ЧЕЛЕН ОПИТ ( или всичко което ни е впечатлило)

chopara

Потребител
Стърлинговият двигател се базира на промяната на обема на въздуха в различна температура, моделчетата в ютуб не са много добре развити, ако се постави водна риза на "студения" цилиндър, а въздухът се замени с някакъв по-подходящ газ (например фреон) и се добави някакво смазване на частите защо да не се постигне доста висока ефективност.

ПС: може нова концепция за главата на автомобилните двигатели, отпадат разпределителни валове, кобилици, ремъци, вериги ... : http://www.youtube.com/watch?v=Bch5B23_pu0
 

chopara

Потребител
sealthickness.jpg

thinner_cap.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Не съм спец по пружинките, но според мен този о-пръстен ще поживее много малко.
Ако се налага да се сменя често, целия тунинг се обезмисля.
 

sts1969

Редовен Потребител
Не е само до живота на О-пръстена, нали целта е да е насочен напред с периферията (като капачка на бутилка) за да се раздува и уплътнява още повече при компресирането. Този просто няма да прави добро налягане...а може и да изпуска зад себе си.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Този О пръстен и аз не мога да разбера наистина ли мислят, че може да работи дълго ??? Когато правих проучване за тунинга на Фанито разгледах при какви скорости са ефективни и този вид уплътнения, и по-спомен имаше данни за около 5 -7 м/с ( това е ориентировъчно, че не ми се търси) над тези скорости нямат добра ефективност. А скоростите на буталото са от порядъка около 20-25 м/с и за това там се използват не случайно маншети наподобяващи така наречените К-маншет (уплътнение) за да може да се раздуват при и уплътняват по добре при по високо налягане. О- пръстените са главно за статични натоварвания или при ниски скорости на буталото но там е необходимо да се използват други износоустойчиви сплави за направата им ( като пример има такива О пръстени за помпите ).
Не че съм специалист в тази област просто споделям някои неща, които съм прочел и помня все още :cheers:

Абе това въобще бутало на въздушна пушка ли е, или нещо друго, че взех да се съмнявам сериозно като го погледнах пак ;)
 

chopara

Потребител
soundmax написа:
Този О пръстен и аз не мога да разбера наистина ли мислят, че може да работи дълго ??? Когато правих проучване за тунинга на Фанито разгледах при какви скорости са ефективни и този вид уплътнения, и по-спомен имаше данни за около 5 -7 м/с ( това е ориентировъчно, че не ми се търси) над тези скорости нямат добра ефективност. А скоростите на буталото са от порядъка около 20-25 м/с и за това там се използват не случайно маншети наподобяващи така наречените К-маншет (уплътнение) за да може да се раздуват при и уплътняват по добре при по високо налягане. О- пръстените са главно за статични натоварвания или при ниски скорости на буталото но там е необходимо да се използват други износоустойчиви сплави за направата им ( като пример има такива О пръстени за помпите ).
Не че съм специалист в тази област просто споделям някои неща, които съм прочел и помня все още :cheers:

Абе това въобще бутало на въздушна пушка ли е, или нещо друго, че взех да се съмнявам сериозно като го погледнах пак ;)
Това е b-3ка, радвам се че доста хора го коментираха, не мога да намеря оригиналният сайт, от който копнах снимките, но тук също са писали по това: http://www.network54.com/Forum/113813/thread/1359405542/any+way+to+increase+B3+power-
 

Dominus

Редовен Потребител
Да размразим темата :)
В очакване съм на ултразвуковата си ваничка и вече ме интересуват препарати и разни рецепти за течности и миксове почистващи различните видове метали от различните видове замърсители.
Ще се радвам да науча вашият опит, кой какъвто го има. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Не знам дали нацелих правилната тема, но ако не съм, може да се премести на правилното място :rolleyes:
Понеже знам, че някои колеги си правят капачки за многократна употреба, вече се продават и фабрични такива в Ибей.
6 бройки в комплект с "иглата" за помпане са 10 долара.
Много подходящо за плЯкинг на 100+ метра, винаги виждаш и чуваш дали си уцелил :lol:
Събирайте си празните шишета от безалкохолни напитки, от тях стават ефектни бомби :D
KAPACHKI-6.jpg

Линк в Ибей:
http://www.ebay.com/itm/Big-Blast-T...918?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item233dfb1abe
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Днес си получих новата "играчка"
Според теста на братушките се оказва изключително точен уред.
Купих го от САЩ за 21-2лв с доставка, че и батерия.
Утре ще му се отвори доста работа.
 
Нарича се сарбакан и е традиционно индианско оръжие за лов .южна Америка. На времето крадяхме болтове от жп то и се молехме по няколко дни да ни пробият в главата глух отвор съответно барут гвоздей и се удря силно в няк
 

andi

Редовен Потребител
Преди 30 години ни учеха , че този метод се е ползвал навремето и е работил .
Само , че на клипа - както е го прави е ала бала . Но това е принципа . Как да измери иначе скорост преди 100 г .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Тия не са ли чували за коткомера ? А иначе сериозно метода с махалото със скалата ми се струва доста по-лесен за изпълнение..
 

sts1969

Редовен Потребител
Купи си хроно :)

Sent from my A850S using Tapatalk
Имах хроно докато тунинговах и преработвах АТ-то си, продадох го заедно с пушката защото нямам нужда от него повече, просто от любопитство попитах. Колкото е по-просто едно устройство, толкова е по-надеждно според мен.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Унуй маало няма как да е толкова точно. Пък и с всеки модел чашка отделна скала.

Sent from my A850S using Tapatalk
 
Нагоре