото си спомням от предишни дискусии / не съм го правил / през отвора на болта с гадния шестограм също със шестограм се бърка и развива манометъра комплeкт ??? Вероятната повреда е боклук попаднал в отвора на манометъра :wall:
който навътре преминава в капилярка :pardon: Почиства се с възможно най тънката медицинска игла :goodbye:
 

ORHi

Потребител
Не се развива комплект! Стъклото и маното са две отделни неща. Добре, че Dominus ми каза да бръкна отзад през г... на помпата и да намеря глупавите шестограми. :cheers: Иначе манометъра се развива, не че не се развива, НО опира в стъклото отгоре, което го подпира здраво и му еба_а мамата на стрелката, на скалата и незнам още какво му осуках та стана боза... Важното е, че още помпи, но ме дразни като не отчита и така на кесим да му стоят червата.
 

st_beer

Редовен Потребител
droba написа:
След 30 минути помпене при заредена пушка и кило пот - резултат същия :pardon: Изпуска въздуха за около минута.
С въпросният майстор не съм сигурен, че ми се занимава повече, та се връщам на старата песен. Кой от Варна може да помогне?
С това по принцип е трябвало да започнеш преди да отидеш при разни незнайни " майстори" Обаче нещата никога не протичат по лесния начин. Първо се оцапват (оакват) нещата и тогава се прави правилния подход. Това обаче не прави работата лесна за човека който знае какво е трябвало да направи когато всичко е било наред.
---------------------------------------------------
Сега по въпроса да се опитам да ти кажа как да се пробваш сам да се оправиш.Само с помпане няма стане работата. Най вероятно ти се изкривила иглата на БК или леглото където ляга. Пробвай да свалиш цилиндъра и при свален цилиндър вкарай малко въздух примерно 50 бара. Тогава хвани иглата отпред където стърчи от БК с клещи и започни да я въртиш с дърпане. Тогава може да ти спре да изпуска,но не гарантирам. Ако спре или намали я напомпи още малко и пак така докато когато потопиш клапана в буркан с вода спре да пуска. Ако иглата е много крива няма се получи и първо ще трябва да я изправиш преди да започнеш да прави тези интервенции. Правил съм го на пушка с крива игла и се е получавало. Желая ти успех.
 

droba

Новодошъл
st_beer написа:
С това по принцип е трябвало да започнеш преди да отидеш при разни незнайни " майстори" Обаче нещата никога не протичат по лесния начин. Първо се оцапват (оакват) нещата и тогава се прави правилния подход. Това обаче не прави работата лесна за човека който знае какво е трябвало да направи когато всичко е било наред.
---------------------------------------------------
Сега по въпроса да се опитам да ти кажа как да се пробваш сам да се оправиш.Само с помпане няма стане работата. Най вероятно ти се изкривила иглата на БК или леглото където ляга. Пробвай да свалиш цилиндъра и при свален цилиндър вкарай малко въздух примерно 50 бара. Тогава хвани иглата отпред където стърчи от БК с клещи и започни да я въртиш с дърпане. Тогава може да ти спре да изпуска,но не гарантирам. Ако спре или намали я напомпи още малко и пак така докато когато потопиш клапана в буркан с вода спре да пуска. Ако иглата е много крива няма се получи и първо ще трябва да я изправиш преди да започнеш да прави тези интервенции. Правил съм го на пушка с крива игла и се е получавало. Желая ти успех.
Благодаря за съветите и помощта но съм твърде бос в тая сфера и интервенции от моя страна по пушката, изключая помпене, пъхане на проектили и думкане само ще доосере нещата :) Препочитам да си платя на някой, който знае какво прави.
 
Нагоре