XS-ВАМ 50/51

andro

Потребител
Честито и от мен!Купувайте ги тия Бамове, че турците им изядоха хляба на китайците. :DА приклада не знам какво ти харесва и въобще как това нещо може да е удобно.Виж как го промених аз.
 

Attachments

  • 123010123713.jpg
    123010123713.jpg
    228.8 KB · Прегледи: 201

cilindura

Редовен Потребител
Ето аз пък как съм го променил.
По - нататък ще пусна още снимки.
 

Attachments

  • 20120429 002 (Small).jpg
    20120429 002 (Small).jpg
    42.6 KB · Прегледи: 240
  • 20120429 003 (Small).jpg
    20120429 003 (Small).jpg
    37.6 KB · Прегледи: 198
  • 20120429 005 (Small).jpg
    20120429 005 (Small).jpg
    36.8 KB · Прегледи: 193
  • 20120429 006 (Small).jpg
    20120429 006 (Small).jpg
    44.4 KB · Прегледи: 208
  • 20120429 007 (Small).jpg
    20120429 007 (Small).jpg
    38.7 KB · Прегледи: 194
  • 20120429 010 (Small).jpg
    20120429 010 (Small).jpg
    30.9 KB · Прегледи: 198
  • 20120429 011 (Small).jpg
    20120429 011 (Small).jpg
    42.8 KB · Прегледи: 200
  • 20120429 019 (Small).jpg
    20120429 019 (Small).jpg
    47.8 KB · Прегледи: 276

Hyp3r

Потребител
Здравейте Колеги, днес си купих БАМ 50 5.5мм чисто нов,помпа хатсан.От магазина ми казаха ,че имало въздух вътре в пушката.Прибирам се зареждам ,свалям предпазителя и....нищо,спусъка не помръдва. :wall: .Обадих се на един приятел ловджия,гледахме я ,гледахме я така и не разбрахме от какво е.Ако някой може да помогне моля да даде съвет какво трябва да се направи.Закачихме помпата на манометъра не помазва нищо :'(. Пробвахме се да напомпим безз успех сякаш въздуха не влиза :sos:.
 

st_beer

Редовен Потребител
Hyp3r написа:
Здравейте Колеги, днес си купих БАМ 50 5.5мм чисто нов,помпа хатсан.От магазина ми казаха ,че имало въздух вътре в пушката.Прибирам се зареждам ,свалям предпазителя и....нищо,спусъка не помръдва. :wall: .Обадих се на един приятел ловджия,гледахме я ,гледахме я така и не разбрахме от какво е.Ако някой може да помогне моля да даде съвет какво трябва да се направи.Закачихме помпата на манометъра не помазва нищо :'(. Пробвахме се да напомпим безз успех сякаш въздуха не влиза :sos:.
По принцип бама идва без въздух в магазина и трябва се напомпи първо. Хубаво е да ти се покаже как се борави с тия пушки понеже нямат нищо общо с ловните и познавам само един ловец който е запознат с въздухарките. Ако не ти е проблем се свържи с мен 0895618671 -Станимир за да ти кажа поне най важните неща за да я накараш да започне да стреля. За съжаление съм на работа всичките почивни дни ама мисля че ще мога да отделя малко време за да ти кажа основните неща и да започне да стреля.
 

Hyp3r

Потребител
Като за начало ще отида до магазина в който я взех да ми обяснят,да я погледнат ..знам ли.Отварям, вадя пушката , зареждам и и спусъка не мърда .Свалил съм предпазителя оглеждах я въртях я ,изчетох книжката на пушката(не ,че има много за изчитане).Викам сигурно няма въздух ,сглобих помпата стегнах всичко взех за 40 лв един накрайник (който се поставя на пушката ,знам че имаше специално име но ми изскочи от ума).Почнах да помпя ама нищо не става не вдига атмосферите,всякъш въздуха не влизаше в цилиндъра. :wall: ей тъка си блъскам главата и аз ама ...като се впускам в нещо ново така ще е...иначе ми е ясно ,че ще бъде голям филм,тунинг .Ако има някой Ямболки свободен през почивните дни с удоволствие бих се срещнал и побъбрил с него и да ме въведе в материята.
 

buff

Потребител
Здравейте,
Извинявам се ако вече е писано за тожа, но аз не можах да го намеря.
Въпроса ми е какъв е размера на О-пръстена на бойния клапан и на 2-та О-пръстена на тапапа отпред на резервоара?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако си стрелял до 70-80 бара е възможно. Под това налягане е възможно да ти излезе останали въздух... Ако не трябва най-много да смениш някой о-пръстен. :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Ако си стрелял до 70-80 бара е възможно. Под това налягане е възможно да ти излезе останали въздух... Ако не трябва най-много да смениш някой о-пръстен. :cheers:
Напомпихме я на 150 бара преди тръгване така че отпада варианта с ниско налягане. Изпуснала е от зарядния клапан и най вероятно е застанало някое боклучи и не може да затвори добре. Това е една добра причина да я пръсне на съставните и части и да се запознае с устройството на пушката.
 
A

Anonymous

Гост
Още малко тунинг по моя БАМ. Освен удължаване хода на ударника с цел повече кинетична енергия, монтирах и манометър на ВИКА.
 

Attachments

  • 1.Udarnik rezane otpred.JPG
    1.Udarnik rezane otpred.JPG
    43.7 KB · Прегледи: 206
  • 2.Udarnik riazan otpred.JPG
    2.Udarnik riazan otpred.JPG
    54 KB · Прегледи: 178
  • 3.sborka stuzer za rezervoara bam b51.jpg
    3.sborka stuzer za rezervoara bam b51.jpg
    27 KB · Прегледи: 170
  • 4.Montiran manometar.JPG
    4.Montiran manometar.JPG
    47.9 KB · Прегледи: 241
  • 5.Gogo BAM B-51 11.IX.2012.JPG
    5.Gogo BAM B-51 11.IX.2012.JPG
    74.4 KB · Прегледи: 249
A

Anonymous

Гост
Манометъра го завих отдоло защото искам цевта на пушката да сочи нагоре когато го гледам примерно, а не в главата ако беше завит отпред. Това си е въпрос на личен избор.
Закалена стомана се пробива трудно, и резба се нарязва трудно в това спор няма. За отворите като се ползва заточена бургия и се пробива на бавни обороти нема грижи, просто бургията трябва да се точи по начесто защото се изстъпява бързо. За нарязването на резбата е същото -един метчик свършва /тоест се изтипъвя за няколко резби/, в този случаи една резба прецених че няма да ми унищожи нов метчик нацяло, а и дори да го беше унищожила не може да правим всичко без да даваме нищо.
 

buff

Потребител
Никой ли няма да сподели какви са размерите на О-пръстените от предишния ми пост?
 

buff

Потребител
Благодаря Колеги,
В момента нямам нужда от смяна, но така и така ще ходя в Микромакс за един О-пръстени, та викам да си взема, че като се наложи да ги сменям обичам да съм подготвен, а не да се чудя в последния момент :cheers:

Гледам 21.8x2.7 няма по магазините. Обаче 20х3 нещо не ми се връзва като размер. Вътрешния диаметър на резервоара е 26.3мм ако не се лъжа. По скоро май ми трябва 21х3 или 22х2.5. Колеги Вие какви размери ползвате?
 
A

Anonymous

Гост
Още малко тунинг по моя БАМ51 та викам да споделя и него, както и резултата след прострелка и замерване.
Олекотяване още ударника чрез отнемане от дебелината на стената му и от вътрешен диаметър 20,6мм. става 24,2мм., външния диаметър остава 26,2мм. Часта от ударника която стърчи пред него се отрязва цялата! Теглото му така максимално олекотен стана 46гр., спрямо предишното олекотяване което беше от 106гр. при стандартен ударник на 94гр. при ударник само с отвори по него в челото му.

Резултата от първото олекотяване само с 10 грама което направих на 14.IX.2012г.
Получих много силна стрелба при 200 бара налягане:
Съчми /SUPER FIELD RWS/ 1,03гр-скорост над 320м/с и хроното не ги хваща!!!
Съчми които мясат на куршум от флоберка /Rabbit Magnum II/ с тегло 1,6грама със скорост от 275м/с=60,5Дж.
Също и голям преразход на въздух-един изстрел=3бара

Резултата от последното олекотяване на ударника което е максимално и повече едва ли ще може при този модел ударник е:
22.IX.2012г. Направих прострелване и замерване с олекотения 46грама ударник. При налягане от 200 бара до 180 бара скороста ми пада на около 250-260м/с. и играе-значи не трябва да помпя над 180 бара докато не монтирам и регулатор на пружината..
Добро плато получих при налягане от 180 бара до 120 бара със скорости от 275м/с до 273м/с със съчми /SUPER FIELD RWS/ 1,03грама което ми дава дулна енергия от 39джаула. При съчма /Rabbit Magnum II/ с тегло 1,6грама скороста ми е 218м/с което е 38джаула.
От 180 бара докато падна до 120 бара изстрелях 60съчми 1,03гр. броени предварително защото очаквах точно 60 да са :).
Разхода ми идва точно 60 бара за 60 съчми, или 1 бар=1 изстрел. Стрелбата беше на разстояние от точно 40 метра мерени при което центровах оптиката да бие точно в десятката на мишената –кръгче с диаметър 10мм. След прострелката и настройката на оптиката имах от три изстрела едно точно попадение в това кръгче и две наполовина в него мисля че е добре, ама ще видим. Това ми е първата стрелба по мишена с моднатия БАМ, може би по натам ще вкарвам и трито съчми вътре в това кръгче и постепенно ще увелича дистанцията до 100 метра.Колегата Дилом мерна една пеперуда на тези 40 метра, и една капачка от шише, и то от първия път без да е пипал преди това пушката.
Та те така с моя БАМ51, маи ще му сменя приклада, и ще вдигна оптиката нагоре за да ми стане по удобен, може и регулатор на пружината да направя в бъдеще, както и полиране на елементите при спусъка.
 

Attachments

  • Udarnizi za BAM B51.JPG
    Udarnizi za BAM B51.JPG
    73.7 KB · Прегледи: 262

Hyp3r

Потребител
Колеги ,някой сменял ли е handle bolt-а на своя БАМ50,от какви други модели може да се взаимства :) .
Оглеждам се за нещо от сорта,моля колегите които информирани да споделят.
 

lynx

Редовен Потребител
На Петко болта е доста добре направен, като заводско изпълнение е:
img2356.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Не е толкова засукано за изработка, всякакви интерпретации може да се правят.
Въпросът е, че ги мързи и за такова нещо не могат да поискат много пари, за това не им се занимава.
picture.php


picture.php


Може да се купи болт от друга пушка и да се напасне, но не си заслужава, ще излезне скъпо.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега win, не разбирам как тази ръкохватка може да ти бъде проблем, за какви 100 лв става навъпрос, за каква доставка от чужбина? Същият детайл мога да ти го "сформирам" от неръждавейка с далеч по-добра визия от този в сайта и за далеч по-малко пари. Ако се беше разровил тук из форума можеше да намериш колеги, които могат да ти го изработят и то на изключително високо професионално ниво. Ако желаеш такъв детайл намери начин да се свържеш с мен.
 
Нагоре