Въздушни Пистолети

sts1969

Редовен Потребител
Разглоби и огледай уплътнението на бойният клапан, може да е заседнал някакъв боклук там.
 

TeXHo

Потребител
Христо, ползваш ли някаква смазка, когато слагаш балончетата? Аз слагам по капка Балистол и засега проблеми нямам.
 

hyankov

Потребител
TeXHo написа:
Христо, ползваш ли някаква смазка, когато слагаш балончетата? Аз слагам по капка Балистол и засега проблеми нямам.

Не :( Щях да взимам на Гамо силиконовата, но така и не се наканих... ето сега резултата :crazy:
 

hyankov

Потребител
Абе има нещо гнило тука :) Пистолета изглежда изпуска само когато е високо налягането в балончето. Ако изпразня 2 - 2.5 пълнителя май спира да съска. И направих следния експеримент - стрелях събота с него, оставих балона вътре. Днес (неделя), гръмнах един път без съчма вкъщи и изглежда имаше достатъчно налягане за силен изстрел.

Взех смазката, ама малко след дъжд качулка. А колегата Rifle изрично ме беше предупредил да смазвам, но мен ме домързя :-[
 

chopara

Потребител
Здравейте, наложи ми се да ми изработят клапан за кросман 2240, но отворът в който ляга гърлото на бутилчицата са го пробили 8мм (а то е ~7.60), за уплътнение използвах о-пръстен - изпускаше, след това изработих уплатнение във формата на диск от гума - пак изпускаше, леглото е полирано. Дайте ми съвет от какъв материал да изработя уплатнението.
valve_47a3e_30491470.jpg
 

chopara

Потребител
Имам 10мм цилиндър полиамид, като се прибера ще пробвам. Освен да го изрежа под формата на шайба друг по-удачен вариант има ли?
 

павле

Потребител
Според схемата ти става ясно че ти е прецакано уплътнението между балончето и клапанното тяло а там стои шиша който пробива балончето . Това уплътнение трябва на е пластично и началото му да е наравно с иглата че и малко по високо от нея за да може да уплътни още преди иглата да е пробила балончето така че котгато притискаш балончето иглата да го пробие след като вече е достатъчно добре уплътнено .
Уплънтението там е меко не става от полиямид виж си оригиналното и го направи от матерял със същата твърдост но малко по високо .
 

jookker

Потребител
За някои модели продават готови комплекти уплатнения,струват около 10лв.Пасват на доста модели СО2.Но в момента има едни реплики на Макаров СО2,просто са кошмар.
,никакви уплатнения не пасват.Оригиналните са едни зелени и много твърди,имам в предвид тези между бутилката и клапана.Пробвах твърд силикон,мек тефлон,различни варианти но все изпуска.
 

chopara

Потребител
павле написа:
Според схемата ти става ясно че ти е прецакано уплътнението между балончето и клапанното тяло а там стои шиша който пробива балончето . Това уплътнение трябва на е пластично и началото му да е наравно с иглата че и малко по високо от нея за да може да уплътни още преди иглата да е пробила балончето така че котгато притискаш балончето иглата да го пробие след като вече е достатъчно добре уплътнено .
Уплънтението там е меко не става от полиямид виж си оригиналното и го направи от матерял със същата твърдост но малко по високо .
Оригиналният клапан е бил затрит от предишният собственик, новият ми го изработва стругар. Меките уплътнения се разкъсват от ниската температура и налягането, изваждам ги като сдъвкани. Твърдите не уплатняват добре, забелязах че и гърлата на бутилките не са точно препендикулярни на оста по дължина (GAMO).
 

sts1969

Редовен Потребител
Знаете ли че материалът много ми напомня на онези полупрозрачни пръчки който се ползват за силиконовите термолепящи пистолети на ток... но не докато е на пръчка...а след като е минал през пистолета и е изстинал...явно структурата се променя по някакъв начин защото има осезаема разлика след стапянето. Може да се пробва да се направи с отливане уплътнение, като се запълни в някакъв предварително продготвен калъп. Заслужава си да се пробва..и пистолета и пръчките са много евтини. Даже може да се отлее направо в леглото на бойният клапан и се притисне челната страна с някаква гладка ламаринка намазана с олио за да не залепне, така че се получи гладко легло за челото на бутилката.
п.п. Аз челото на бутилката я мажа с течен парафин за да не залепне при евентуално замръзване.
 

chopara

Потребител
Идеята е страхотна, тези дни ще пиша дали е станало, днес ми дадоха няколко пръчки, мисля да ги стопя без пистолет (нямам)
 

sts1969

Редовен Потребител
Купи си пистолет, никога не е излишен...има 2 размера , както и пръчките са също 2 размера..аз имам малкият , струваше около 8 лева
 

chopara

Потребител
Нагрях го със запалка, запълних дупката и докато е още стопено натиках карантиите в цилиндъра, и се получи, вече не изпуска от там, а и стана много лесно.
 

hyankov

Потребител
hyankov написа:
TeXHo написа:
Христо, ползваш ли някаква смазка, когато слагаш балончетата? Аз слагам по капка Балистол и засега проблеми нямам.

Не :( Щях да взимам на Гамо силиконовата, но така и не се наканих... ето сега резултата :crazy:

След 3тата сесия стрелба, при която смазвах както върха на балона така и последното топче - съскането спря! Смазката може би уплътни нещо. И може би така ми се струва, но началната скорост се вдигна...
 

uglyduck

Новодошъл
Привет на всички!
Днес си взех "Crosman 2300T". Много съм доволен от пистолета. Надмина очакванията ми. Изпразних едно патронче CO2 ( някво безименно жълтеникаво) и останах доволен от точността и броя на изстрелите ( до 50-ти мощността се запази) , а дори за секунди монтирах мушката, която бе отделно в кутията на оръжието. На 10-12 метра не се наложи да правя никакви корекции хоризонтал, вертикал ;) Явно доста точно око имам :crazy:
Бих искал да си монтирам свестен бързомер от типа "Red Dot", а до сега не съм си имал работа с такова животно. Помогнете ми с избора. Предложиха ми на "Crosman" , но цената ми се вижда висока 120лв от тези които имат вид на оптика, водоустойчив с наколко вида точки и т.н.
Гледам, че в интернет по магазините има и за по 40-70лв.
Помагайте! :) :sos:
 
Нагоре