ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

staif

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
Gadnqra написа:
И от 3-е магазина в Русе са изкупени още първия ден.

Изкупуват ги търговци,които после ги препродават.Бил съм свидетел на подобно изкупуване в Метро. :D

Абсолютно вярно ;) вече попаднах на няколко обяви в продавалника за тия промоционалните стоки ..
 

dberov

Редовен Потребител
Супер оферта, само акумулаторните батерии струват повече ако тръгнете да си купувате
 

praetorian

Редовен Потребител
Имам нужда от помощ :sos: :sos: :sos:Накратко:Както си стрелях с пушката /хатсана/ и редуктора ми засече :(.Спря да пуска какъвто и да било въздух към камерата и БК.Не мога да опразня цилиндъра, а е набасан на 180 бара :wall: :wall: :wall:
Досега съм пробвал:да оптусна лееко помпата да отвори порта и оттам да го източа;Да отвия тапата с манометъра леко, колко да земе да изпуска - мисия невъзможна, залепен е, а отвътре натиска яко въздуха;да отвия леко манометъра - ам, завъртях го половин оборот без файда, достраша ме и си го навих на мястото му.
Някакви идеи за по- натам :( :( ???
 

lynx

Редовен Потребител
Нямаш голям избор, развивай манометъра леко докато започне да изпуска.
Първият път ще те е шубе, после ще свикнеш.
Моят Дейстейт е със същия като Хасанския манометър и от там му изпускам въздуха, правил съм го десетки пъти и още съм жив.
 

praetorian

Редовен Потребител
lynx написа:
Нямаш голям избор, развивай манометъра леко докато започне да изпуска.
Първият път ще те е шубе, после ще свикнеш.
Моят Дейстейт е със същия като Хасанския манометър и от там му изпускам въздуха, правил съм го десетки пъти и още съм жив.


готово, разчепатих го.... :cheers: :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Мен ако питаш, сега помоли Перила да ти оправи редуктора.
Не го разпарчетосвай сам, най-вероятно нямаш стенд и дори и да го оправиш ще е мъка да нагласиш търсеното налягане.
 

praetorian

Редовен Потребител
lynx написа:
Мен ако питаш, сега помоли Перила да ти оправи редуктора.
Не го разпарчетосвай сам, най-вероятно нямаш стенд и дори и да го оправиш ще е мъка да нагласиш търсеното налягане.

Имам нещо като стендт - капачка за цилиндър без странична дупка, отгоре е навит манометър...
 

julioano

Потребител
Имам малък проблем със зуума на китайска оптика 3-9-50 бушнел ,като го въртя вътре всичко мърда и сигурно оказва влияние на стрелбата.Някой разглобявал ли е такава .... Никой ли не е имал такъв проблем !
 
A

Anonymous

Гост
FreeMan написа:
Колеги има една много изгодна оферта в Лидъл за радиостанции!
Само за 22лв е с батерии и слушалки...
Обхвата не е впечатляващ, но за тези пари си е подарък.
В София са изчерпани количествата, и в доста от градовете в провинцията и то замо за един ден.
Това не ви пречи да си проверите...
Ще са много удобни за комуникация помежду ни по гори и трасета и др. ситуации.
Тези които не успеята да си купят - Април се очаква ново зареждане. Да се надяваме на същите цени.

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg ... _22266.htm
BG_69462_01_b.jpg
У дома вече има един комплект и работи !!! :yahoo:
 

praetorian

Редовен Потребител
Gadnqra написа:
http://blackpowder-bg.com/?en_%D0%9F%D0 ... 2%D0%B8,22 Колеги какво мислите за това ? Предно пълнене, черен барут, а тези от сайта казват че не се изискват регистрация и разрешително.

Тези от сайта само си приказват...Четох няколко пъти новите допълнения в закона.Работата е яко мътна.....Иначе, не са лоши пушкалата.Само не знам, черен барут откъде.Освен да си го бъркаш сам ;).Навремето в Плевен един човек правеше реплики на преднопълнещи оръжия.Невероятни :rambo: :rambo: :rambo:Може и още да ги прави де, просто съм изгубил всякаква връзка с него вече.
 

didarai

Редовен Потребител
Gadnqra написа:
http://blackpowder-bg.com/?en_%D0%9F%D0 ... 2%D0%B8,22 Колеги какво мислите за това ? Предно пълнене, черен барут, а тези от сайта казват че не се изискват регистрация и разрешително.
До колкото съм запознат,за оръжия с черен барут (вкл. капсулни) не се изисква никакво разрешително и регистрация,но..........за притежанието на барута и капсулите,да.С две думи може да го имаш,но не може да стреляш.Дори да имаш необходимото разрешително за барута и капсулите,не знам дали въобще е регламентирано някак да може да се стреля у нас с подобни реплики,като в останалият свят.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Подобни неща казаха и от сайта, но продават барут без никакъв проблем, продават и боеприпаси и комплекти за изработването им.
 

praetorian

Редовен Потребител
Gadnqra написа:
Подобни неща казаха и от сайта, но продават барут без никакъв проблем, продават и боеприпаси и комплекти за изработването им.

Скоро ще ги спаргосат, ако ги хванат да продават барут без разрешително.... :no:Още по- зле, че е черен барут.Доста нестабилно нещо :crazy: :quiet:
 

luis vu

Потребител
може да притежаваш и носиш тези музейни експонати без никакъв проблем . ако се защитиш с такова ще те съдят . и може да влезнеш . примерно за превишаване пределите на законната смоотбрана . но не може да ти лепнат незаконно притежание на огнестрелно .така че един двуцевен капсулен диринджър може да бъде чудесно начло на една колекция :lol:
 

hyankov

Потребител
Колеги, бутилките CO2 имат ли shelf life и съответно трябва ли да се притеснявам кога са били произведени когато купувам? Имате ли впечетления кои са 'добри' и кои 'лоши', като марка? Аз стрелях с Umarex и пистолета изкарва поне 120 топчета с една капсула.
 
A

Anonymous

Гост
Аз искам да попитам каква е разликата межди обикновените въглеродни пушки с СО2 и тези, които имат една голяма тръба под цевта. Дано въпроса ми не ви се стори смешен, нов съм в тази свера.

Ето пример:

air-arms-tdr-pre-charged-air-rifle-8-p.png
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Разликата е това, че показаната се напомпва предварително със обикновен атмосферен въздух (обичайно около 200 Бар-а). СО[sub]2[/sub] пушките стрелят по принцип с предварително заредени капсули (най-често срещаните са 16 и 88 гр.). Тъй наречените PCP (PreCharged Pneumatics) пушки се пълнят посредством специални помпи за високо налягане (около 200 Бар-а) или от бутилка за високо налягане (200-300 Бар-а), които биват използвани от пожарникари, водолази и т.н.
 
Нагоре