ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

Dominus

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Някой би ли споделил от къде мога да си изтегля детайлни снимки/файлове/ на мишени за 25 и 50м.
Аз имам тези прикачените, но при печат си личи че не са цвете. Малките кръгове са ръбати.

ПП. Голям дефицит се оказаха тия мишени. Не търся от птичка мляко все пак. Толкова ли няма бенчрестъри ..........
 

Attachments

  • ukbrtarget50.png
    ukbrtarget50.png
    104.7 KB · Прегледи: 134
  • br25-targets-world-25.PNG
    br25-targets-world-25.PNG
    165 KB · Прегледи: 131

aspirin

Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Е те това е БЕНЧЕРЕСТ .............
пп само не разбрах защо им са по 2 оптики ?
[/quote]

С втората наблюдава флаговете по-лесно , икономисва време и ,,болки във шията.. :(
когато е в клас ,,хънтер,, оптиката е с увеличение 6х, и тогава флаговете се нареждат така че да се виждат заедно с мишената.......
В този случай, с увеличение 36х, е малко трудно...( повечето оптики са Weaver T 36 )
Другата причина е че някои от оптиките са ,,фиксирани,, - т.е. немогат да се настройват ( изваждат се оригиналните врътки, разпробива се тръбата и се фиксира с болтове ) Тогава едната оптика е за 100 ярда а втората на 200
с ,,фиксирането,, се избягва възможността оптиката да сгреши!!!! - демек да не държи ,,zero,,
наи-често го прилагат на Леополд ..........
 

azzaro

Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Анди,ама нямаш ли си друга работа ;) ,сега освен рестове ще започне и нова мода с нови менгемета и по две оптики и то си ............мамата.Аз предлагам да минем на вариант механизиран рест с джойстик и камера зад оптиката за да може да си правим състезания от разстояние по интернет :lol: .
Без майтап ,интересни пушкала .
 

dberov

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Това го бях постнал в дъра бъра но май тук му е мястото

 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

azzaro написа:
Анди,ама нямаш ли си друга работа ;) ,сега освен рестове ще започне и нова мода с нови менгемета и по две оптики и то си ............мамата.Аз предлагам да минем на вариант механизиран рест с джойстик и камера зад оптиката за да може да си правим състезания от разстояние по интернет :lol: .
Без майтап ,интересни пушкала .
Това са всичко друго но не и пушки ;) че те даже и приклад нямат ! Това по скоро са изключително скъпи и прецизни балистични установки правени по-поръчка, които си правят състезание и грешките идват от грешни корекции на стрелеца и от "кофтито" партида евентуално на барута или боеприпасите щото всичко е измерено прецизно до хилядна от грама и размерите проверени до микрони на боеприпасите и барута ..... а да и ръчно сглобени май в повечето случаи ;) за някои хора не пиша нищо ново и го пиша доста сбито реално. По същество - за мен това не е спорт вече ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Ами понеже се говори за микроскопи при отчитането ето ви последното класиране на националното състезание по RF
 

Attachments

  • Класиране Капчето 16.11.2013 БР50.xlsx
    11.4 KB · Прегледи: 111

st_beer

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Аз не мога да разбера защо на някои хора като нещо не им харесва и не ги влече трябва да се подиграват на други. Оставете всеки да си стреля и прави каквото желае и му харесва. Ако си нямате работа си намерете някаква и не спамете само темите. Уважавайте модератори и админа на които създавате работа. Те не са назначени на заплата в тоя форум.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Интересна сгъваема маса, изглежда ми стабилна и не много сложна за изработка
 

Attachments

  • P1060976-3.jpg
    P1060976-3.jpg
    191.7 KB · Прегледи: 244
  • P1060976-2.jpg
    P1060976-2.jpg
    91.5 KB · Прегледи: 228
  • P1060976.jpg
    P1060976.jpg
    184.1 KB · Прегледи: 222

FreeMan

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Концепцията маса със стол не се отразява добре на точността.
Може да е удобна за пренасяне, но относно точността :-\
 

lynx

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

То това е ясно, но на поляната не всеки ще понесе солидна маса със стол.
На мен ми хареса, че е лесно преносима и за полеви условия ще върши задоволителна работа :pardon:
Плюс това при днешния бенчрест вече не се прикладва, въртиш нониусите на реста и цъкаш спусъка без да гледаш през оптиката :)
 

Milen

Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Имаше подобни маси във ВИПа и не бяха особено скъпи. Пробвал съм от техните и са удобни. Пренасянето също е лесно.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Това са най-точните "пушки" на света...
Макар че за мен пушка може да бъде нещо което освен че стреля е пригодно и за носене, иначе е установка за изстрелване на проектили. ;)
Има подобни на тези и във въздушното, но резултатите им на 200 ярда малко отстъпват.
 

batnan

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

FreeMan написа:
Това са най-точните "пушки" на света...
Колегата aspirin беше пуснал снимка с подобни резултати на 200 ярда с АР-15 :)
 

Attachments

  • 200yd 001.JPG
    200yd 001.JPG
    1 MB · Прегледи: 178

bgbul

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Fire Horse написа:
И това не е всичко - долните попадения (групата в черното) е била на механичeн на 100
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=173591#p173591
Aко всеки си каже мнението по още веднъж ще стане отново спор и то не лицеприятен.
Ето защо е по-добре понякога да се подмине закачката.
Въпреки това за да става ясно в мненията човек не трябва да пита или да се съмнява, ами да показва своята позиция, гледна точка и натрупан опит.
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Наскоро имах възможност да сваля размерите на фабрични джаджи за оценка на мишените при бенчрест, за което благодаря на Злати.
Единственият детайл който изглеждаше невъзможен за изработка бе лупичката която увеличава образа.
След опит в две-три оптики да ми изработят такива стана ясно, че работата няма да стане там. Накрая си взех прът поликарбонат и днес беше първият опит дали изобщо ще постигна повърхноста. Ще стане. Сега остава да си поиграя с ножа за тази цел.
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1400515521079.jpg
    uploadfromtaptalk1400515521079.jpg
    78.9 KB · Прегледи: 116

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Павка,
Твоята "повикай неволята" край няма.
Отказали му в оптиката и човека вече е намерил решение! Браво! :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Re: ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и

Ти остави, ама след като си поиграх да си направя нож се получи това :)
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1400520839097.jpg
    uploadfromtaptalk1400520839097.jpg
    25.7 KB · Прегледи: 153
  • uploadfromtaptalk1400520851053.jpg
    uploadfromtaptalk1400520851053.jpg
    46.4 KB · Прегледи: 148
  • uploadfromtaptalk1400520864191.jpg
    uploadfromtaptalk1400520864191.jpg
    68.6 KB · Прегледи: 153
Нагоре