ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

A

Anonymous

Гост
Да те предупредя. Ще ти трябва доста дебел слой гел. Преди време си правих такива опити (с желатин), 10 см слой с Кроу Магнум и 30-35 джаула... Не дава добър резултат - не остава нищо по което да сравняваш. "Гелът" разпилян на трохи, а кофичката, в която го бях сложил - на лентички.
Може би по-добър вариант ще е пластелин или глина.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
shstanchev написа:
Ууууу я ква чашка са измислили :eek:

Тъкмо снощи в Ибей ми попаднаха муниции на H&N и реших да потърся подходящи чашки в 6,35. Видях ги същите и ми се сториха непознати. Реших че това е, защото не съм имал никога въпросния калибър. Викам си чакай да видя в нашия форум дали по-рано някой не ги е тествал. Отвярям - и тъкмо ги обсъждате :):):) Някой правил ли е по-обстойни тестове в 6,35? Отново ли JSB е фаворита? Баракудите са по-тежки, но летят ли добре ? Какви са най-подходящите скорости за такава чашка ?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Едва ли ще кажа нещо което не знаеш, но си зависи и от цевта.
Според мен Баракудата е по стабилна спрямо по-високите джаули, но проблема и е в по-високата пробивност поради формата и поради по-високата търдост. Затова при H&N тези с холлоу поинт са интересни. (Crow Magnum не стават)

Иначе при мен JSB то е с една идея по-точно и понеже е по-мека и с по-"тъпа" глава - отдава енергията си по-добре.
Мислил съм си да опитам да направя няколко чашки с холлоу поинт да видим как ще летят, за другото е ясно че ще са отлични.
Проблема е че холлоу поинта поради нарушената аеродинамика е по-неточна - особено на дълги дистанции.
Освен това си мисля че ако се отнеме материал от чашката - центъра на тежестта се премества малко по назад което в комбинация с нарушената аеродинамика и олекотяване + висока скорост ще доведе до флаери които ще повлияят на точността.
Все пак не ни пречи да пробваме и споделяме...

Имам и Кросман Премиер Холлоупоинт който също чака денят на големият тест... ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Aз съм пробвал за сега няколко(4) вида Баракуди(но без тези цепнатите, не им знам точните данни, взех си само по няколко от други колеги за теста без да ги запиша кой модел са) и всички модели на JSB(Match 0,89, Jumbo Exact 0,87; 0,93; 1,03; 1,17; 1,645. Пак давам моите тестове:
46-47J, 37м (2-я път даже 41м), по 3-4 чашки от тип. Фира отидоха една стара плешка от сърна(бях я забравил във фризера повече от 1г), 2 бройлера(размразени) и 30х20см(окло 6 см дебела ама пак старичка и намирисваща вече) сланина.
Като отдаване на енергия: най-добре матчовата 0,89гр., след нея полимага, след това 1,17 с цепната глава( но наистина си влошава малко точността) и след това 1,645. С тази мощност всички други ПРЕМИНАВАХА през описаните мишени! Пробвах и едни "гърмящи", но нямаше ефект, освен чернилка по мишената.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Мерси Petko. Някой има ли снимка на JSB със сцепена глава. Колко дълбоко го правите за да има ефект, но същевременно да не е прекалено за да запази балистичните си качества.

Сомурае - видеото е много полезно - мерси.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Големи суперлативи за новата чашка на H&N: Baracuda Hunter Extreme
Сигурно има рекламен елемент, но ако има поне малко истина, не е зле някой вносител да се задейства.
Heavy, exceptionally accurate hunting pellet for long ranges. Deep, crossshaped hollow tip for tremendous shock effect and rapid energy transfer. Best aerodynamic properties for high accuracy. Custom hollow point head.

Спазвай правилата на форума: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=5
Нарушена т.3


Recommended Muzzle Energy for optimum performance: Minimum 25J/18.5 ft.lbs
Recommended type gun: Rifle, Hunting
Ideal Shooting Range: Hunting, long range (50+ yards).
Caliber: 6.35mm/.25
Weight: 1.84g/28.4gr
Head: Custom Hollow Point
Quantity per Tin: 200

http://scopesandammo.com/storefront/pop ... p?pID=778')">
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Търсейки хънтър екстрийм попаднах и на тези:

product_643.jpg


Има ги тук:http://hatsan.bg/product/311/chashki-za-vazdushno-orazhie-h-n-field-target-4-5-mm.html
и носят гръмкото име Field Target. Цената е по-висока от тази на JSB. Някой тествал ли ги е вече ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Преди повече от година... може би две, по погрешка ми ги бяха пратили вместо FTT.
Моите бяха в кал. 5,5 и мога да ти кажа че не стават!
Свирят и бързо губят скорост. А точността не е добра.
Плюсът им е че стават за места където ако не уцелиш... да си спокоен че бързо си губят енергията и не ходят много надалеч ;)
 
A

Anonymous

Гост
Мога да потвърдя. И аз съм си купувал такива, още като бяха със старата опаковка в зелено и синьо. 5,5 мм. Не останах доволен.
 
A

Anonymous

Гост
По форма много приличат на H&N Field Target (без Trophy). Стрелял съм от тях в .22, разочаровах се.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Преди известно време един приятел - състезател по стрелба (10м пневматична пушка) с много добри представяния и национален рекорд ми даде два вида по двадесет-тридесет чашки от тия, с които стрелят на състезания да ги пробвам (Утре мога да видя точно какво пише на кутиите ако има интерес). Стрелях серии от по 5 изстрела от маса на 25м за група.И двата вида чашки се представиха по-зле от JSB 0.51 , които моята цев харесва и с които стрелям. С JSB тата направих група от 4мм, а с другите 7 и 8мм (говорим за 16J). Той ми каза, че производителя на пушката препоръчва точно тези чашки за стрелбата на 10м в зала (7.5J). Изводът се налага сам. Всяка цев при различни енергии (скорости) харесва различни чашки. Така, че определенията ТЕЗИ СА ДОБРИ, ТЕЗИ НЕ СА не биха могли да се отнесат еднакво към всички цеви. Според мен е нужно всеки, който търси максимум от пушката си да прекара през цевта всичко, до което има достъп и да избере най-добото за себе си.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мдааа, и аз съм на това мнение. Случвало ми се е една от Славийките да хареса от най-евтините чешки чашки(тези Диабло от Витковице с раираните полички) а другата да си иска JSB-то. Сега Суматрата ми например мята с 310 м/с мачовите чашки на JSB до 50 м много добре, а като я намаля под 275 вече ги сее. А със същите чашки на малкия китайката с 150 м/с забива габърчета(ама на 25 м). Така че експериментите са препоръчителни, поне за тези колеги, които още не са намерили най-доброто за конкретната пушка и цели. А който вече е минал по този път и се е кротнал вече с експериментите, ми да дава инфо - все ще е в полза на някой колега. Та кат сам почнал, да дам още един тест(за който съжалявах доста че нямам камера да го запиша). По идея на колега, пробвах предатора по: круша, дюля, ябълка и картоф. Резултата - пюре(не много ситно де, ама все пак хвърчи и цапа на 1,5-2м). ;)
 

stelibg

Потребител
dp1962bg написа:
Преди известно време един приятел - състезател по стрелба (10м пневматична пушка) с много добри представяния и национален рекорд ми даде два вида по двадесет-тридесет чашки от тия, с които стрелят на състезания да ги пробвам (Утре мога да видя точно какво пише на кутиите ако има интерес). Стрелях серии от по 5 изстрела от маса на 25м за група.И двата вида чашки се представиха по-зле от JSB 0.51 , които моята цев харесва и с които стрелям. С JSB тата направих група от 4мм, а с другите 7 и 8мм (говорим за 16J). Той ми каза, че производителя на пушката препоръчва точно тези чашки за стрелбата на 10м в зала (7.5J). Изводът се налага сам. Всяка цев при различни енергии (скорости) харесва различни чашки. Така, че определенията ТЕЗИ СА ДОБРИ, ТЕЗИ НЕ СА не биха могли да се отнесат еднакво към всички цеви. Според мен е нужно всеки, който търси максимум от пушката си да прекара през цевта всичко, до което има достъп и да избере най-добото за себе си.

Чашките за 10 метра са плоскоглави. И не летят добре на по-далечни дистанции. И единствената причина главата им да е плоска, е за да направят отчетлива дупка в картонената мишена.
 
Нагоре