HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

mitaka101

Потребител
Голяма пушка, големи скорости, браво!
Пусни и една мишена за група на 25метра примерно.
 

lynx

Редовен Потребител
rosento, ти ли го изнасили така грозно тоз бай Асан? :confused:
"Тунинг" е да направиш пушката по-точна, по-удобна, по-красива, по-лека или по-практична, ама товааааа....... :crazy:
Сега биеш дуспа и топката излиза в тъч, не го вдявам тоя силов "тунинг" и това си е :wall:
Нали пушките ни са за уцелване, а не за рекорди на хронографа?
Въпреки всичко, евала ти за мъките да изкараш тия мощности, но е доста безмислено всичко това.
 

rosento

Потребител
lynx написа:
rosento, ти ли го изнасили така грозно тоз бай Асан? :confused:
"Тунинг" е да направиш пушката по-точна, по-удобна, по-красива, по-лека или по-практична, ама товааааа....... :crazy:
Сега биеш дуспа и топката излиза в тъч, не го вдявам тоя силов "тунинг" и това си е :wall:
Нали пушките ни са за уцелване, а не за рекорди на хронографа?
Въпреки всичко, евала ти за мъките да изкараш тия мощности, но е доста безмислено всичко това.
Не съм аз човека едно приятелче го изнасилва ! Тва е пушка за гавра и ненормални скорости.Моя Хатсан 135 още не е започнат .С риск да ми се изсмеете ще кажа - калибъра в който ще стреля е 4,5мм. а очакваните скорости след доработката - не само смяната на цевта , но и много сложни интервенции ще е около 500м/с.Стрялях преди с пушка Хатсан 125 на мой приятел в калибър 4,5мм скорост около 460м/с ,трясъка оглушителен та от там се зарибих по въпросните пружинки. :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
rosento написа:
lynx написа:
rosento, ти ли го изнасили така грозно тоз бай Асан? :confused:
"Тунинг" е да направиш пушката по-точна, по-удобна, по-красива, по-лека или по-практична, ама товааааа....... :crazy:
Сега биеш дуспа и топката излиза в тъч, не го вдявам тоя силов "тунинг" и това си е :wall:
Нали пушките ни са за уцелване, а не за рекорди на хронографа?
Въпреки всичко, евала ти за мъките да изкараш тия мощности, но е доста безмислено всичко това.
Не съм аз човека едно приятелче го изнасилва ! Тва е пушка за гавра и ненормални скорости.Моя Хатсан 135 още не е започнат .С риск да ми се изсмеете ще кажа - калибъра в който ще стреля е 4,5мм. а очакваните скорости след доработката - не само смяната на цевта , но и много сложни интервенции ще е около 500м/с.Стрялях преди с пушка Хатсан 125 на мой приятел в калибър 4,5мм скорост около 460м/с ,трясъка оглушителен та от там се зарибих по въпросните пружинки. :)
Само гледай да си "завариш" мерните прибори,че да не стане като пушката на приятеля ти (Юлиян) Да се "разхождаш" по мишената ;) :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
rosento написа:
Не съм аз човека едно приятелче го изнасилва ! Тва е пушка за гавра и ненормални скорости.Моя Хатсан 135 още не е започнат .С риск да ми се изсмеете ще кажа - калибъра в който ще стреля е 4,5мм. а очакваните скорости след доработката - не само смяната на цевта , но и много сложни интервенции ще е около 500м/с.Стрялях преди с пушка Хатсан 125 на мой приятел в калибър 4,5мм скорост около 460м/с ,трясъка оглушителен та от там се зарибих по въпросните пружинки. :)

rosentо, за луди пушки има и луди чашки дори и за калибър 4.5 :)
Виж дали няма да намерите една кутия за проба от новите JSB-та "Екзакт Бист".
Може с тях да станат добри мишени, знае ли човек.....калибър .177 - 1.05 грама! :banana:
 

Attachments

  • exact-beast.jpg
    exact-beast.jpg
    45.6 KB · Прегледи: 62

rosento

Потребител
Наистина механичните мерни прибори не са му закрепени добре така че за съществена група не може да се говори , но работи по въпроса.Точноста ще си дойде на мястото !!!
 

pikaso

Потребител
Пичове а някой може ли да ми каже със сигурност колко джаула е Страйкъра 5.5?
 

pikaso

Потребител
Значи може да не с записва в КОС. Всъщност какви са плюсовете и минусите при записването и дали изобщо да го направя?
 

njatanasow

Редовен Потребител
pikaso написа:
Значи може да не с записва в КОС. Всъщност какви са плюсовете и минусите при записването?
Плюса е ,че ако стреляш някъде и дойде полиция,или те спрат на пътя,показваш уведомлението и нямаш проблеми. Минуса е че трябва да отидеш до служба КОС ;)
 

julioano

Потребител
Днес след месец и половина работа и тичане по фрезисти и стругари най сетне приключих с тунинга на хатсан 135 даже ми остана време за стрелба.Резултата е следният-получи се 60 джаулова пушка независеща от бутилки с въздух или помпи с много приятна стрелба ,звук и откат. Зареждането е малко трудно но понеже е с 2 ръце бързо се свиква.Скоростта съм я оставил на316 м.с. с 1.75 на 30 м.2-3 см група на 50м.-10см група това е с мерни хатсански прибори допълнително стабилизирани .Доволен съм от резултата и стрелбата с този звяр .
 

kamikadzzze

Потребител
Поздрави колеги,
Отворих си striker-а разпробих дупката на цилиндъра, която пуска въздуха към буталото от под 4мм на 6 мм (6.35 ми е пушката)
Олекотих буталото до колкото можах (с ГП вортекс съм), само че докато го стъргах и го изпуснах. в Следствие на което се получи побиване на маншета на 1 място (съвсем леко но явно достатъчно). Започнах да го сглобявам и като надуя през дулото се чува че издиша през маншета.
Предполагам, че е възможно да издиша и през О пръстена на цевната кутия, но се чува доста, та ме съмнява.
Въпроса ми е какъв (и от къде) маншет да си закупя. Четох че на Заримекс маншетите са по-меки и некачествени, та съвет? На други пушки (гамо) сатват ли?
Освен това какъв маншет да търся, като на хатсан 80/90 дали ще стане?
27.15мм изкарах върха на маншета, без да натискам много шублера
26,9мм е на подбитото място
27.00 ми е цилиндъра в края, но е елипса, на друг диаметър е 26,65мм
 

mitaka101

Потребител
Следствие на което се получи побиване на маншета на 1 място (съвсем леко но явно достатъчно)
нагрей го със сешоар или в топла вода и ще си върне формата
Започнах да го сглобявам и като надуя през дулото се чува че издиша през маншета.
Предполагам, че е възможно да издиша и през О пръстена на цевната кутия, но се чува доста, та ме съмнява.
много лесно можеш да провериш откъде издиша: като запушиш с пръст предния край на преходния отвор /този от към цевта/ и натиснеш буталото от начално до крайно положение - по време на целия работен ход трябва да има компресия. Ако я няма - значи маншет и/или надран цилиндър. Като направиш там компресията - затваряш цевта, запушваш я в предния край и правиш същото натискане на буталото. Ако нямаш компресия - значи уплътнението на цевта е заминало.
Четох че на Заримекс маншетите са по-меки и некачествени, та съвет
там са оригинални и със сигурност не са меки. те са вносители и с пушките внасят оригинални резервни части и консумативи. Точно от тях си вземи, при това за твоя модел. На маншетите разликите не са толкова във външния диаметър. колкото във формата на отвора - на Гамо и старите модели Хацан са с форма на конус, сега в новите Хацани са с друга форма.
27.00 ми е цилиндъра в края, но е елипса, на друг диаметър е 26,65мм
турците прочетоха в руските форуми, че трябвало да се стисне цилиндъра да не изпускат щифтовете, които държат тапата и спусъка, и като другата малоумна руска идея - за лявата резба на болтовете на ложата - ги послушаха и сега всички Хацани са със сплескан цилиндър
 

kamikadzzze

Потребител
След преваряне и опит да се натисне челно (за да се възстанови), се оказа, че маншета няма мерак да си върне формата.
Та сега въпроса е как да сложа нов маншет, четох доста но не видях подробно описание освен някой беше писал, че го е нагрял на 250 градуса във фурната но това ... ми се струва твърде екстремно.
Гледах в интернет, как един ползва конус с точния размер на вътрешната част на буталото и ринг с височина около 6 мм за основа, тоест слага дървена основа, ринга, маншета, в него конусчето и след това буталото и удар с чук го вкарва.
Аз нямам такива приспособления, но най ме притеснява факта, че сложи смазка на конусчето, която ще остане по маншета.
Другия ми въпрос е относно полирането на цилиндъра - Всеки път като се опитам да задържа парцал на шпилка, при по-голямото триене което се получава, парцала просто се върти по шпилката. Опитах с гайки - същата работа.
Може ли малко по-подробно как точно полирате цилиндъра, и има ли начин да не се прави с пасти?
Благодаря много на отзовалите се!

PS: Забравих да допълня, че пушката стреля, въпреки очевидното изпускане, та ако скоро има среща някъде(в София) и някой донесе хронограф може да измерим с каква скорост стреля (тоест да не я пипам докато не се наложи)
 

Kossis

Потребител
Колеги да питам ГП дали има живот и колко е той ?

Необходимо ли е голямо преправяне за да се постави на 125 ?
 

lynx

Редовен Потребител
Ако питаш само в една тема, пак ще ти отговорят.
Не цапай подред навсякъде :redcard:

ГП /поне тези които ги правят колегите/ издържат много пъти повече от нормалния живот на телената пружина.
Ако се развали се оправа лесно , може да се ремонтират.
На 125 няма нужда от генерални интервенции за монтирането на ГП.
Във форума има доста такива пушки с монтирани ГП и си работят добре.
За купешкия Вортекс не съм чувал някой да е отварял такава за ремонт, още са нови.
Аз бих си купил правена от някой който знае как се правят и има опит.
 

Kossis

Потребител
До колкото разбирам, ти ми препоръчваш да купя правена ГП, а не стокова.

Къде може да се намери такава ?

Какво трябва да се преправи за да се сложи ГП ?

Скоростта на изстрела не пада ли с ГП ?

Като се зарежда- по лесно ли е или е еднакво усилието с ГП ?

------------------

Колко поста ще ми се налага да изписвам тия кодове и сметки, като пълен идиот ??? :-\
 

koko112

Потребител
Здравеите. Хатсана ми започна да има малък луфт на цевта не на страни,а на горе и на долу.Има ли вариант да го оправя и как?Благодаря предварително.
 

sts1969

Редовен Потребител
Отдолу има един клиновиден щифт с пружинка която го държи натегнат...той фиксира цевната кутия в затворено сустояние. До колкото си спомням този клиновиден щифт имаше луфт който се регулира от малко винтче (от него се и разглобява) виж дали не се е развило това винтче и луфта на щифта да се е увеличил. Може и болта на който лагерува цевната кутия да се е изял, правят го от кашкавал ???
 

koko112

Потребител
При мен има само набит щифт които го държи да не се вади,като го махна изпада пружинката.Да сменя ли пружинката с по твърда,знам ли луфта е малък ама се получава някакво пропадане на цевта макар и малко.
 
Нагоре