Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

didarai

Редовен Потребител
Тестови са.Някои бяха с много смачкани поли,но ги отделях.Иначе в експреса имам и кутийка.Нямах много изстрели днес , но долу горе ги групира еднакво с тестовите.Да не забравяме ,че все пак говорим за ПП и някакъв,никакъв стрелец,та разликите може и за тва да не са видни.Интересното е ,че преди да я разпарчетосам, експреса ги сееше повече от гамото.Тогава то ми даде най-свита група.Сега не е така.
 
A

Anonymous

Гост
здравейте,

Взех си Gamo CFX втора употреба. от два дни е при мен. пушката се държи добре, прави добри групи (около 2 см. на 10м.) и то въпреки че е с механични мерни прибори. искам обаче да и сменя спусъка. някои може ли да ми каже от къде мога да намеря този GRT-4G спусък? въобше някой внася ли такива неща в бг?
http://www.youtube.com/watch?v=32JPeoyp ... er&list=UL
 

hyankov

Потребител
Не можеш, не се внася. И аз съм го търсил. Има 2 варианта:
1) Да успееш да накараш някой който си е купил такъв да отидете на стругар и да ти направят същите елементи (аз мисля че целия комплект е 2 блейда само, но не съм сигурен).
2) Да си го поръчаш от човека. Само че последно което четох той едва ли не приема само пари в кеш. Така че малко трудна работа.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Някои знае ли от къде може да се намери пружина за англиѝско GАМО - Hunter -1250 и на какви пари.
 

heady-nuker

Потребител
За да не пускам нова тема ще попитам тук..

Някой има ли идеи чел ли е нещо из нета за тунинг по тая пушка
( Gamo Socom Tactical 5.5)
SocomTactical-AngleSinVisor.jpg


1 приятел си я взе ... на външен вид е много готина обаче тествахме с какви ли не съчми не може да направи хубава група дори и на 25 метра....

има ли какво друго да се направи освен ГП ???


Замерихме я с хронограф - с 1 гр. дава 195 м./сек
 

mitaka101

Потребител
Погледи пластмасите на наддулника да не са се разместили или да не "играят" - това може да доведе до разсейки.
Може да се е отчупило и парче от пружината. Скоростта постоянна ли е? Защото ако има скокове в скоростите с едни и същи чашки - може да е маншет. С какви чашки сте пробвали: JSB, RWS, H&N? Това са марките, които изясняват ситуацията - няма ли група стях, значи има проблем. Пробвайте с няколко ЖСБ екзакт - ако даде отклонение повче от 5м/с на хроното и група по-голяма от 4см на 30 метра - значи има проблем в пушката. За да се види какъв е проблема - ще трябва да я отворите - не е трудно, само трябва да вземеш една "еврейска звезда" за винтовете, всичко се разглабя елементарно.
 

Иван Димов

Потребител
Имал съм две Уиспърки и от двете бях много-доволен като точност.Тогава стрелях с ФТТ.Не съм ги пробвал с ЖСБ,защото тогава или още е нямало или не е било толкова популярно.Не си спомням,но пушките си бяха добри. ;)
 

heady-nuker

Потребител
Благодаря за съветите - още като я взе му казах да е отворим да видим дали всичко е наред ама хич не ме слуша :) Т'ва е като да си вземеш "нова" кола за която продавача ти е казал как всичко е обслужено и сменено и ти да му вярваш:)))

Полиране на спусъка или нещо такова необходимо ли ? Не ми се струва да е от най-леките и плавни.. пък и доста откат си има тва чудо даже се очудих , че стреля само с 195 м на 1 гр ..

ПС: Митака ще му кажа и за газова пружина по-нататък :)
 

kupona

Новодошъл
Някой знае ли как се сваля мушката на Gamo Shadow 640...........на схемата не се вижда добре на резба ли е или на шлици :-\

Ето за това става въпрос:



Благодаря! :cheers:

Поздрави :)

Kupona
 

chopara

Потребител
kupona написа:
Някой знае ли как се сваля мушката на Gamo Shadow 640...........на схемата не се вижда добре на резба ли е или на шлици :-\

Ето за това става въпрос:



Благодаря! :cheers:

Поздрави :)

Kupona
Ако е пластмасова, огледай за следи от лепило, може просто да е залепена.
 

kupona

Новодошъл
Пластмасова е, ама като гледам ще играе "флекса" като и направя компенсатора :bachkam:...........някак се надявах да е на резба.............

Благодаря все пак! :cheers:

Поздрави :)

Кupona
 

didarai

Редовен Потребител
След неуспешното ми участие на Бръмбар скок,хвърлящо съмнение върху способностите на ЦФХ-са да сваля мишени , реших да направя едно клипче за опровержение :) .С по-добър стрелец резултата ще е по-добър,но от мен......толкова.Стреляно е тук :

Заради операторката се наложи да започна с мишените от 35 м. нагоре.(който е женен знае,че и 1000 пъти да обясни нещо,и пак ще се окаже,че са били точно 1 път недостатъчни).На 35 и 25 м. стрелях по капачки от безалкохолно (30 мм), на 40 м. е капачка от сок (40 мм),плъха на 47 м. е гамовска 40 мм. мишена,на 10 и 15 м. са 1 стотинка (16 мм.) .За разлика от града,долу на летището вятъра е по-друг.Имаше от време на време силни пориви и за това при плъха(удари го на ръба) и на 25 м. по синята капачка(този въобще не разбрах къде отлетя) избързах.
Видеoто
 
A

Anonymous

Гост
Купих си Gamo BigCat 1250, но не мога да я накарам да стреля точно. Пушката фабрично идва с оптика 4х32 на Гамо и без механични мерни прибори.

Точността е разочароваща. Стрелям с RWS чашки - така че не вярвам проблемът да е в тях. Остават Пушката или Оптиката. Преди имах CZ Slavia 631 - с нея правех групи, непостижими са гамото.

Някой да има опит с подобна пушка. Ако проблемът е в оптиката - да я сменя, но с какво. Ако е в пушакта - да я сменя но с какво. Повече от 100лв за оптика и 300-400лв за пушка с оптика не ми се дават (отивам вече в зоната на .22LR и разрешително за подборен за повече пари).

 

fishermaniac

Потребител
Извинявай,но цевта има ли нарези,нали гамо имаха модели с гладки цеви,да не са сложили някоя такава,кажи какви групи прави на 30 метра или на колкото си стрелял.
 
A

Anonymous

Гост
fishermaniac написа:
Извинявай,но цевта има ли нарези,нали гамо имаха модели с гладки цеви,да не са сложили някоя такава,кажи какви групи прави на 30 метра или на колкото си стрелял.

Пушката не е при мен в момента, но мисля че имаше нарези на цевта.

Групата на 25м е постресаваща - над 5см. Друг е въпросът, че след кански усилия да я накарам да стреля що годе една седмица, на следващата няма нищо общо (уикенд стрелба). Има чувството че от едното седене оптиката се размазва. Иначе гледа прилично.
 

mitaka101

Потребител
Имаш технчески проблем с пушката - отвори я, виж какъв е и го отстрани. Ще събереш групата пет пъти.
 

sts1969

Редовен Потребител
Нали знаеш (предполагам де) че след всяко почистване на цевта, започваш на ново с корекцийте на точноста...трябват ти поне 30 изстрела за да върнеш групирането в предишните настройки. Аз моята цев (незнам за другите, но аз стрелям сравнително малко и за мен си е правилно) я почиствам 2 пъти в годината.
 
A

Anonymous

Гост
mitaka101 написа:
Погледи пластмасите на наддулника да не са се разместили или да не "играят" - това може да доведе до разсейки.
Може да се е отчупило и парче от пружината. Скоростта постоянна ли е? Защото ако има скокове в скоростите с едни и същи чашки - може да е маншет. С какви чашки сте пробвали: JSB, RWS, H&N? Това са марките, които изясняват ситуацията - няма ли група стях, значи има проблем. Пробвайте с няколко ЖСБ екзакт - ако даде отклонение повче от 5м/с на хроното и група по-голяма от 4см на 30 метра - значи има проблем в пушката. За да се види какъв е проблема - ще трябва да я отворите - не е трудно, само трябва да вземеш една "еврейска звезда" за винтовете, всичко се разглабя елементарно.
Здравейте . Изчетох всичко по темата/ относно CFX / и се спрях на това мнение защото пушката се държи , както е описано по-горе . Оказа се , че има резки по маншона , О - пръстена на затвора беше скъсан и е наранено малкото уплътнение към цевта . О-пръстен намерих и пасна перфектно . Обаче се нуждая от помощ за маншона и малкото уплътнение към цевта . Дайте идея откъде да си поръчам .
 

Attachments

  • GAMO CFX .jpg
    GAMO CFX .jpg
    527.4 KB · Прегледи: 144
Нагоре