Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

martins

Потребител
Добре де ......... един тъп въпрос че ме гложди.
Къде подяволите пише че таз бумага (уведомлението за регистрация) трябва да я влача със себе си.
Кво ще стане ако не я нося. Ще ме прощшавате но все пак е обикновенна хартийка на която единият печат вече почти не се вижда че чак има и задраскан ред на нея от старата пушка.
 

lynx

Редовен Потребител
Не е задължително да я носиш, но е пожелателно.
За да не се обясняваш после на недочели закона Органи, че нямаш сестра.
Аз моите документи ги ламинирам и си седят в куфара под дунапрена.
При евентуално поискване от "Орган" го представям и край на драмата.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Моите съм ги сканирал и изпринтил и сгънати в джобчета от А5 съм си напъхал в двата куфара и двата сака ;)
Веднъж ги бях забравил, и като започнаха да се надуват има казах че като органи на реда могат да си направят съответната проверка, аз оригинали не нося ;) а и никъде не пише че трябва да нося удостоверение за уведомление, но че трябва само да уведомя, което съм и направил.
Добре е да се носят все пак...
 

venciru

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Моите съм ги сканирал и изпринтил

И аз така, но.....минимизирани до 11/8см., на цветен лазерен принтер и ламинирани - от едната страна въздушните и от другата газеняка. Нося това "копие" винаги с мен при другите документи.
 

martins

Потребител
Демек ако правилно съм разбрал, не трябва да се носят но на полицаите им е по лесно та за това се носят. Егати чудото ще ме извиниявате.
Ами ще спра да ги нося. Скоро ще се окаже че ще си носим и нотариалните актове че така е по лесно на някой.
 

FreeMan

Редовен Потребител
martins написа:
Демек ако правилно съм разбрал, не трябва да се носят но на полицаите им е по лесно та за това се носят. Егати чудото ще ме извиниявате.
Ами ще спра да ги нося. Скоро ще се окаже че ще си носим и нотариалните актове че така е по лесно на някой.

Нищо не ти пречи да си изкараш копие и да го забиеш в куфара или калъфа.
По-добре да минават и заминават, вместо да изпадаш в дебати и спорове кое и как, вадене на закони тълкуване и т.н.
Имай в предвид че повечето не познават закона, обаче в опита им да не изглежда така ще се наслушаш на невероятни афоризми и небивалици.
Хартийката нито тежи, нито заема място - носи я за да си спестиш нерви и време.
 

klmn

Потребител
Не трябва да се носят.Изрично ми го каза косаджията от 3-то.
Имат си вътрешен ред да разберат уведомил ли си,ако се стигне до там.
 

lynx

Редовен Потребител
Мен до сега веднъж са ме проверявали.
Моменталният въпрос беше:
-Обявена ли е пушката в КОС?
-Да
-Може ли да видим документа?
-Да, заповядайте.....

Разгледаха го внимателно, защото най-вероятно не бяха виждали такъв документ досега и "кой от къде е".
 

ramiren

Потребител
На мен пък в КОС ми казаха да го прибера в къщи. Но аз си го нося с мен .
 

bor1968

Потребител
martins написа:
на полицаите им е по лесно та за това се носят.
Никой не си е копирал и носи със себе си документа за удобство на полицаите. Правим го за наше лично удобство!
Много от нас ходят с пушките си и в други населени места.Я си представи, че попаднеш на служители на реда, които не са наясно със закона и решат да задържат оръжието до изясняване на случая. Само си представи, че живееш в АБСУРДИСТАН и в какво приключение можеш да попаднеш.
Та целта на носенето на копие на въпросния документ е да улесним единствено себе си.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ramiren написа:
На мен пък в КОС ми казаха да го прибера в къщи. Но аз си го нося с мен .
Познай по-често кой се е срещал с полицаите с пушка в ръка ;) Определено е по-добре да си ги носиш ;)
bor1968 Много добре го е казал, затова без документите пушката не се изкарва от вкъщи, защото просто не се знае на кой ще попаднеш ;)
 

martins

Потребител
Извинете но това е вече абсурд наистина. Да става въпрос за чужда страна та да се подковеш защото може да си пропуснал и неразбрал нещо това го разбирам. Но този абсурд който ми описвате не го разбирам. По същата логика могат да ме задържат, арестуват и осъдят че не си нося фактурите за гумите на колата. Или че не си нося рецептата за лекарствата които пия. От дотук казаното нещо не виждам "уведомителното" в режима на регистрация. Според вашите думи, разликата между пневматиката и късо огнестрелно е в процедурата за "регистрация" и "издаване на разрешително" и неговото подновяване. Съмнява че която и да е полцейска патрулка не може да провери което и да е оръжие пневматика или огнестрелно по номера му дали е регистрирано и законно.
 

lynx

Редовен Потребител
Ние те посъветвахме да го носиш, а ти сам ще решиш какво да направиш.
Всеки сам решава как да постъпи.
Аз нямам време и нерви да споря с Органите, които не са си прочели закона.
Спорил съм няколко пъти с чепати МилицУнери и не желая да ми се случва отново.
 

martins

Потребител
Абсолютно си прав. Въпросът ми бе дали е указано в закона а не дали да я нося с мен пустата му бумага. А че всеки си носи сам отговорност за действията, спор няма.
 

Иван Димов

Потребител
Аз ги нося моите заедно с другите си документи.Лична карта,шофьорска книжка,дебитна карта и др.
Така ми е мноооого спокойно. Достатъчно ми е само един ден да ми развалят стрелбите...
Не си струва. :-\
 

big_dragon

Редовен Потребител
Ето нещо, свързано с размислите и страстите в последните две страници от темата...
http://news.plovdiv24.bg/413007.html

413007.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
martins написа:
Абсолютно си прав. Въпросът ми бе дали е указано в закона а не дали да я нося с мен пустата му бумага. А че всеки си носи сам отговорност за действията, спор няма.

В Закона не пише нищо за носене/НЕ-носене и представяне на Документа при поискване.
Тоест, може да се тълкува както им е угодно на тях = на евентуален проблем за теб, ако го поискат и не го носиш.
 

didarai

Редовен Потребител
Е туй са те тримата,.....Ханко Брат,Брат Пит и на Кирил и Методий Брат му.Други няма ;) ;) ;)
 

martins

Потребител
Егати резила "Ханко Брат" тва ама никак не е смешно.
Жена ми че не е българка ги поназнайва тез нещица свързани с историята ни и то доста.
Тоз овластен представител "не си представям какво щеше да сътвори ако трябваше да напише "Джавахарлал Неру".
Апропо не успях да намеря правилник за прилагане на въпросният закон. Ако някой има линк да го метне ще съм благодарен.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре