РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Както казва Рачо, не става само с редуктор. Ще трябва да си приготвиш и няколко втулки с различна дължина от 1 до 3 см примерно през 5 мм, за да можеш да играеш и с обема на камерата. Повечето ФАК-ви редуктори са макс. на 130-135 Бара. С много "финни" настройки но и ред други "тунинги" може и от 110 Бара да докараш желаната скорост. Може да се наложи и пружината на БК да сменяш или регулираш също. Ако искаш да изтискаш максимален брой изстрели, трябва да направиш доста тестове, ама пък после ще ти е по-сладко като пуцаш. :cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
:offtopic:
Извинявам че се включвам в темата.

Колега Dimitrov, никакъв не е проблема да си настроеш редуктора без хроното, от това обаче ще заякнеш много ;)
При всяка настройка на редуктора трябва: той да се извади от цилиндъра, да се настрои (на сляпо), да се постави обратно и да се напомпи цилиндъра отново (с пълнеж иначе мерака гасне много бързо). Ако не внимаваш, много лесно ще нараниш външните о-пръстени.
След всяко напомпване ще трябва да пуснеш по някоя чашка на любимата ти дистанция.
Аз с хроно успях да го настроя след 23 напомпвания на цилиндъра.
Все пак зависи до колко добре си познаваш пушката ;)
:cheers:
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
По принцип настройката на един редуктор касае единствено настройване на задредукторното налягане. Задачата на редуктора е да поддържа едно и също задредукторно налягане в камерата преди БК. Тоест без оборудване касаещо настройка на такава система нищо не може да се направи (или си играем на тото). Оборудването задължително има чувствителен манометър, който показва задредукторното налягане след симулиране на изстрел и сработване на редуктора. Ако не се разполага с компресор или достатъчно въздух за тестовете може да се напълни резервоара със силикагел или ориз - така обема му се намалява до размер достатъчен за теста и се избягва голямото помпене. След като желаното налягане се настрой и се установи правилната работа на редуктора се работи със задредукторната камера и другите неща след нея.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
На две АТ-та съм им го "набутвал" редуктора.
При мен се получаваше със смазка ;)
Омазваш хубаво О-пръстените и натискаш...
УСПЕХ!
 

praetorian

Редовен Потребител
shstanchev написа:
На две АТ-та съм им го "набутвал" редуктора.
При мен се получаваше със смазка ;)
Омазваш хубаво О-пръстените и натискаш...
УСПЕХ!
Това с омазването, бива да се прави с някакви негорими масла и греси, да няма :bomb: при помпенето....
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
praetorian написа:
shstanchev написа:
На две АТ-та съм им го "набутвал" редуктора.
При мен се получаваше със смазка ;)
Омазваш хубаво О-пръстените и натискаш...
УСПЕХ!
Това с омазването, бива да се прави с някакви негорими масла и греси, да няма :bomb: при помпенето....
Бяла силиконова грес, тя е дори термоусточива - намазваш леко с пръста, като после дори поизбърсваш пръстените с чисти пръсти - хем се разнася добре, хем обираш излишното. Достатъчно е съвсем малко количество.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Преди да буташ каналите мери. При уплътняване с О оръстени се работи със ширината на канала - там имаме хлабина, стегнатостта (в порядък на 0,1 .... 0,3мм е в диаметралните разлики.
 

lynx

Редовен Потребител
Това е готиното на Хасаните, че всичко е уникално и 2 еднакви пушки няма ;).
Преди време и на мен ми попадна хасански цилиндър с по-тесен вътр. диаметър.
Латвийски редуктор и с преса не можеше да се набие, наложи се да се пристърже тялото на редуктора за да стане работата. :hi:
 

Dominus

Редовен Потребител
в момента е на 2 бара по-нагоре, демек стрелката е точно срещу делението и стреля с 285 тежко
 

Dominus

Редовен Потребител
От разход не мога да се оплача, но каква връзка откри на редуктора с разхода :eek:
 

dberov

Редовен Потребител
dp1962bg написа:
По принцип настройката на един редуктор касае единствено настройване на задредукторното налягане. Задачата на редуктора е да поддържа едно и също задредукторно налягане в камерата преди БК. Тоест без оборудване касаещо настройка на такава система нищо не може да се направи (или си играем на тото). Оборудването задължително има чувствителен манометър, който показва задредукторното налягане след симулиране на изстрел и сработване на редуктора. Ако не се разполага с компресор или достатъчно въздух за тестовете може да се напълни резервоара със силикагел или ориз - така обема му се намалява до размер достатъчен за теста и се избягва голямото помпене. След като желаното налягане се настрой и се установи правилната работа на редуктора се работи със задредукторната камера и другите неща след нея.

Ако редуктора е настроен ПРИМЕРНО да отваря на 130 бара, камерата е 20кс и възпроизвежда изстрел с максимална скорост 290 м/с възможно ли е настройките на скоростта да се запазят ако редуктора се настрои на 110 бара и се направи по голяма зад редукторна камера, сиреч едното да компенсира другото.
 

lynx

Редовен Потребител
Възможно е, но не е задължително да се получи както го искаш.
При всяка пушка е индивидуално.
Направи си още камерки с различни размери и пробвай, стига конструкцията на пушката да позволява такива проби.
 

go_panch

Потребител
Някой може ли да ми каже какъв е обема на задредукторните камери на класните пушки за FT 16J.
Колкото повече модели разбера, толкова ще ми е по полезно.
Мерси!
 
Нагоре