XS-ВАМ 50/51

dilom08

Редовен Потребител
Щом става предполагам имаш такава пушка. Ще бъде интересно да се види цялото плато от колко почва и с каква скорост и на колко бара свършва и с каква скорост.
Ще е интересно да споделиш.
 

niko

Потребител
Големият разход на Бама се дължи основно на тежкия ударник и голямото затварящо сечение на клапана. Много лекия ударник пък води до скоци в скоростта, заради триенето му в спусъка. Ако се олекоти ударника и се преправи клапана ,като на снимките, ще се учудите от разход и плато. Трябва да се направи и нов клапан с по-дълъг стержен и по-твърда пластмасова част.
Размерът 5.2мм на последната снимка за .22 е препоръчително да е 5.5мм
 

Attachments

  • add.jpeg
    add.jpeg
    12.8 KB · Прегледи: 155
  • addo.jpeg
    addo.jpeg
    17.3 KB · Прегледи: 146
  • addon.jpeg
    addon.jpeg
    10.2 KB · Прегледи: 154
  • ad.jpeg
    ad.jpeg
    11.9 KB · Прегледи: 183
A

Anonymous

Гост
dilom08 написа:
Щом става предполагам имаш такава пушка. Ще бъде интересно да се види цялото плато от колко почва и с каква скорост и на колко бара свършва и с каква скорост.
Ще е интересно да споделиш.
ще трябва да изчакаш няколко дни до седмица
 

miteto77bv

Потребител
Здравейте колеги, днес пристигна моят бам 51.Отворихме кашона с един мой приятел .Всичко ок, пушката изглежда супер, дръпнах лоста за зареждане назад и ми направи впечатление ,че не отива достатачно назад ,дори чашка не може да се сложи .Не знам, може би аз не правя нещо както трябва.
 

s73r01d

Потребител
Мите трябва да дадеш зор за да опънеш пружинката.

Останалите слушайте бат Нико какви ги пее, той беше с 1вия БАМ в България и ги разбира, гаранция давам.

Искам и аз да видя как от 200 до 130 (70 бара) ще изкарате 30 изстрела на 55 джаула, че аз не можах, а цевта ми е с 15 санта по-дълга. Нещо рибарски форум ми идва, ама мога да кандисам на правилно замерено плато и 2-3ма свидетели. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Аз пък не бих коментирал нещо което не съм виждал и не познавам, пък било то и в рибарски или ловен форум. И можеш да си сигурен, че много имаш да виждаш и учиш. :goodbye:
 

s73r01d

Потребител
jeronimo написа:
Аз пък не бих коментирал нещо което не съм виждал и не познавам, пък било то и в рибарски или ловен форум. И можеш да си сигурен, че много имаш да виждаш и учиш. :goodbye:


Ами всъщност понеже доста добре познавам БАМ50 за това коментирам. И персонални заяждания няма да ти помогнат да ми докажеш как правиш 30 изстрела на 55 джаула с оригинален бамски резервоар (196cm3) от 200 до 130 бара.

Пълно замерване на всеки изстрел със 2-3 свидетели и снимков материал, после може да говорим.
 
A

Anonymous

Гост
s73r01d написа:
jeronimo написа:
Аз пък не бих коментирал нещо което не съм виждал и не познавам, пък било то и в рибарски или ловен форум. И можеш да си сигурен, че много имаш да виждаш и учиш. :goodbye:


Ами всъщност понеже доста добре познавам БАМ50 за това коментирам. И персонални заяждания няма да ти помогнат да ми докажеш как правиш 30 изстрела на 55 джаула с оригинален бамски резервоар (196cm3) от 200 до 130 бара.

Пълно замерване на всеки изстрел със 2-3 свидетели и снимков материал, после може да говорим.
Защо го прие за заяждане? Или се обиди, че имаш още много да учиш? Само този който се развива знае, че, нищо всъщност не знае. Аз определено се уча всеки ден.

Линск, на теб няма да ти отговарям, твоята работа е да скачаш от тема в тема. Както се казва в една поговорка " на всяко гърне мюродия"
 

s73r01d

Потребител
Абсолютно съгласен съм, че човек се учи докато е жив.

Обаче ще спечелиш истинско уважение като покажеш реални резултати, каквито аз до сега не виждам.

И освен че не виждам забелязвам отрицание да бъдат показани, което ме навежда на мисълта за рибарския форум.
 

vanko

Редовен Потребител
2013-01-18_171358_879f7_30297592.jpg
 

apapazov

Редовен Потребител
Gadnqra написа:
След 4 дена настройки и стрелби сега и аз да се похваля: 280, 281, 281, 280, 280, 279, 280, 277, 280, 276, 277, 273, 273, 286, 283, 270. Нач. нал.-200 атм. Кр. нал.-80 атм. Стрелях с Баракуда 1.37 гр. На 50 м. групите са ми 2 см. което мен напълно ме устройва. На 120 м. уцелвах шишета без проблеми - отначало имах 3-4 лоши изстрела докато свикна с дистанцията. Доста неща бутнах по БАМ-а, сигурно го разглобих поне 10 пъти, но наистина става страхотна пушка, когато се поразбута. Заминаха и бая баракуди ;) Много се кефя на пушката. Колеги моля ви сметнете и разхода. :cheers:
Не казваш какви настройки си правил
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нов клапан-8.5 Стария беше 8.1 и се беше размазал и изравнил отпред. Пружината на БК-то беше натегната с 2 шайби - махнах едната. Полирах ударника и му махнах утежнителя. Направих същия утежнител от полиамид, като от страната на която ляга пружината на ударника, детайлът е намален с 1.5 мм. Цилиндърът където се движи ударника също е полиран. Това е основно. :)
 

apapazov

Редовен Потребител
Ако го отвориш някой ден пак пробвай по зла пружина на б.к
Мисла че понеже клапана като е намален на 8 и нещо и натиска върху челото му от налягането в резервуара е върху по малка площ плосто не затваря достатъчно бързо.Една по зла и бърза прожина на бк би спомогнала за по бързото му затваряне без загуба на скорост.Просто сега затваря мното бавно.
 

dilom08

Редовен Потребител
остави клапана така как то си е сега. просто трябва да се смени пружината на ударника. направи го с максимално дълъг ход и сложи пружина с 1,5мм тел.има ги в евроболт. даже е най-добре да си направиш нов ударник или да отрежеш всичко което стръчи напред на оригиналния за да получиш по дълъг ход. аз дори издълбавам отзад тапата за влиза пружина с дължина 75мм без да я режа. и се стреми да го докаараш така че когато не е заредена ударника да не оказва натиск на клапана. така затваря многоооооооо по бързо и големия преразход изчезва.
 

miteto77bv

Потребител
здравейте колеги,штифта на резервоара който държи тялото на клапана нормално ли е да е толкова стегнат блъсках блъсках никакъв резултат
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Той се избива последен. Ех не е леко, ама чак след "блъскане" да не излезе?!
 
Нагоре