SUMATRA by Eun Jin

lynx

Редовен Потребител
Поредният каун от Морския Перник се прави на духовит /като вентилатор/
Като се репчиш на хората, че трупали мнения, първо погледни себе си

А Яшо е продал 1000 Суматри, всяка една ли да я отвори за проверка?


CDman: Горното си е Обида определено и противоречи на правилата на форума.
 

cilindura

Редовен Потребител
Lynx, не виждам причина да обиждаш колегата от Бургас, защото едва ли имаш представа за каква Суматра говорим! Следващия път ще те хвана за ушите и ще те докарам да видиш какъв боклук е продал човекът, когото защитаваш! И спри да обиждаш колегите, какво значи каун? Да не би случайно да се намираш в онзи другия просташкия форум и да си мислиш, че можеш да ръсиш наляво и надясно обиди без основание!
Ти сам казваш, че Yasho отваря всяка пушка. Да не би да си му светил като ги отваря? Същия този Yasho е продал на момчето потрошена пушка. Или може би това което аз съм публикувал ти ще го изкараш измислица? Пушката цялата беше изпонадрана, липсваше един от фиксиращите болтове на клапанното тяло. Точно там където се навива този болт клапанното тяло е пробито и при изстрел от там се получава експлозивен теч. Липсваше също така един от болтовете на фиксатора. Всъщност какво съм тръгнал да ти обяснявам бе многознайко такъв! Явно толкова ти е багажа! Когато ръсиш обиди поне ги ръси на лични, а не да мърсиш форума! Тук вместо да споделяш опит, какъвто вероятно нямаш, ти си тръгнал да се конфронтираш с колегите! И не забравяй, че тази пушка е втора употреба! Същата е ползвана известно време от Yasho и некоректното от негова страна е, че я продава във вид, в който и ти няма да я купиш! Можеше поне да предупреди момчето, че клапанното тяло е пробито и че липсват два болта фиксиращи отговорни детайли!
 

Yasho

Потребител
Слушай сега цилендър ли си къв си,никой до сега не се е оплакъл че съм му продал надрана пушка,а ако някоя пушка е имала заводски проблем винаги съм се опитвал да съдействам за решаването му.И немога да разбера защо ръсиш глупости нон стоп тук.И защо твоя приятел не се обърне към мен и не каже,че е имал проблем ами ти дрънкаш простотии от името на някои друг.И да ти кажа че пушка в Бургас несъм давал вече близо 8 месеца така че тва с надраното не е мой проблем.
И накрая забелязвам че ти говориш за личната ми пушка и ще ти кажа,че когато я продадох преди близо 2 години пушката си стреляше перфектно и несъм лъгал никой,а човека който я купи имаше възможноста да я гледа и да стреля колкото иска,така,че ходи ги разправяй някъде другаде и на някой друг тия.
 

Yasho

Потребител
hunter1250 написа:
това маи е моита пушка купих я от yasho вижте как ми я е продал пед---са и бес 1 болт на клапана касмет че не е станала белята
хънтаре ако искаш прати жена си да провери дали съм педерас.И ти като си такъв разбирач защо като я продаде не каза на човека че има проблем с клапанното тяло,а очакваш аз да съм го знаел дето нито съм стрелял с нея нито съм я отварял
 

martins

Потребител
Колеги ако някой се чусвства измамен има си тема. Ще ме прощавате но дискусията ви придоби леко "селскостопански" характер .
То е ясно че истината не е една и всеки като бъде засегнат иска да се защити но хайде ако може да се въздържаме от отхлонения със регионално нарицателен и сексуален характер. Вземете се разберете на лични таз пушка от къде се е появила кой я е ползвал кой я е оакал и толкова. Ако желате после напишете историята ако ли не си я пазете в тайна. Не виждам смисъл да се развалят отношения за едно чифте с неясна история на ползване. И аз съм имал драми с пушката си и аз съм се възмущавал и мен са ме пращали да "паса" и да не развалям имиджа. Все пак има една граница на поведение чието престъпване говори за личното ни въпитание. Така че моля ви по-горе описаните похвати на комуникация да си ги водите на лични, на мейл или по телефона но не и тук. Лично на мен не ми е приятно да ви чета псувните в техническа тема.
 

Dominus

Редовен Потребител
има една приказка "кьорав карти не играе"
като си купувате пушка втора употреба поемате риск.
като си купувате кола втора употреба поемате същия риск.
какво ще си купите е вече късмет.
може да хвалите продавача или да го псувате, но не забравяйте, че решението да купите е било ваше!
каквото сте гледали, такова сте купили!
така че, кьорав карти не играе
 
A

Anonymous

Гост
Леле не бях влизал в темата отдавна ..... обаче тя мно сериозно е напреднала .... бравооо . Има една думичка - КОРЕКТНОСТ/не печалбарство не тарикатлък не прецакване/ и ако и продавачи и куповачи се придържат колкото се може по близко до нея ..... всичко ще е ок . Да ви споделя така си разцентровах оптиката на моята че нищо неулучвам /пушката нестава менте е :p/ голям зор видях докато я оправя .... стреля си бе и то точно . :cheers: По весело и без излишни нерви и обиди .
 

njatanasow

Редовен Потребител
:eek:fftopic2:
Не вярвам,Yasho да е продал нередовна пушка.Повече вярвам някой да се е правил на "майстор" след това.
Не Янко разбира се. ;)
 

cilindura

Редовен Потребител
Yasho, тази пушка по думите на собственика й е твоята лична Суматра и до колкото разбирам от написаното някъде напред в темата ти си си отварял Суматрата и би трябвало да си наясно със състоянието на клапанното тяло. А що се отняса до глупостите, които пиша във форума то ще си позволя да нипиша още две - много си коректен и точен.
Павка, както казваш кьорав карти не играе и в буквалия смисъл именно поради тази причина аз карти не играя.
 

Yasho

Потребител
нещо си в грешка нямало е за какво да я отварям,мойта суматра,още повече че тя винаги си е стреляла перфектно единственото правено по нея е полиране на спусъка,а с нея доста хора в форума са стреляли и знаят за какво иде реч.
както и да е само пак не ми стана яско коя е тая ново купена суматра надрана и какво там още....
 

rosento

Потребител
Нека модератора премести спора в недоволни или измамени и аз ще ви разкажа историята от самото начало.Има много неразбрали.Темата за суматра е много интересна а ние я палним с излишна имформация.
 

martins

Потребител
danmaxi написа:
Да ви споделя така си разцентровах оптиката на моята че нищо неулучвам /пушката нестава менте е :p/ голям зор видях докато я оправя .... стреля си бе и то точно . :cheers: По весело и без излишни нерви и обиди .
Ей ще ти кажа аз на теб че ти била пушката менте ..... спирай стрелбата и ми я връщай ВЕДНАГА. Връщам парите ;) ;).
 
A

Anonymous

Гост
martins написа:
danmaxi написа:
Да ви споделя така си разцентровах оптиката на моята че нищо неулучвам /пушката нестава менте е :p/ голям зор видях докато я оправя .... стреля си бе и то точно . :cheers: По весело и без излишни нерви и обиди .
Ей ще ти кажа аз на теб че ти била пушката менте ..... спирай стрелбата и ми я връщай ВЕДНАГА. Връщам парите ;) ;).

Мечтите са безплатни :p
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Преди няколко дни пострелях със новата Суматра 6,35 на Никито/Нико-Сузуки/. Хареса ми много. Очаквах да ме разочарова, а стана обратното. На 48 м. 5 изстрела ги вкарваше буквално дупка в дупка с ЖСБ 1,64. С Баракуда 2 гр. резултата беше същият. Отначало започна да ги сее и Нико подлудя. Точно преди да я удари в земята обаче забеляза, че на релсата за монтаж на оптиката не са и стегнати болтчетата и играе. Стегнахме ги и всичко се оправи. Мощността също е добра - 2,7гр. Юн Жин ги стреля с 300 м.
 

rosento

Потребител
Gadnqra написа:
Мощността също е добра - 2,7гр. Юн Жин ги стреля с 300 м.
Правени ли са някакви доработки ,преди тунинга моята на въздух на 200 бара ги стреляше с 270 м/с.Сега с на колега от форума (Суматра 6,35мм доработена) на 200 бара метан стреляме с около 320м/с с 3,5г. и правим 10 хубави изтрела .Оптиката настроена на 50 м. и стреляме на 100 м куршумите пропадат с около 6 сантиметра.Стреляхме на 140 метра в силен страничен вятър отклонението е от 1 до 2 сантиметра супер задоволително.
 

ilian

Потребител
rosento написа:
Gadnqra написа:
Мощността също е добра - 2,7гр. Юн Жин ги стреля с 300 м.
Правени ли са някакви доработки ,преди тунинга моята на въздух на 200 бара ги стреляше с 270 м/с.Сега с на колега от форума на 200 бара метан стреляме с около 320м/с с 3,5г. и правим 10 хубави изтрела .Оптиката настроена на 50 м. и стреляме на 100 м куршумите пропадат с около 6 сантиметра.Стреляхме на 140 метра в силен страничен вятър отклонението е от 1 до 2 сантиметра супер задоволително.
Колега ако щеш и сто тунинга да им направиш на тази пушка ,това което си написал няма как да стане :no:
Ето ти е една графика на 22лр патрон Велоситор,2.6гр ,430мс ,прострелка на 50м и при тази прострелка пада ми на 100м е доста повече от 6см,а на 140м при силен страничен вятър ми дава отклонение по 30см че и повече.
Не искам да се заяждам, ама съм много против да се пишат небивалици :yes:
 

Attachments

  • 2.6гр.jpg
    2.6гр.jpg
    70.9 KB · Прегледи: 91

julioano

Потребител
Как така без тунинг,без доработки 320 м. с 3.5 гр. дори и на метан да е ,с вълшебна пръчка ли ги засилва -не го вярвам това . С какъв хронограф ги мерите тея извънземни скорости ?
 

rosento

Потребител
julioano написа:
Как така без тунинг,без доработки 320 м. с 3.5 гр. дори и на метан да е ,с вълшебна пръчка ли ги засилва -не го вярвам това . С какъв хронограф ги мерите тея извънземни скорости ?
Мерим с рогат хронограф.Колега гледам си от Бургас ,можем да се видим ако искаш.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
julioano написа:
Как така без тунинг,без доработки 320 м. с 3.5 гр. дори и на метан да е ,с вълшебна пръчка ли ги засилва -не го вярвам това . С какъв хронограф ги мерите тея извънземни скорости ?
Бъркаш ме със Суматрата на Росен. Той е правил доработки. По-горе писах за нашата. Тя прави 300 м/с с 2.7 гр. проектил без тунинг и доработки. Тази на Росен ги мята с 320. Пишем за 2 различни пушки.
 

hunter1250

Потребител
не тази на росен а моята ги мята 3.5 грама с 300 мс неговата би трябвало да ги мята с поне 320 мс понеже и слага нова цев
 
Нагоре