Палатки и къмпинг

anibis

Редовен Потребител
scandalo написа:
Препоръчайте ми хубава палатка за двама души,но да е по-широка понеже да има поле за изява като си легнем с ............ Надя разбира се :))). Ще я ползвам за състезанията и от време на време да ходя за риба. Може и дъжд да ме вали така,че нека понася дъжд и вятър.
Рyмене здравей!
Аз вече 4-ти сезон ползвам една палатка,купена е от Метро Варна за 58лв 2+1 места. Палатката се казва Дакота за тия пари е перфектна, спокойно лягат 3-ма в нея. :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Миро, твоята ДАкота ползвал ли си я в дъжд ? За тия пари мисля че ще тече кат лейка. Аз ползвам китайка и за това винаги си нося покривен найлон ако завали. Няма да ти казвам какъв ад е да спиш на дъжд с такава палатка. Страх те е да кихнеш защото почва да капе... Румба, всички двуместни палатки са с размер, в който идеално се вписва надуваем матрак от големите. Така че каквато и да вземеш /минимум 3000 мм воден стълб/ мисли за бюджета и матрак с помпа. Става меко , топло и идеално за .. изява. Иначе ако искаш по-бюджетен вариант - за 20 лв от някой верига и за 1 лв, покривен найлон и си в играта. :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
За сега на Паната ми изглежда Ок, която е пуснал по-напред в темата.Но не знам как ще се справи в дъжд.
 

anibis

Редовен Потребител
Миро, твоята ДАкота ползвал ли си я в дъжд ?
Оги да си кажа правичката не съм е ползвал палатката в дъжд,винаги гледам времето какво ще е. ;)
Не знам каква ще е тая палатка която няма да препуска в дъжд ???
 

dinkata

Редовен Потребител
Братчеда е прав... няма нужда да се дават 2043004 лева за скъпи палатки и щуротии :) Обикновенно когато се ходи някъде (на палатка) човек малко от малко се съобразява с прогнозата за времето.... при евентуални изненади наистина едно парче найлон от левчето върши чудесна работа. Моята е такава двуместна от 20-25лв и аз си пъхам двоен надуваем дюшек и определено имам място и за кожена печка ;) :cheers: :cheers:





anibis написа:
Не знам каква ще е тая палатка която няма да препуска в дъжд ???

Миро има такава ... http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?t=29488

;) :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Каквато и да е палатката,остава си палатка,в порой предпочитам да съм в най обикновено бунгало.
Иначе Динка това те очаква ;)
kcyd.jpg
 

tzocho

Потребител
Аз за втора година ползвам най-обикновена от Метро и за леки превалявания няма проблеми...
Найлончето е добър вариант за проливен дъжд, но има и по-добър вариант - тента в допълнение, която да се разпъне отгоре и вече си става супер кеф. :)
 

andi

Редовен Потребител
3-4 години ползвам някаква от сорта на Дакотата . Има само един + , много евтина и не ти пука за нея . За дъжд не става , за слънце не става, за вятър не става , прави конденз през ноща . И все пак за да я ползвам съм намерил чалъмчета за почти за всичко . Веднъж само съм слагал найлон отгоре и няма да повторя . Когато ходим на палатка (досега) на 1 място сме 2-3 вечери максимално, и след това на друго . Било е заради подгизнала палатка да не може да тръгнем . Ходили сме с нея в Гърция , Турция , Румъния , но винаги сме имали резервен вариант ако се разпадне . След брутална буря на Карадере извадихме поне 20литра вода от нея . Оцеля и за една седмица на вятъра на Гьолчеада. Ама приятелите с които ходим са със "истински" палатки и виждам разликата .
Преди 1 седмица я пенсионирах и взех Хай Пик. Исках Кейвъри с два входа , ама тази ми я дадоха с по-добра отстъпка. Чехите имат още 2 мн добри марки : Ханна и Хъски .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С тоя, въпросния троянец се запознах преди месец на Бръмбар скок. Беше там да пие бира и се заговорихме за дъждове и той спомена Карадере. И понеже бях чел преди тоя разказ му казах за него и той даже се очуди че и аз дори съм го чел.. Та така... Голям купон ще да е било.
 

st_beer

Редовен Потребител
scandalo написа:
Препоръчайте ми хубава палатка за двама души,но да е по-широка понеже да има поле за изява като си легнем с ............ Надя разбира се :))). Ще я ползвам за състезанията и от време на време да ходя за риба. Може и дъжд да ме вали така,че нека понася дъжд и вятър.
Румба това е палатка която ти препоръчвам. Имаме я същата и ти гарантирам че държи на дъжд,бури и има всички изисквания които имаш. Като единствен недостатък мога да кажа само че се състои от два чувала (един за палатката и спалното и един за коловете)
http://prodavalnik.com/palatka-i26658289
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Май съм си намерил точно същата.Само ще видя как се разпъва това нещо.Бая е голяма и май са 2 помещения.Ще я видя тея дни :).
 

st_beer

Редовен Потребител
Няма нищо сложно в разпъването. Колците са с пружини на сгъвките и само се нагъват без да са разделени.Всичко се получава само след едно две разпъвания. С две спални помещения вече е наистина много голяма, но пък има много място за изяви ;) ;) ;) само да не се изгубите из стаите на големия двустаен апартамент :cheers: :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
scandalo написа:
Май съм си намерил точно същата.Само ще видя как се разпъва това нещо.Бая е голяма и май са 2 помещения.Ще я видя тея дни :).

Румба имаш ли представа, колко тежи такава барачка!?
Това са палатки на повече от 20 години. Изработени от материал технически и морално остарял.
Всели съвременнен полиестер е многократно по-лек и издържлив на дъжд в сравнение с този брезент!
До каква цена си готов да прежалиш за палатка, защото това е същото, като с пушките?
 

Loki

Потребител
+1 :exclaim: Румба вземи си хубава и лека нова палатка, макар и по-скъпичка. С оборудване и особено палатки компромис не трябва да се прави!
Все пак в палатката се спи и ти е подслон, а не душкабина.. :wrain: ;)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Не съм много съгласен с Дани.В момента имам 4 палатки.
Едната от тях е двуместна,изработена от нещо като зелен шлиферен плат и е на не по-малко от 30 години.Някой може да е помни - преди 4 години бях с нея в Русе,а преди 2 на Огоста.Много пъти с нея ме е валял дъжд и вътре не е влизала капка.
Миналата година реших да се модернизирам и си купих двуместна полиестерна.С нея бях на Огоста.Добре че имах един малък найлон,та си запазих поне главата.
Другите,които имаха подобни палатки (Луфтвафе,Таня и др.)изливаха цели кофи вода от тях и се принудеха да спят в езеро.Само Самурая имаше голям найлони я покри цялата,та спа на сухо,ама мисля че вътре е било сауна.
Какво от това,че на етикете на палатката ми пише,че издържа на водин стлб 3000 мм.
Няма по-хубаво от импрегнираната памучна тъкан. :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Подкрепям напълно бай Иван. Вярно е тежки са и заемат повечко място, но не я заменям за шушляци въпреки че имам и такава. Също и не отричам че има и леки модерни палатки ама Румбата е писал че не му се дават много пари. Предполагам става дума за тая палатка която е зад теб приятелю. Нашата е на другата снимка и не ме е предавала и никога не съм бил мокър в нея.

 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Бай Иван не го вали защото е с покривало. И аз съм обмислил покупка на такова, за да заменя найлона. С покривало и най-евтината палатка ще ти върши работа. покривалото дори да не е от най-скъпите отвежда водата и не и дава да капе върху същинската палатка....
 

tzocho

Потребител
Станимире, много добър вид палатка, ... имам предвид височината и най-вече навеса пред входа. :)

Както вече споменах преди няколко поста с палатките имам опит едва от преди две години и само факта, че попаднах на една промоцийка на тента в Практикер ме накара да опитам ето този вариант през изминалия уикенд в Гърция ...

030894526.jpg


За палатката не беше, но за шатрата се каза първото изпитание в ситуация на буря ...

030894569.jpg


Предвид цената все я бях прежалил, ... а то не само че издържа изпитанието, но ми даде и възможност
да направя уникални снимки ...

030894835.jpg


030894527.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз не говорих за палатки, които струват 20лв!
Аз говоря за маркови палатки с проверени данни.
Затова и написах, че тази работа е като с пушките. И попитах, колко пари е готов да плати?
Едно е да си купиш пушка и да стреляш с нея направо от кутията. Друго е да си купиш заготовка, като Хасана и веднага да започнеш да я разглобяваш и тунинговаш.
Има много туристически форуми с теми посветени на палатките. Там има много реална информация за материалите. :)
 
Нагоре