Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Dimitrov

Новодошъл
Колеги,искам да ви помоля за малко помощ,че се получи неочаквана авария.

Отивам да стрелям днес,всичко си му е по реда.Прибирам се и реших да забърша пушката с ВД-40 и свалям цилиндъра...един опит-ъкъ нойцен,втори опит пак неиска,завъртам 3-ти път и..

Къв зор аджеба видя т'ва че се счупи :wall: . . Та искам да попитам,от къде мога да си купя боен клапан?Или колко пари ще ми излезе да се изработи при стругар (ориентировъчно)?

И друго.Във понеделник или вторник ще пътувам за София и ще остана там 1 или 2 дни.Ще има ли някой колега който може да ми отдели 2-3 часа,за изработка на тапа за боен клапан(евентуално на нов цилиндър) и да замерим и настроим пушката? Аз ще си платя каквото е необходимо,черпенето си го има.
 

tzocho

Потребител
В Заримекс мисля, че имаха налични клапани. Цената им беше към 35.00лв. Като дойдеш ми се обади, талефона ще ти го изпратя на л.с. :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
boceto84 написа:
Колко малка трябва да е дупчицата на упсарина.Ако е много малка какъв ще е проблема,а ако е голяма /примерно 4-5мм/ ще има ли ефект.

Според мен е по-добре да е по-малка.
Моята е 1.5мм.
 

Dominus

Редовен Потребител
Dimitrov написа:
Колеги,искам да ви помоля за малко помощ,че се получи неочаквана авария.

Отивам да стрелям днес,всичко си му е по реда.Прибирам се и реших да забърша пушката с ВД-40 и свалям цилиндъра...един опит-ъкъ нойцен,втори опит пак неиска,завъртам 3-ти път и..

Къв зор аджеба видя т'ва че се счупи :wall: . . Та искам да попитам,от къде мога да си купя боен клапан?Или колко пари ще ми излезе да се изработи при стругар (ориентировъчно)?

И друго.Във понеделник или вторник ще пътувам за София и ще остана там 1 или 2 дни.Ще има ли някой колега който може да ми отдели 2-3 часа,за изработка на тапа за боен клапан(евентуално на нов цилиндър) и да замерим и настроим пушката? Аз ще си платя каквото е необходимо,черпенето си го има.


Вероятно болта който служи за захващане на железарията към приклада е играл малко роля на стопорен и затова си го строшил /предполагам само/, тъй като виждам някакво остъргване отпред. Иначе няма причина да се скъса клапанното тяло.
Пита ме за чертеж на тапата. Не знам какво си се влюбил в тази тапа, но като ти е такава мечта че ти направя един чертеж.
Последния асана дето правих нямаше нито тапа, нито пружина и пак направи 38 изстрела на 265-270 с тежко жсб.
Ориентирай се към работа по клапан и ударник!
При правилно подбрана бойна пружина можеш да направиш работеща и замислената система за предотвратяване на вторични удари. Това разбира се без малка промяна на формата на това лостче не става. Бих ти дал един съвет, ако тръгнеш да правиш ново клапанно тяло. Не го копирай, а го измени! Направи го с по-голям вътрешен диаметър, да има по-голямо разтояние между стената на тялото и най-широката част на клапана.
 

Dimitrov

Новодошъл
Реших си проблема с БК-то,купих си от Заримекс за 35 лева,благодаря на колегата Цочо който ме насочи на там.

Направо го завих и на поляната... е не разбирам какво не и харесвате на пушката в заводски вид групи от по 30мм с H&N Field Target на 50метра,имах и 3-4 жсб-та и влязоха едно в друго.Само разхода май е висок.

Та намерих пружинка по дебела от оригиналната и исках да я подменя,но не успявам да сваля тапичката а ме е страх да не я нараня,да не е лепена нещо?
 

lynx

Редовен Потребител
Тапичката е набита плътно.
Хвани я внимателно с клещи и леко с въртеливо движение ще я извадиш.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Колега Dimitrov , ако питаш мен. Извади и разкарай тази тапа.
В отвора в които е набита, директно се нарязва резба М12.
След това си правиш една бронзова тапа по точи чертеж , но вместо отворите да са с Ф1 ги правиш Ф2 и всичко е ОК.
А ако държиш на полиамидната тапа... Мисля , че имам 2 и ще ти ги подаря.
 

Dimitrov

Новодошъл
Проблема е че има един майстор в града,а той и чувия за задника си неможе да направи с разнебитения струг(замята накъдето му скимне като котка на валериан)Нямам му доверие,а и не ми се купува пак клапан. Иначе съм доволен и сега от пушката само разхода е висок. Тапичката я помъчих с клещи но не успях да я сваля. Не е проблем и така да се стреля, но реве за малко по твърда пружина. Сега ще опитам с свредло да я рязмърдам
 

bateelmo

Потребител
И като си направиш тапата от чертежа ще разбереш че ефекта от нея е точно никакъв освен че можеш да си натягаш и охлабваш пружината по желание.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
bateelmo написа:
И като си направиш тапата от чертежа ще разбереш че ефекта от нея е точно никакъв освен че можеш да си натягаш и охлабваш пружината по желание.
А какъв трябва да е точно ефекта от направата на "тапата от чертежа" ?

П.П.
Ефекта е такъв, че като се сложи корава пружина полиямидната тапа не издържа.
Моята е с тъй наречения водач на стержена/може и "всичките" да са така, просто не съм се заглеждал/, а това не позволява на самия стержен да се "кълче"
Лично аз не регулирам натяга посредством тази тапа...
 

ToHKa

Редовен Потребител
Здравейте.имам АТ 44.

Цилиндъра започна да изпуска въздух отпред (въздуха излиза през цевта при затворен дотиквач) , възката между иглата и бронзовия клапан се усъществява чрез малко пластмасово легло с гумено П-уплатнение, точно то е износено, купих си гумичка но неможе да влезе добре и я понабих малко, точно в този момент се сетих че може да деформирам пласмасовото легло и да изпуска въздух. така и стана :) . Новия проблем е в тази пластмаса.

Та точно нея търся направо с уплатнението,търся такова нещо,някакви предложения? :(
 

ToHKa

Редовен Потребител
Това е проблемчето,на някой да му се намира излишен???
 

Attachments

  • 20130425_182245.jpg
    20130425_182245.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 157
  • 20130425_182232.jpg
    20130425_182232.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 169

Dominus

Редовен Потребител
мисля, че правих за едно айше и е излишен, но беше с по-малка отвор. ако искаш замери си отвора да ти го бутна и ти го давам.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Колеги,може ли някой да напише размерите на тази пласмасова "шайбичка" за да ми изработят нова ,или линк към някаква скица :(
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Като се прибера в къщи ще ти ги напиша/направя чертеж/.
Разбира се, ако някой не ти ги е дал преди мен.
 

belyatamax1

Потребител
"О" пръстена е 7х1.Или външен диаметър 9мм.Вътре беше 4,5мм.Дебелина около 4-5мм а канала за пръстена съм го писал :)
 

praetorian

Редовен Потребител
Не е лошо отвора да го направиш 5 мм.Увеличава се пропускливостта на клапана.
 

belyatamax1

Потребител
praetorian написа:
Не е лошо отвора да го направиш 5 мм.Увеличава се пропускливостта на клапана.
Да,но остава с прекалено тънки стени, клапана може да го премаже...
Ето аз какво бях направил:
 

Attachments

  • DSC07741.jpg
    DSC07741.jpg
    67 KB · Прегледи: 136
  • DSC07740.jpg
    DSC07740.jpg
    50.5 KB · Прегледи: 161
Нагоре