Национална среща Русе-car HFT 26-27 апприл 2014

TeXHo

Потребител
poacher написа:
...
Колеги, не се връзвайте на Боби на изказа - той така си се изразява човека.
Да не маскарим темата като издребняваме за една дума (бракониерство).
Регламента е ХФТ (ловен фийлд таргет - признат като международна дисциплина), просто ще се стреля от кола (тип сафари).

На който не му харесва или му се струва глупаво, опасно, скучно и т.н. е добре дошъл на скарата!
:cheers:

Това е реакцията, която търсех с първия пост, подкрепена от малко модераторска намеса в посока привеждане на темата в "политически коректен" вид. Всички знаем кое е забавно и кое е забранено, не мога да повярвам, че след толкова години не се научихме, да не търсим негативна публичност, още повече за нещо което е съвсем невинно и безобидно.

Все пак благодаря за "подкрепата", не очаквах да я получа под тази форма и от тези хора, но явно сте ме позабравили какъв съм и какви са ми вижданията.

Колкото до безопасността - правилата са ясни, пък който го е страх от мечки - да не ходи в гората.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, не се връзвайте на Боби на изказа - той така си се изразява човека. Да не маскарим темата като издребняваме за една дума (бракониерство).
Това си е точно така, ама някои хора не могат да изразят спокойно без да обидят много народ. Не е за първи път, и май ще се повтаря.
И пак да кажа това горе дето съм писал за ФТ е за пример какво може да се почне да се драска пак ( а са се писали подобни неща в много по тежка форма) и не ми се обиждайте щото аз предимно по ФТ състезания идвам когато мога и това стрелям и реално себе си също обиждам като инвалид ;) за това малко мислете преди да ми пращате разни съобщения и отговори не е като да не ме познавате !
sts1969 написа:
:-[ Вие една среща ще направите ли, без да се изпокарате преди това :D
Традицията не може да се наруши ;) ;) ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Пана да беше почнал с цитат от Боби написаното, много по ясно щеше да е всичко и аз избързах с реакцията, че не съм чел цялата тема и всичко но това не е е начина да изразиш недоволството си към израз на един човек, пак ти го казвам обиждаш много хора и може да има неприятна реакция !
Дано се е изяснило всичко, и скоро се разчисти темата :cheers:

Виновен има - Боби да се накаже ;) ;) ;) ;)
 

djboby

Потребител
Предлагам наказанието да бъде пържолки, сърчица :-[ а и малко хляб, че без него не върви. ;) или хубаво вино, няма по тежко наказание за мен от това
 

shooter

Потребител
Няма нищо невинно в това да държиш оръжие в ръка и да стреляш по нещо
факта, че го правиш означава подсъзнателно какъв е начина ти на мислене
независимо как се оправдаваш пред себе си
така че всички сме от един дол дренки :cheers:
 

Propar

Потребител
djboby написа:
Предлагам наказанието да бъде пържолки, сърчица :-[ а и малко хляб, че без него не върви. ;) или хубаво вино, няма по тежко наказание за мен от това

Ииии.... прясно мляко Боби ;) :lol: ;).
 

братушка

Редовен Потребител
...
От колата се слиза единствено и само ако ще се дигат мишени.
...
Във всяка кола има състезателна тройка.
...
1позиция Х 4мишени Х 1мин = 4мин за позиция.
...
При 3 човека в колата и 3 мишени на позиция няма да е рядкост да се налага да се слиза от колата 9 пъти на всяка позиция :)
9 мин за стрелба, 9 за излизания, + други "манипулации" = поне по 20мин за всяка кола на позиция.

Май ще мина по трасето пеш. Макар и незачетно :)

ПС: по принцип в ХФТ времето за стрелба не се засича...

ПС2: докато се мотате с колите май ще успея да мина дори в 2 класа :)
 

poacher

Потребител
В колата ще има трима души, но състезателят/стрелецът е само един от тях - шофьорът!
Другите двама отзад са съдии/помагачи/кибици :)
След като стрелецът стреля по всички мишени на позицията, един от другите двама скача и зарежда мишените (ако има повалени), за да са готови за следващата кола.

Поправете ме ако греша, но аз така го разбрах регламентЯ :)
 

poacher

Потребител
Ама колкото и да ми удебеляваш шрифта, това не те прави прав.
Стрелецът е шофьор=шофьорът е стрелец.Другите двама седят отзад,мерят времето,пишат резултата и внимават!
В колата ще има само 1(една) пушка-тази на стрелеца.
Знам, че буквалното тълкуване е в стила ти, но прочети цялата тема преди да правиш заключения.
Нека неточните изрази на колегите не бъдат повод за поредното човъркане.
:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Ако се даде кратък пример на процеса в един пост , мисля няма да има повече недоразумения.За сега аз това което разбрах е :
Качват се в колата 3-ма и минават трасето , като стреля само шофьора.Чакат в края на трасето да минат всички коли , връщат се в началото и шофьора (стрелеца ) се сменя . Ако е така , виждам 2 "проблема" . Първия , че 2-ма ще карат чужда кола (тва как да е , да предположим , че всички сме добри шофьори) и вторият е , че заради всеки стрелец от 3-ката , колата ще минава трасето и ще заема позиция 3-пъти . Тук е загубата на време . По-добре е шофьора да си кара сам собствената кола , а на позицията просто се сменят стрелците.Така и тримата ще стрелят от еднакво "гадна" позиция , избрана от първият и ще се спести времето на двамата заради които колата трябва да "пътува" отново .
От прочетеното разбрах и , че ако нещо е останало неясно тук , ще ни се разясни на място от организаторите , но явно "народа" няма да изчака до тогава . Извинете ме ако не съм разбрал регламента правилно ,но с такова впечатление останах от прочетеното до тук.
 

ilko_dim

Потребител
Според мен , колегите организатори са практикували този ХФТ , и им се е видяло забавно и интересно . Наистина не е напълно ясно какво точно ще стане , но ще бъде забавно , все пак е среща , а не турнир :) , да не издребняваме ;)
Ако имам възможност - ще дойда :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
didarai написа:
Ако се даде кратък пример на процеса в един пост , мисля няма да има повече недоразумения.За сега аз това което разбрах е :
Качват се в колата 3-ма и минават трасето , като стреля само шофьора.Чакат в края на трасето да минат всички коли , връщат се в началото и шофьора (стрелеца ) се сменя . Ако е така , виждам 2 "проблема" . Първия , че 2-ма ще карат чужда кола (тва как да е , да предположим , че всички сме добри шофьори) и вторият е , че заради всеки стрелец от 3-ката , колата ще минава трасето и ще заема позиция 3-пъти . Тук е загубата на време . По-добре е шофьора да си кара сам собствената кола , а на позицията просто се сменят стрелците.Така и тримата ще стрелят от еднакво "гадна" позиция , избрана от първият и ще се спести времето на двамата заради които колата трябва да "пътува" отново .
От прочетеното разбрах и , че ако нещо е останало неясно тук , ще ни се разясни на място от организаторите , но явно "народа" няма да изчака до тогава . Извинете ме ако не съм разбрал регламента правилно ,но с такова впечатление останах от прочетеното до тук.
Евгени(поправка),схванал си нещата точно,регламентът е ясен,макар и непълен.Принципът е :"караш-стреляш",а не "возиш се-стреляш".Всеки от тройката може да мине със собствената си кола.Който,по една или друга причина се състезава с чужда,задължително е в 3-ка със собственика и,който е зад гърба му.Всеки ще мине трасето 3 пъти за около 2 часа,един път като състезател и 2 пъти като съдия.
Илко е прав-пробвали сме всякакви варианти:1,2,3-ма стрелци в кола с 1,2,3 пушки.Вариантът с една пушка е най-удачен,удобен и безопасен.Неизвестност има,затова държим на още два чифта очи на задната седалка,а не само на един съдия отзад.Задължение на 2-мата съдии е и да слизат и вдигат мишените на всяка позиция.
Времето за стрелба няма да увеличаваме.Общото време на състезанието може да съкратим,ако след края на трасето автомобилите продължат и по обходен маршрут се върнат в началото.Този вариянт ,обаче ,не е сигурен-все още е кално,че и снежно и проиграването на нещата предстои.
Свободни стрелби по трасето ще има,но само извън състезателния прозорец(13 00-19 00ч.)
 

hlapeto

Потребител
На русенската група :yahoo: както винаги!

Иначе знаете ли защо в България не се практикува (често) секс на обществено място?
Основно заради наличието на "кибици" .

бел.ред.
кибик - човек , който гледа отстрани, не прави нищо и ръси мозък

:pardon:

нищо лично към никого
 

kupona

Новодошъл
Приказката е :
- Защо българина не прави децата си на улицата?
- Защото все ще се намери някой да му дава акъл!

Ако гледате на стрелбата с въздушна пушка повече като на хоби и причина да се видите с приятелите си, а не като на "летни олимпийски игри" вероятно ще се чувствате по-щастливи преди и след националните срещи! :) :) :cheers:

Поздрави :)

Kupona
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
kupona написа:
Ако гледате на стрелбата с въздушна пушка повече като на хоби и причина да се видите с приятелите си, а не като на "летни олимпийски игри" вероятно ще се чувствате по-щастливи преди и след националните срещи! :) :) :cheers:
:bravo:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ivodoc написа:
kupona написа:
Ако гледате на стрелбата с въздушна пушка повече като на хоби и причина да се видите с приятелите си, а не като на "летни олимпийски игри" вероятно ще се чувствате по-щастливи преди и след националните срещи! :) :) :cheers:
:bravo:
:bravo: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Не бях я чел тази тема!...

Мога само да кажа - Браво на Русенци!
Очертава се забавно и интересно състезание.

Отлично е замислено, само бих предложил 2-3 детайла.
1. За по-бързо предвижване:
- времето да се засича от момента на спиране на автомобила.
- единия от тримата да ходи зад автомобила и вдига мишените, другия засича време и записва, третия управлява МПСто и стреля. Собственика на МПСто да е винаги в колата - веднъж като стрелец и 2 пъти като съдия. Така ще е по-спокоен за автомобила си и ще контролира процесите в него.
- Състезателната тройка да тръгва когато предното МПС е вече през 1 позиция.
2. Да се обмисли дали не може да се продължи състезанието и Неделя. Така ще е сигурно че всички ще се хванат във времето, а и такива като мен които не могат да дойдат за Петък и Събота да се класират за Неделя?
3. Cal .25 не е ли малко в повече за мишенките. Може да спрат да реагират на следващите състезатели, освен нуждата за последващ ремонт.

Ако не се видим - искам да пожелая страхотно и весело прекарване на всички.
 

djboby

Потребител
Мишените са изтествани от .25 така тях не ги мисли. Механиката е достатъчно здрава
 
Нагоре