РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

ivofox

Редовен Потребител
dinkata написа:
Иване, толкова ли е трудно да написваш къде ги хващаш тея риби ?!
Иначе добре :) :cheers:

На Руенското езеро Динка и Мулдавския язовир.Но на Руенското са по големи и често се вадят и добри шарани 4-5 кг..но за съжаление не съм хващал такъв.Един ми се откачи по голям , но не знам колко кг. беше :)На царевица,а каракудите излизат на бял.
 

ivofox

Редовен Потребител
Има и още един водоем,Сушица 10 лв на въдица,за две 15 лв шарана не се плаща.Мисля скоро да го посетя и него,но първо ще разуча дали дава риба :wall:Намира се посока Кърджали малко след село Червен.От Асеновград е на 15 км.
 

dinkata

Редовен Потребител
ivofox написа:
Има и още един водоем,Сушица 10 лв на въдица,за две 15 лв шарана не се плаща.Мисля скоро да го посетя и него,но първо ще разуча дали дава риба :wall:Намира се посока Кърджали малко след село Червен.От Асеновград е на 15 км.

Т'ва не е ли дето правихме състезанието бе ?! "WILD CITY" комплекса където е ?!
На това Руенското какви са условията ?!
 

ivofox

Редовен Потребител
Да точно там е този Сушица,а на Руенското такса 10 лв .Каракудата е безплатна,но шарана се заплаща на килограм.За спортен риболов става и е красиво.
 

barbaron

Редовен Потребител
А къде се намира Русенското езеро (едно скрийншотче ако може на някоя карта). Предварително благодаря!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
;) Чел, чел, недочел! Нерде Русе, нерде Руен? ;)
Далечко е от Русе Барба. Ама разходката би си струвала. Много е красиво там, пък и кат хванеш нещо да не си валад, кефа е пълен.
http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%9D%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D0%BF%D1%8A%D1%82&hl=bg&ie=UTF8&ll=42.014611,24.896049&spn=0.130856,0.338173&sll=42.016461,24.817729&sspn=0.016357,0.042272&geocode=FVQigQId-sd6AQ&t=h&mra=mr&z=12
 

barbaron

Редовен Потребител
ц-ц-ц... тъкмо бях наточил сопите ама като не виждам сутрин рано и така се получава - едно "с" може да те хвърли на 300 километра в страни от целта....

късмет на всички!
 

prinz Eugen

Потребител
От 1 юни се разрешава нощният любителски риболов, съобщиха от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.
Край Русе риболов в тъмната част от денонощието ще може да се прави и във водите на българския участък на река Дунав от кейовата стена на пристанището до западната част на Дунавския парк.

Освен край Дунав, риболовците ще могат да залагат въдици в в осем водоема в страната: язовирите “Жребчево”, “Искър”, “Пясъчник”, “Тракиец”, “Огоста”, “Александър Стамболийски”, “Сопот” и “Тича”.

Стартирането на пилотния проект за разрешаване на нощен риболов в няколко вътрешни водоема в страната и в определени участъци от река Дунав беше предшествано от много работни срещи и обсъждания между ръководството на ИАРА и любителите риболовци, които отдавна искат да ловуват и през нощта.
:bravo:
 

ivofox

Редовен Потребител
Здравейте колеги.Тази седмица ще го посетя отново вече и шарковците са започнали да се поразмърдват ;)
Лових с захранка ван ден ейнде ( HI PRO SPECIMEN-CARP) С АРОМАТИЗАТОР СКОПЕКС.СТРЪВ БЯЛ ЧЕРВЕЙ И КОНСЕРВЕНА ЦАРЕВИЦА.Ловях с 2-фидера единия беше с метод хранилка на престън (джапанката) с повод 0,15 и на другия фидер с кошничка.Дистанция до 25 метра.Когато пристигнах по целия язовир бяха поставени въдици за СОМ,на снимката се вижда сомаджийската въдица която по късно ги събраха.Искали да уловят големите сомове понеже ядяли шаранчетата.

030569280.jpg


030569281.jpg


030569282.jpg


030569283.jpg


030569284.jpg
 

boceto84

Потребител
винаги съм се чудил каква е разликата между различните видове хранилки на фидера.Всички се ползват за едно и също :rolleyes:
 

ivofox

Редовен Потребител
boceto84 написа:
винаги съм се чудил каква е разликата между различните видове хранилки на фидера.Всички се ползват за едно и също :rolleyes:

Работят различно ,всяка хранилка.Примерно ако е тип клетка кошничка ,при многократно замятане с кошничката при падането на хранилката до дъното оставя лека следа храната малко излиза от хранилката и рибата се дига на горе.А ако се използва затворена хранилка пластмасова храната стига до самото дъно без да прави следа.И друго ако е желязна при закачки водорасли се оплита ,а ако е пластмасова е по лека и не се оплита много след като се засече и хранилката се дига по лесно от дъното.Според това какво искаш да направиш използваш и различните видове хранилки.ако ловим на пропадане използваме по лека храна която да пада при допир на хранилката с водата да прави следа храната докато стигне дъното.
 

boceto84

Потребител
коя хранилка,ще е най-подходяща са платика във чист водоем(с пясъчно дъно).Водоема е много дълбок 40-50м.В момента я лъжа с мача на 10-на метра дистанция и дълбочина 7-8м.Гледам колеги мятат едни пружини,но нямат такъв успех
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес направихме един излет с колегата Ангел Иванов,жалко че времето беше лошо и валеше.

030645932.jpg


030645933.jpg


030645934.jpg


:cheers:
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Това ми е вчерашния улов на с.Костенец.
 

Attachments

  • Костенец 15.06.13.jpg
    Костенец 15.06.13.jpg
    95.8 KB · Прегледи: 47
  • Костенец 15.06.13г..jpg
    Костенец 15.06.13г..jpg
    113 KB · Прегледи: 31

ivofox

Редовен Потребител
Да се похваля с една по голяма риба.Бях на едно състезание и улових една рибка :)
030816906.jpg


030816910.jpg


030816914.jpg
 
Нагоре